Štrasburk – Nice 2:0 (kon.) | PSG – Ajaccio 5:0 (kon.)
Paris Saint-Germain
5:0 (2:0)
AC Ajaccio
Sobota 13.05.2023, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:6. (22:52:45)

Rozhodčí vyhodnotil, že není sebemenší důvod něco ve druhé půli nastavovat, takže utkání končí po devadesáti minutách jasnou výhrou domácích 5:0. Výsledek naprosto přesně odpovídá tomu, co jsme mohli sledovat na hrací ploše. Domácí předvedli kvalitní výkon, na který hosté naprosto nestačili. Kaňkou na utkání pro Pařížany je určitě naprosto zbytečná červená karta pro Hakimího, za což ho jiště trenér nepochválí. Ve druhé půli vstřelil dvě branky Kylian Mbappé a poslední gól si hostující obrana vstřelila sama. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

90

89
    Závěr zápasu se mílovými kroky přibližuje a sledujeme kombinaci domácích na útočné polovině.

88
    Střídající Zaïre-Emery byl na zadní tyči, kam propadl míč, ale jeho pumelice končí hodně mimo branku.

87
    Zápas se již spíše dohrává v poklidném tempu, ani jeden z celků se nikam příliš nežene.

86
    Na druhé straně mířil hráč Ajaccia na zadní tyč, ovšem o kousek minul i branku.

85
    Mbappé se pokusil prohodit soupeře ve vápně, ale ten jeho záměr odhalil, takže nenechal završit domácího útočníka hattrick.

84
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
    ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Warren Zaïre-Emery.

83
    ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Carlos Soler.

83
    Střídání v týmu AC Ajaccio:
    ze hřiště odchází Mickaël Barreto, přichází Florian Chabrolle.

82
    Mickaël Barreto vypustil střelecký pokus, který však vůbec nemířil do prostoru branky.

81
    Emoce snad již vychladly, hlavní viníci jsou potrestáni, takže můžeme pokračovat ve hře.
    80. Rozmíška, ze které vzešly dvě červené karty

80
    U videa rozhodčí správně viděl, že Mangani by také zasloužil červenou kartu za rozmíšku s Hakimím.

79
    Celá poměrně nepřehledná situace je ještě konzultována s videorozhodčím.

78
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Marquinhos).

78
    Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Vincent Marchetti).

77
    Naprosto zbytečná červená karta pro hráče týmu, který vede 5:0. Ašraf Hakimí neudržel nervy na uzdě a musí opustit hřiště.

Pavel Černý

Branky: 22. Ruiz (D. Pereira), 33. Hakimí, 47. Mbappé (Ekitiké), 54. Mbappé, 73. Youssouf (vla.)

Karty:   78. Marquinhos (PSG) – 78. Marchetti (AJC)   77. Hakimí (PSG) – 80. Mangani (AJC)

Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:6.
    Paris Saint-Germain: Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira (70. Bitshiabu) – Hakimí, Verratti (64. Vitinha), Ruiz (64. Sanches), Bernat (84. Zaïre-Emery) – Messi, Ekitiké (83. Soler), Mbappé.
    Náhradníci: Rico – Gharbi, Nhaga, Housni.

Trenér: Christophe Galtier

AC Ajaccio: Sollacaro – Youssouf, Avinel, Vidal, I. Diallo (71. Alphonse) – Barreto (83. Chabrolle), Marchetti, Mangani, Coutadeur (C) (63. M. Soumano), Spadanuda (63. Chegra) – El Idrissy (63. Nouri).
    Náhradníci: B. Leroy – Mayembo, Khelifa, Be. Touré.

Trenér: Olivier Pantaloni