Jablonec – Ostrava 1:1 (kon.) | Teplice – Zlín 2:1 (kon.) | Brno – Pardubice 0:2 (kon.)
FK Teplice
2:1 (1:0)
FC Zlín
Neděle 14.05.2023, 15:00 • AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 2. kolo

To je ode mě ze Stínadel vše, přeji příjemný zbytek neděle a úspěšný start do nového týdne. Tak brzy na počtenou. (17:06:45)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 18:14.

Uf, to bylo drama. Teplice nakonec slaví vítězství 2:1 nad Zlínem díky dvěma brankám Daniela Fily. Hostům se sice povedlo srovnat zásluhou kapitána Dominika Simerského a v 75. minutě za nerozhodného stavu ještě reklamovali ruku Chaloupka ve vápně. K odpískání pokutového kopu ale nedošlo, a Filova teč střely Roberta Jukla vrátila domácím vedení. Zlín znovu vyrovnal v 90. minutě zásluhou Libora Kozáka, jenže jeho branka neplatila kvůli hře rukou, takže Ševci z Teplic odjíždí s prázdnou.

90+11

90+11
    Teplice ale zapeklitou situaci zvládly z bravurou.

90+10
    Po sérii hlaviček srazil Dramého centr Hora na rohový kop. Do vápna už se žene i brankář Dostál.

90+9
    Nyní je hra přerušena, došlo k ostré potyčce po jednom ze soubojů, kdy zůstal na zemi ležet Chaloupek.

90+8
    Žlutá karta pro tým FK Teplice (Filip Mucha). Klasické napomenutí za zdržování.

90+7
    Slončík byl u odraženého míče později než Jukl a nepříjemně jej dohrál. Teplice dostanou k dispozici možnost získat cenné vteřinky díky standardce.

90+7
    Kolář vhazoval z podobné pozice, jako před první brankou Zlína. Míč opět prodloužil Balaj, tentokráte ale nikdo z hráčů v bílém nezakončil.

90+5
    Teplice vhazovaly z hloubi obranné poloviny, ale míč už kontroluje Zlín.

90+4
    Kvůli přezkoumávání situace se ale pořádně dlouho nehrálo, takže nastavený čas bude určitě delší, než avizovaných pět minut.

90
    Hlavní arbitr ve druhém poločase nastaví minimálně pět minut, stejně jako v tom prvním.

90
    Zlínští slavili vyrovnání, ale zbytečně. Brance Libora Kozáka podle gestikulace hlavního sudího předcházela hra rukou, zkušený forvard se prosadil pouze za její pomoci. Vyrovnávací gól ke smůle hostí platit nebude.

90
    Teplice ale i přes dobrou práci Fily o míč přišly kvůli následné nepřesnosti.

89
    Mucha stáhl míč ze vzduchu a rozehrává, poměrně očekávaně, dlouhým nákopem.

88
    Před Muchou to pořádn doutná, zodpovědná domácí obrana je ale zatím pevná. Překonat ji mohl Slončík, ale střela z nadějné pozice mu vůbec nesedla.

88
    Zlínští vyhánějí všechny síly dopředu, případný brejk domácích by mohl být smrtící.