Sevilla – Juventus 2:1 (po pr.) | Leverkusen – AS Řím 0:0 (kon.)
AS Řím
Čtvrtek 18.05.2023, 21:00 • BayArena, Leverkusen • Evropská liga • Semifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (23:04:50)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 10:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:11.

Je konec. Leverkusen remizoval s Římem 0:0 a italský celek tak slaví postup do finále, neboť se o jediný gól v prvním utkání postaral Edoardo Bove.
    Největší šanci první půle měl Diaby, ale jeho rána orazítkovala břevno. Leverkusen tlačil na svého soupeře, ale veškeré zakončení skončily jen u Patrícia. Druhá část zápasu probíhala ve stejném obrázku. V 67. minutě se musel Rui Patrício protáhnout po střele Demirbaye. V 81. minutě byl Azmún blízko branky, ale svůj pokus poslal těsně vedle.
    Řím postoupil do finále Evropské ligy.

90+9

90+9
    Domácí rozehráli nakrátko a Nadiem Amiri to zkusil z dálky, ovšem jeho ránu opět zblokovala obrana soupeře.

90+9
    Tammy Abraham zcela úmyslně a zezadu nakopl Amiriho a uviděl žlutou kartu. Poslední standardní situace Leverkusenu.

90+8
    Také domácí kouč Xabi Alonso uviděl kartu žluté barvy za své řeči vůči sudímu.

90+8
    Další faul, kterého se dopustil Piero Hincapié a Řím je opravdu velmi blízko finále Evropské ligy.

90+7
    Posléze zůstal ležet na trávníku také Nemanja Matić, což se Tapsobovi rozhodně nelíbilo a uviděl žlutou kartu.

90+7
    Amine Adli si neporozuměl se svým spoluhráčem na levé straně a míč končí jen v zámezí.

90+6
    Georginio Wijnaldum se dostal k míči, ale nic moc už nevymýšlel a pouze jej odkopl co nejdále.

90+5
    Leverkusenu teče do bot, zatímco hosté jen odkopávají balóny. Čas domácím rychle plyne.

90+4
    Moussa Diaby chtěl propálit hradbu těl, ale jeho pokus neprošel na brankáře a následně Řím odkopl balón.

90+3
    Nyní už Bayer opět drží balón před šestnáctkou soupeře, ale Řím je velmi hluboce zatažený.

90+2
    Leverkusenu se nepodařilo vymyslet nic vážnějšího a Řím se s míčem zdržel na polovině německého celku dobrou půl minutku.

90+1
    Tammy Abraham se snažil držet míč vepředu a první minutka nastavení je za námi.

90
    Rozhodčí nastavuje osm minut navíc.

90
    Znovu hrají hosté na nervy a žlutou kartu vidí Moussa Diaby, jenž se měl dopustit faulu na Cristanteho.