Jablonec – Ostrava 1:1 (kon.) | Teplice – Zlín 2:1 (kon.) | Brno – Pardubice 0:2 (kon.)
FK Jablonec
1:1 (1:0)
FC Baník Ostrava
Neděle 14.05.2023, 15:00 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 2. kolo

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:9. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:11. (16:56:40)

Je konec! Jablonec nakonec remizoval s Baníkem Ostrava 1:1. Ve 13. minutě byl v šanci Tijani, ale nedokázal míč dorazit za Hanuše. Ve 22. minutě pálil Šulc, ale těsně minul branku. Ve 33. minutě Letáček ve vápně svalil soupeře k zemi a penaltu proměnil Jan Chramosta. Ve 37. minutě hlavičkoval Plavšič, ale jeho pokus skončil nad břevnem. Ve 39. minutě zkusil brankáře Jablonce překvapit Miškovič, ale ani on netrefil branku. Baník vstoupil do druhého poločasu aktivně a v 51. minutě vyrovnal Cadu. Obrat mohl vzápětí dokonat Tijani, ale po vysunutí Plavšičem přestřelil. V 59. minutě střílel na přední tyč Považanec, nicméně Letáček Baník podržel. V 85. minutě mohl o vítězství Baníku rozhodnout Robert Miškovič, ale opět těsně minul.

90+4

90+3
    Střídání v týmu FK Jablonec:
    ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Davis Ikaunieks.

90+2
    Šehić poslal k zemi rozběhnutého souboje a vidí osmou žlutou kartu v sezóně.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Jablonec se hnal vpřed nákopem na polovinu Baníku, ale stopeři v modrém byli připraveni. Domácí budou pouze vhazovat.

89
    Domácí zahávali přímý kop. Souček u zadní tyče našel Krále, jenže ten z ostrého úhlu nemohl ohrozit svatyni Baníku Ostrava.

88
    Kuzmanović na vlastní polovině poslal k zemi Václava Sejka přímo před očima hlavního rozhodčího. Závěr duelu je rouzkouskovaný velkým množstvím faulů.

87
    Na trávníku tentokrát zůstává ležet v nefotbalové poloze Jovovič. Hráči Baníku míč zakopli do autu.

86
    Petr Jaroň chtěl na pravé straně obejít obránce, ale od něj se míč odrazil do autu. Baník bude zahrávat další rohový kop.

85
    Potřetí v utkání natáhl zpoza velkého vápna Miškovič a tentokrát mu moc nechybělo. Jeho rána prosvištěla pár centimetrů nad břevnem!

84
    ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Vojtěch Patrák.

Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Muhammed Sanneh, přichází Petr Jaroň.

83
    Letáčkovi po dalším rohovém kopu Jablonce vypadl míč z rukavic, ale brankář Baníku svou chybu napravil. Sudí navíc viděl faul Martince právě na Letáčka.

82
    Eldar Šehić dostal přihrávku na levou stranu, odkud zkoušel odcentrovat od brankové čáry, ale jeho pobídka nabrala opačnou rotaci a skončila v autu.

81
    Jan Chramosta se hnal za nákopem na polovinu soupeře, nicméně stopeři Baníku pohlídali cestu míče do autu. Rozehrávat bude Letáček.