Zlín – Jablonec 1:1 (kon.) | Ostrava – Brno 4:0 (kon.) | Teplice – Pardubice 1:0 (kon.)
FC Baník Ostrava
4:0 (3:0)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 06.05.2023, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 1. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na počtenou. (16:55:38)

Je dobojováno. Baník o své výhře prakticky rozhodl již v prvním poločasu, kdy se nejprve v 11. minutě prosadil Cadu, po půlhodině hry zvýšil Muhamed Tijani a o pět minut později se radoval také Srdjan Plavšić. Zbrojovka toho v první půli směrem vpřed příliš nepředvedla a do kabin si tak Baník odnesl tříbrankový náskok.

Po pauze se sice hosté snažili o kontaktní gól, ale šanci si vypracovat nedovedli. Naopak v 62. minutě korunoval svůj skvělý zápas nádhernou ranou Jan Juroška, jenž upravil na konečných 4:0. Ostrava tak bere důležité tři body a je zase o kousek blíž k záchraně.

90+2

90+1
    Ševčík ještě u střídaček fauloval Jaroně, ale zápas se už jen víceméně dohrává.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

89
    Domácí brankář poté kontroloval dlouhý pas za obranu, načež balon znovu opustil hrací plochu.

88
    Granečný dokázal zleva příhrát do vápna na Hladíka, ale ten balon nezpracoval a celá akce končí u Letáčka.

86
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Adam Fousek.

85
    Baník se nyní snaží držet balon na kopačkách a zatím se mu tato činnost na vlastní polovině daří na výbornou.

84
    Fleišman před střídačkami dojel Štěrbu a píská se proti bráně Baníku. Rozehrávat bude přímo sám faulovaný.

83
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Jaroslav Svozil.

82
    Plavšić vlétl do vzdušného souboje hodně bezhlavě. V první řadě zboural Hladíka, ale posléze nepříjemně dopadl na ruce a hlavu. Píská se nedovolený zákrok domácího hráče.

81
    Fleišman nyní pohlídal balon před Ševčíkem. Letáček si tak již staví míč k odkopu.

80
    Fleišmanův centr z přímého kopu byl brněnskou obranou odvrácen a Berkovec tak nemusel zasahovat.

79
    Za pěkným centrem Plavšiće se tlačil Almási s Jaroňem, ale ani jeden z nich se k míči nedostali.

78
    Fleišmanovi se nyní balon po hlavičce Hladíka odrazil do ruky a Baník tak nemůže pokračovat v akci.

77
    Dnešní utkání sleduje 6 117 diváků.

76
    Exekuci přímáku na sebe vzal Mišković, ale jeho nadějné zakončení nakonec končí těsně nad břevnem.

Radomír Fukala

Branky: 10. Cadu (Juroška), 32. Mu. Tijani (Juroška), 38. Plavšić (Kaloč), 62. Juroška (Plavšić)

Karty:   59. Granečný (BNO), 74. Mo. Tijani (BNO)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 10:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:11.
    FC Baník Ostrava: Letáček – Juroška, Bitri, Lischka (54. Pojezný), Fleišman (C) – Kaloč – Cadu (71. Jaroň), Mišković, Klíma (71. Buchta), Plavšić (83. Svozil) – Mu. Tijani (54. Almási).
    Náhradníci: M. Hrubý, Laštůvka – Sanneh, Kuzmanović, Smékal, Šehić.

Trenér: Pavel Hapal

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Matejov (46. Hladík), Mo. Tijani, Hlavica, Koželuh – Texl – Alli (38. Granečný), Blecha (46. Štěrba), Ševčík, Nečas (46. Divíšek) – Řezníček (C) (86. Fousek).
    Náhradníci: V. Hrubý – Endl, Rogožan.