Karviná – Plzeň 29:34 (kon.)
HCB Karviná
29:34 (14:15) Stav série: 2:2
Talent tým Plzeňského kraje
Středa 17.05.2023, 17:00 • hala STaRS, Karviná • Play-off Chance Extraligy mužů • Finále

HC Baník Karviná – Talent tým Plzeňského kraje 29:34 (14:15)
    Nejvíce branek: Skalický 10/2, Užek 6, Harabiš 3, Solák 3 – Douda 11/7, Nejdl 7, Bláha 3, Stehlík 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/3 – 7/7. Vyloučení: 7:6. ČK: 13. Chmelík, 29. Režnický (oba PLZ). Diváci: 1608.

Finálová série se stěhuje do Plzně, Západočeši v bouřlivé atmosféře i přes dvě červené karty z úvodního poločasu odvrátili i druhý mečbol Karviné. O titulu rozhodne už tradičně v soubojích těchto soků až pátý zápas finálové série.
    Podobně jako v úvodním zápasu série se soupeři vzájemně hlídali a až na náskok Plzně 7:10, který Karvinští rychle zlikvidovali, se prakticky nepouštěli do trháků. Ještě V 50. minutě Baník o gól vedl, pak ale přišel klíčový nástup hostů, kteří další pětiminutovku vyhráli 4:0 a dovedli utkání pohodlně do vítězného konce. Baníku nepomohlo ani skvělé představení Skalického, jenž dal deset branek. (18:47:35)

Konec zápasu. (29:34)
    60
    Devět vteřin před sirénou ještě kosmeticky upravuje skóre domácí Adam Ptáčník ze sedmimetrového hodu. (29:34)
    60
    Přes obránce se prosazuje utaženou střelou sedmnáctiletý Daniel Bláha. (28:34)

59
    Faulován byl snad do žeber Kosteski a po ošetření je odváděn plzeňským lékařem na střídačku. Rozhodčí ovšem nevylučují. (28:33)

59
    Dnešní utkání sleduje 1608 diváků.
    59. Tomáš NEJDL - 28:33
    59
    Tomáš Nejdl skóroval dnes posedmé, přestože před skákavou střelou k tyči lehce zaklopýtal. (28:33)
    58
    Poprvé se do střelecké listiny zapisuje domácí Petr Široký. (28:32)
    58. Jakub DOUDA - 27:32
    58
    Plzeň vede o pět branek, dvě a půl minuty před koncem je rozhodnuto! Jakub Douda střílí sedmý gól ze sedmi metrů a opět si vychutnal brankáře lahůdkovým obloučkem. (27:32)
    56
    Jakub Douda vede v souboji sedmiček s domácími brankáři již šest nula, Plzeň je nesmírně blízko od přesunu finále zpět na západ Čech. (27:31)

56
    Růža prohodil míč krásnou zadovkou na Užeka, jehož dělovka z brankoviště otřásla břevnem. (27:30)
    55
    Zásluhou Adama Beneše vedou hosté opět o tři. (27:30)
    54
    Sérii úspěchů Plzně přerušil gólem z levé spojky domácí Fulnek. (27:29)
    54. Tomáš NEJDL - 26:29
    54
    Čtyřbrankovou šňůru Plzně zařídil Tomáš Nejdl, domácí brankář loví míč zachycený po prudké ráně za vnitřní tyčkou. (26:29)