Mohuč – Stuttgart 1:4 (kon.) | Augsburg – Dortmund 0:3 (kon.) | Leverkusen – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:2 (2:0)
Borussia Mönchengladbach
Neděle 21.05.2023, 19:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 33. kolo

To jsou věci. Bayer Leverkusen doma nepotvrdil roli jasného favorita v zápase proti Borussii Mönchengladbach. Po prvním poločase domácí vedli 2:0 po třech střelách na branku. V tom druhém ale už další góly nepřidali. Na druhé straně ale skóroval v 58. minutě Jonas Hofmann po kiksu brankáře Hrádeckého. Leverkusen pokračoval v nastaveném trendu z prvního poločasu, ale s postupem času mu vinou náročného programu docházely síly. Trenér hostů Daniel Farke v závěru hrál all-in a to se mu i vyplatilo. Lars Stindl potvrdil v 90. minutě roli žolíka a zajistil, po další minele Hrádeckého, remízu v poměru 2:2 a dělbu bodů. Bayer má aktuálně jednobodový náskok na šestém místě na Wolfsburg. Navíc mu budou v posledním kole chybět dva dnes vykartovaní hráči. (21:35:00)

90+7

90+7
    Sardár Azmún (Leverkusen) daroval po centru hostů Borusii rohový kop.

90+7
    Julian Weigl (Mönchengladbach) leží na zemi a je v péči zdravotníků.

90+6
    Piero Hincapié (Leverkusen) vletěl do kotniku Juliana Weigla, který měl míč. Tady nemělo ani smysl diskutovat.

90+5
    Červená karta pro tým Bayer Leverkusen (Piero Hincapié).

90+4
    Tohle bude jasná červená karta.

90+4
    Piero Hincapié byl v tísni, ale nedovolil si přihrát vlastnímu brankáři.

90+4
    Borussia Mönchengladbach jde zřejmě do jednoho z posledních útoků.

90+3
    Lukáš Hrádecký (Leverkusen) poslal dlouhý balon na polovinu soupeře, tam ale o něj jeho útočníci přišli.

90+2
    Domácí fanoušci už začali ve velkém počtu opuštět domácí svatostánek.

90+2
    Borussia Mönchengladbach je na míči, ale jde do zformované obrany Bayeru.

90+2
    Rozhodčí nastavil ke druhému dějství čtyři minuty.

90
    Mönchengladbach právě vstřelil branku! To snad není pravda, Borussia Mönchengladbach podruhé šokovala domácí arénu, ve které domácí fanoušči utichli. Lukáš Hrádecký vyrobil další výraznou hrubku, kterou potrestal hostující žolík LARS STINDL.

89
    Patrick Herrmann (Mönchengladbach) šel po pravé straně a z úhlu to zkusil. Jenže minul.

89
    Borussia Mönchengladbach dostala balon na útočnou polovinu. Marcus Thuram hledal přihrávkou ve vápně Patricka Herrmanna, ale míč šel mimo jeho dosah.

88
    Hra se v závěru poločasu přelévá ze strany na stranu.

88
    Nadiem Amiri (Leverkusen) se nedostal přesného pasu a hosté jdou do rychlého kontru.

Vít Káňa

Branky: 15. Adli (Hincapié), 20. Demirbay (Frimpong) – 58. J. Hofmann, 90. Stindl (Thuram)

Karty:   45. Demirbay (LEV), 77. Palacios (LEV), 82. Amiri (LEV) – 35. Koné (MNC), 47. Friedrich (MNC), 70. Stindl (MNC)   90+5. Hincapié (LEV)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 13:11. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:15.
    Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Tapsoba, Tah, Hincapié – Frimpong, Demirbay, Palacios, Bakker – Wirtz (72. Amiri) – Adli (67. Azmún), Diaby (84. Hložek).
    Náhradníci: Pentz – Hudson-Odoi, Sinkgraven, Fosu-Mensah, Azhil.

Trenér: Xabi Alonso

Borussia Mönchengladbach: Olschowsky – Itakura, Friedrich, Elvedi – Lainer (87. Herrmann), Weigl, Koné (76. Pléa), Netz (87. Ngoumou) – J. Hofmann (C), Kramer (64. Stindl) – Thuram.
    Náhradníci: Sippel – H. Wolf, Jantschke, Scally, Neuhaus.

Trenér: Daniel Farke

Rozhodčí: Daniel Siebert