Salernitana – Atalanta BC 1:0 (kon.) | Spezia – AC Milán 2:0 (kon.) | Inter – Sassuolo 4:2 (kon.)
Spezia Calcio
2:0 (0:0)
AC Milán
Sobota 13.05.2023, 18:00 • Stadio Alberto Picco, La Spezia • Italská Serie A • 35. kolo

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:6. Rohy: 6:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:11. (20:00:46)

Druhá půle přinesla symbolicky dva góly a oba do sítě favorita. Domácí nejprve využili zmatku před bránou hostů, o deset minut později svůj náskok zvýšili krásně provedeným přímým kopem. Svůj náskok poté udrželi až do závěrečného hvizdu. Milánskému celku to dnes v útoku nešlo, Spezia byla velmi dobře připravena.

90+7

90+6
    Domácí drží hru daleko od své svatyně a jdou si pro cenné vítězství.

90+3
    Olivier Giroud se provinil útočným faulem, čímž připravuje svůj tým o balón.

90+3
    Střídání v týmu Spezia Calcio:
    ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Viktor Kovalenko.

90+2
    Také hosté rozehráli přímý kop, Sandro Tonali zkoušel střelu po zemi, avšak zeď nepropálil.

90+1
    Nastavuje se ještě šest minut.

89
    Yacine Adli se snažil dostat individuálně do šance, o míč ale přišel.

89
    Vzápětí to bude rohový kop pro AC.

88
    M'bala Nzola fauloval na polovině svého mužstva, hosté zůstávají u balónu.

85
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Fikayo Tomori, přichází Davide Calabria.
    85. Salvatore ESPOSITO - 2:0

85
    Spezia právě vstřelila branku!
    Parádně zahraný přímý kop. SALVATORE ESPOSITO zakroutil svoji střelu do bližšího horního rohu brány a ač si Mike Maignan na míč sáhl, stačil jej tečovat už jen do sítě.

83
    Pierre Kalulu si počínal faulem před pokutovým územím svého celku, Mike Maignan si staví zeď.

81
    Nakonec se tak neděje a pokračuje se ve standardním počtu hráčů na travnaté ploše.

81
    Možná uvidíme červenou kartu i na hracím poli, hlavní arbitr se radí s VAR.

80
    Znovu domácí brankář v akci, tentokrát vyběhl proti míč a schoval jej do náruče.

78
    Hosté si počínali v útoku nedovoleným zákrokem, Bartłomiej Drągowski může v klidu rozehrávat a pospíchat jistě nebude.