Salernitana – Atalanta BC 1:0 (kon.) | Spezia – AC Milán 2:0 (kon.) | Inter – Sassuolo 4:2 (kon.)
Inter Milán
4:2 (1:0)
US Sassuolo Calcio
Sobota 13.05.2023, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza, Milán • Italská Serie A • 35. kolo

Utkání je u konce a domácí jej dokázali po nakonec trochu nečekaném dramatu vyhrát. Ve druhé půli Inter dobře držel náskok a když si dal v 55. minutě vlastní gól hostující Ruan a o tři minuty později po jeho teči skóroval Lautaro Martínez, vypadalo vše jasně. Jenže Sassuolo se nevzdalo a v 63. minutě snížil hlavou Matheus Henrique. V 77. minutě se pak prosadil i Davide Frattesi a najednou tu bylo drama. Hosté přitlačili Inter k vápnu, zkoušeli to všemi možnými způsoby, ale na srovnání skóre už nedosáhli. V 89. minutě navíc unikl Romelu Lukaku a ranou z úhlu upravil na konečných 4:2 pro milánský klub. Inter je po této výhře na třetím místě s 66 body, Sassuolo je na 13. místě se 44 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:01:26)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:8.

90+4

90+4
    Ještě jedna standardka pro Sasuuolo, po rozehrání střílel Berardi, prudké ráně však scházela přesnost.

90+3
    No a blízko úspěchu byl Pinamonti, když bránící hráč uklouzl na malém vápně a vše musel řešit pohotovým vyběhnutím Samir Handanovič.

90+2
    Hosté to ale ještě chtějí zkusit, což je opravdu velmi sympatické.

90+1
    Na stadionu se už oslavuje, hráči ve žlutém v poklidu hlídají míč u svých kopaček.

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.
    89. Romelu LUKAKU - 4:2

89
    Inter Milán právě vstřelil branku!
    A je asi rozhodnuto. Domácí předvedli ve středu hrací plochy rychkou kombinaci, Brozović pak poslal pas dopředu, rozběhnutý ROMELU LUKAKU si na levé straně nedělal těžkosti a prudkou ranou z úhlu uklidil míč přesně za vzdálenější tyč – 4:2.

88
    Prudký centr hledal Frattesiho, ten sklepával nataženou nohou, skončilo to vedle levé Handanovičovy tyče.

87
    Rohový kop pro Sassuolo.

86
    Hosté stále krouží okolo vápna, je to zatím bušení na zamčená vrata. Inter předvádí tuhou obranu.

85
    Z velké dálky to zkusil hostující Rogério, tohle letělo ale vysoko nad branku.

84
    Ještě jedna žlutá karta na straně domácích, za skluz ji dostal Marcelo Brozović.

83
    Handanovič rozehrává od své branky a nikam s tím nepospíchá.

82
    Publikum píská, divákům se nelíbí, že domácí tým po zisku náskoku přenechal iniciativu svému soupeři.

81
    Roh hostů, centr byl ale odvrácen hned u první tyče. Inter vyvezl míč k půlce.

80
    No a tlak Sassuola pokračuje!

Aleš Pur

Branky: 41. Lukaku (D'Ambrosio), 55. Ruan (vla.), 58. La. Martínez (Mchitarjan), 89. Lukaku (Brozović) – 63. Henrique (D. Berardi), 77. Frattesi (Rogério)

Karty:   70. de Vrij (INM), 84. Brozović (INM) – 30. Defrel (SAS), 42. Ruan (SAS), 66. Henrique (SAS)

Inter Milán: Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij (73. A. Bastoni), Acerbi – Bellanova (79. Darmian), Gagliardini, Brozović, Mchitarjan (61. Asllani), Dimarco (61. Gosens) – Lukaku, Correa (46. La. Martínez).
    Náhradníci: Onana, Cordaz – Dumfries, Zanotti, Çalhanoğlu, Barella, Džeko.

Trenér: Simone Inzaghi

US Sassuolo Calcio: Consigli (C) – Toljan (76. Zortea), Erlić, Ruan (64. G. Ferrari), Rogério – Frattesi, López, Henrique (76. Thorstvedt) – D. Berardi, Defrel (57. Pinamonti), Lauriente (57. Bajrami).
    Náhradníci: Russo, Pegolo – Ceïde, Marchizza, Romagna, Müldür, Obiang, Harroui, Álvarez.

Trenér: Alessio Dionisi

Rozhodčí: Marcenaro – Rossi, Perrotti