Leeds – Newcastle 2:2 (kon.) | Aston Villa – Tottenham 2:1 (kon.) | Crystal Palace – Bournemouth 2:0 (kon.)
Chelsea – Nottingham 2:2 (kon.) | Manchester Utd. – Wolverhampton 2:0 (kon.) | Southampton – Fulham 0:2 (kon.)
Chelsea FC
2:2 (0:1)
Nottingham Forest
Sobota 13.05.2023, 16:00 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 36. kolo

Chelsea dnes potvrdila, že se jí v této sezoně vůbec nedaří. Slavný celek dnes pouze remizoval na domácí půdě s Nottinghamem, který hraje o záchranu. Hosté hned na začátku vedli, když se hlavou prosadil Taiwo Awoniyi. Na další šance jsme v prvním poločase čekali, ale dočkali jsme se jich na začátku půle druhé, kdy Raheem Sterling překlopil utkání na stranu favorita dvěma góly. Chelsea si ale následnou situaci nepohlídala a podruhé se tedy trefil Taiwo Awoniyi. V závěru sice domácí byli lepší, ale zároveň také bezzubí, tudíž hosté berou zasloužený bod.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (18:06:56)

Držení míče: 76 % : 24 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:9. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:15.

90+5

90+4
    Závěrečný tlak ale stále nepřichází a nervozita fanoušků na stadionu samozřejmě je. Ještě zhruba šedesát sekund se bude hrát.

90+3
    Hakím Zíjáš vystřelil z velké dálky. Tato rána rozhodně Keylora Navase překvapit nemohla.

90+2
    Na konci druhé nastavené minuty si Chelsea přihrává, ale schází tomu daleko větší pohyb.

90+1
    Střídání v týmu Nottingham Forest:
    ze hřiště odchází Danilo, přichází Harry Toffolo.

90+1
    Ve druhém poločase se bude nastavovat 5 minut. Více se za výhrou ženou domácí.

90
    Conoru Gallagherovi byl odpískán útočný faul, tudíž Chelsea se bude muset zatáhnout, alespoň pro pár desítek sekund, poněvadž odkopávat bude Navas.

89
    Morgan Gibbs-White odvedl ve středu pole výbornou práci, ale na útočnou polovinu nakonec balón nedostal. Chelsea se tedy opět dostává do kombinace.

87
    Kai Havertz po kontaktu se soupeřem upadl v pokutovém území, ale penalta se nepískala. Uvidíme, jestli do celé situace zasáhne VAR.

86
    Sterling připravil míč pro Halla, který okamžitě centroval. Také v tomto případě ale byla defenzíva Nottinghamu pozorná.

85
    ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Cheikhou Kouyaté.

84
    Ruben Loftus-Cheek se na pravé straně pokutového území neprosadil. Domácí budou v tlaku pokračovat autovým vhazováním.

83
    Žlutou kartu viděl také Renan Lodi. Rozhodčí s kartami v posledních minutách rozhodně nešetří.

83
    Morgan Gibbs-White při standardní situaci naservíroval do pokutového území kvalitní centr, pro který si ale doběhl brankář Édouard Mendy.

81
    ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Brennan Johnson.

81
    Raheem Sterling zakončil velmi povedený centr z pravé strany. Hlavička dvougólového střelce ale šla mimo tři tyče. Hosté teď budou střídat.

80
    Nottingham na chvíli vystrčil růžky, ale teď se bude muset opět bránit.

Daniel Fekets

Branky: 51. Sterling, 58. Sterling (Loftus-Cheek) – 13. Awoniyi (Lodi), 62. Awoniyi (Mangala)

Karty:   69. Félix (CHE), 73. T. Silva (CHE), 79. Gallagher (CHE) – 83. Lodi (NOT)

Chelsea FC: É. Mendy – T. Chalobah, T. Silva (C), Badiashile, Hall – Kovačić (45+1. Loftus-Cheek), E. Fernández, Gallagher – Madueke (73. Zíjáš), Félix (73. Havertz), Sterling.
    Náhradníci: Arrizabalaga – Azpilicueta, Pulišić, W. Fofana, Mudryk, D. Fofana.

Trenér: Frank Lampard

Nottingham Forest: Navas – Worrall (C), Felipe, Niakhaté – Aurier, Mangala, Danilo (90+1. Toffolo), Lodi – Yates (85. Kouyaté), Gibbs-White – Awoniyi (81. Br. Johnson).
    Náhradníci: Hennessey – Boly, Lingard, Freuler, Surridge, A. Ayew.

Trenér: Steve Cooper

Rozhodčí: Paul Tierney