Chrudim – Interobal Plzeň 4:5 (kon.)
FK Chrudim
4:5 (3:1) Stav série: 0:2
SK Interobal Plzeň
Úterý 16.05.2023, 19:00 • SK Heřmanův Městec, Jiráskova 916 • Play off 1. futsal ligy • Finále

Tak to byl zápas, který se musel líbit nejen všem fanouškům futsalu. Viděli jsem souboj dvou nejlepších týmů, které do toho daly opravdu všechno. Domácí Chrudim po prvním dějství vedla poměrem 3:1. Jenže Interobal srovnal kapitánem Rešetárem ve 29. minutě. Chrudim dostal krátce poté do vedení Valdares, ale hosté dvěma slepenými brankami Caia a Tomáše Vnuka pět minut před koncem otočili zápas. Chrudim doma ve druhém finálovém utkání padla s Plzní 4:5. Ve třetím zápase určitě fanoušci neuvidí Künstnera a Valdarese, oba totiž v zápase viděli červenou kartu. (21:03:37)

39:58
    Torres po rohu ještě střílel do brankáře Vahaly.

39:52
    Plzeň se připravila o balon. Chrudim jde útočit.

39:51
    Torres dostal balon na pravou stranu, ale ale jeho levačka branku netrefila.

39:35
    Lukáš Němec nahradil brankáře hostů Vahalu.

39:35
    Pett dostal balon před brankáře hostů a měl v krátkém čase druhou čanci na vyrovnaní. Jeho bomba ale trefila Vahalu jenom do obličeje. Hra je přerušena.

39:17
    Pett zavíral rychlý brejk domácího týmu. Proti němu dobře vystoupil brankář Plzně Vahala. Domácí zůstávají na míči.

39:06
    Michal Holý dobře napadá rozehrávku domácího týmu.

38:50
    Chrudim už je kompletní.

38:27
    Domácí jsou stále ve třech a jejich fanoušci přesto volají vyrovnat.

38:13
    Oddechový čas pro tým FK Chrudim.

37:58
    Tomáš Vnuk z desítky poslal balon nad břevno domácí branky.

37:58
    Hosté budou po zákroku na Holého zahrávat desítku. Pett se dopustil šlapáku.

37:49
    Seidler namísto zakončení tahal čas.

Pett se dostal k zakončení z úhlu, ale trefil Vahalu.

37:44
    Koudelka je napadán dvojicí hráčů Plzně.

37:33
    Chrudim je na míči po dlouhé patičce Rešetára.

36:49
    Nadějě pro domácí žije, Dudu chytil desítku!

Vít Káňa

Branky: 1. Slováček (Pett), 15. P. Drozd, 17. Dudu, 35. Valdares – 20. Rešetár (Holý), 28. Kozár (Seidler), 29. Rešetár (Seidler), 36. Caio, 36. Vnuk

Karty:   3. Slováček (CHR), 3. Dudu (CHR), 31. Koudelka (CHR), 34. Torres (CHR), 37. Everton (CHR) – 23. Rešetár (PLZ), 33. Künstner (PLZ)   34. Künstner (PLZ)   37. Valdares (CHR)

FK Chrudim: Špánik (Gerčák) – Dudu Varadares, Everton, Pett, Kubát, Koudelka, Drozd Pavel, Drozd David, Torres, Balog, Radovanovič, Slováček (K)
    Trenér: Felipe Conde Ferraz

SK Interobal Plzeň: Němec – Vahala Rick, Rešetár (K), Buchta, Kozák, Vnuk, Holý, Křivánek, Knobloch, Seidler, Diece, Caio, Künstner
    Trenér: Marek Kopecký

Rozhodčí: Radim Čep, Radim Filipský, Daniel Čuba