Jablonec – Brno 1:0 (kon.) | Ostrava – Teplice 2:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 1:2 (kon.)
FC Baník Ostrava
2:1 (0:0)
FK Teplice
Neděle 21.05.2023, 15:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 3. kolo

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (17:04:55)

Slavit nakonec mohou také Teplice, kterým nahrály porážky Brna v Jablonci a Pardubic doma se Zlínem! Také severočeský klub tedy uvidíme i v příští sezóně ve FORTUNA:LIZE.

Hotovo! Baník Ostrava zvítězil nad Teplicemi 2:1 a má jistou záchranu v nejvyšší soutěži!

Domácí dnes byli lepším týmem, ale v prvním poločase se z několika šancí nedokázali prosadit. A když ano, nebyla Almásiho trefa uznána kvůli útočnému faulu. Góly tak padaly až po změně stran. V 56. minutě se dočkal Ladislav Almási, který hlavou zužitkoval centr Fleišmana. V 69. minutě pak chybu Kučery v rozehrávce potrestal Srdjan Plavšić. Stejný hráč navíc přišel o další gól kvůli ofsajdu, který odhalil VAR. V 89. minutě tak ještě přišla zápletka. Debutant Měkota totiž chyboval při odkopu a následně fauloval Núra. Hosté tedy zahrávali penaltu, kterou Daniel Trubač proměnil. Na vyrovnání už však Severočeši neměli čas ani kvalitu.

90+5

90+4
    Petr Jaroň z levé strany nacentroval na Roberta Miškoviće, který z dobré pozice hlavičkoval nad bránu.

90+4
    Baníkovci získali standardní situaci na útočné polovině a to jim teď naprosto vyhovuje.

90+2
    Mucha si došel pro nakopnutý míč a rychle rozehrává. Hosté to ještě zkoušejí, chtějí vyrovnat.

90+1
    Rozhodčí Petřík nastaví čtyři minuty!

90
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
    ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Petr Jaroň.
    89. Daniel TRUBAČ - 2:1

89
    Teplice právě vstřelily branku!
    Ještě tu máme zápletku! Pokutový kop proměnil DANIEL TRUBAČ, který si počkal na pohyb Letáčka a poslal míč do jeho protipohybu – 2:1.
    88. Měkota trefil Jásira ve vápně. Penalta!

88
    Patrik Měkota chyboval při odkopu a následně podrazil Jásira Núra. Penalta pro Teplice!

87
    Tentokrát Fleišmanův centr. Po míči se natahoval Tijani, ten ale propadl až do náruče Muchy.

86
    Další standardka pro Baník. Míč si opět bere Jiří Fleišman.
    83. Fleišman z přímáku orazítkoval břevno

83
    Jiří Fleišman zahrával přímý kop. Byla to poměrně velká vzdálenost, ovšem domácí kapitán to zkusil přímo a výborně! Jeho rána olízla břevno Muchovy brány! Teplický brankář byl přímou střelou asi hodně zaskočen.

81
    Hosté mohli jít rázem na kontakt! Do zakončení se po nahrávce Syho nejprve dostal Jásir Núr, jehož střelu vyrazil Letáček nohama. Následně přišla další rána zpoza šestnáctky, kterou domácí brankář opět výborně zlikvidoval. Nakonec se ale jednalo o zbytečnou námahu, neboť všemu předcházel ofsajd Syho.