Dukla Praha – Prostějov 4:1 (kon.) | Třinec – Opava 0:1 (kon.) | Varnsdorf – Karviná 2:2 (kon.)
Slavia B – Líšeň 2:1 (kon.) | Příbram – Sparta B 1:0 (kon.) | Olomouc B – Táborsko 0:3 (kon.)
Vlašim – Chrudim 4:0 (kon.) | Vyškov – Jihlava 2:1 (kon.)
FK Příbram
1:0 (0:0)
AC Sparta Praha B
Středa 24.05.2023, 17:00 • Na Litavce, Příbram • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 29. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:02:31)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 8:4. Rohy: 14:3.

Je konec. Příbram dnes uhrála přesně to, co potřebovala a porazila béčko Sparty 1:0. Moc šancí ovšem k vidění nebylo. Respektive první půle nabídla spíše náznaky okolo hostující šestnáctky. Do druhé části vstoupili domácí velmi aktivně. Nejprve byla střela Příbrami sražená na roh. Hned vzápětí ale Wágner připravil míč pro Adama Petráka a ten se střelou do pravé šibenice nemýlil. V 57. minutě musel Nalezinek vytáhnout hlavičku soupeře nad horní tyč. V průběhu dalšího dění málem přišel vlastní gól Večerky, jehož teč sparťansky gólman vyrazil mimo tři tyče. Příbram tak zvítězila 1:0 a udělala velmi důležitý krok, kterým si zajistila baráž o postup do nejvyšší soutěže.
    Příbram porazila Spartu 1:0.

90+6

90+5
    Skvělý defenzivní zákrok ve středu hrací plochy ze strany Příbrami, který tak přerušil rozvíjející se akci.

90+4
    Příbram se snažila držet míč vepředu co nejdéle, což se ji také podařilo. Sparta ovšem získala balón a podniká poslední útok.

90+3
    Domácí gólman Václav Smrkovský uviděl žlutou kartu za zdržování při rozehrávce.

Dnešní utkání sleduje 685 diváků.

90+3
    Petr Hodouš zezadu přistrčil soupeře, čímž ukončil útočné snažení Sparty.

90+2
    Následný centr mířil na přední tyč, ovšem tam byla nachystána domácí defenzíva. Posléze Sparta získala autové vhazování, ale hra je znovu přerušená, tentokrát leží na trávníku gólman Václav Smrkovský.

90+1
    V první minutě nastavení získala Sparta rohový kop z pravé strany, ale ten bude pozdržen, neboť jeden z hráčů Příbrami má zdravotní problémy.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

89
    Posléze Emmanuel Anih posunul míč Maškovi, jehož střela letěla doprostřed, ale především se nacházel v ofsajdu.

88
    Hostující mužstvo získalo rohový kop z levé strany, ale Příbram si poradila a odkopla balón co nejdále.

87
    Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
    ze hřiště odchází Dominik Šimáček, přichází Jakub Schindler,
    ze hřiště odchází Jakub Zeronik, přichází Dominik Mašek.

85
    Centr Sparty z levého křídla byl zvládnut, stejně jako další přízemní přihrávka. Poté musel rychle zpět Petr Hodouš, neboť přišel dlouhý nákop soupeře.

84
    Emmanuel Anih se uvolnil na levé straně a posunul míč spoluhráči, jehož centr byl nepřesný a skončil mimo hrací plochu.

83
    Sparta se snaží směřovat veškeré síly směrem dopředu, ale tentokrát to se svou dravostí přehnala a sudí odpískal nedovolený zákrok.

82
    Daniel Fišl podrazil soupeře ve středu hřiště a uviděl kartu žluté barvy.

80
    ze hřiště odchází Jan Vokřínek, přichází Felix Čejka,
    ze hřiště odchází Mohamed Ahmed Youssef, přichází Daniel Langhamer.

Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
    ze hřiště odchází Adam Ševínský, přichází Jakub Tošnar,
    ze hřiště odchází Lukáš Váňa, přichází Petr Hodouš.

79
    Po centru ze standardní situace se snažil Dalibor Večerka odkopnout míč, ale ten trefil velmi špatně a Filip Nalezinek se musel pořádně natáhnout ke své levé tyči a předvést důležitý zákrok!

78
    Ondřej Lilling uviděl kartu žluté barvy za svůj faul a Příbram získala volný kop z pravé strany.

77
    Příbram se z levého křídla sice prodrala do vápna soupeře, ale zakončit nedokázala. Míč ale domácí udrželi a posunuli jej do zadních řad.

76
    Po krátkém ošetřování domácího hráče se Sparta probíjela do vápna, ale Romanu Mokrovicsovi odebral míč obránce Příbrami.

74
    Nyní bylo k vidění několik soubojů ve středu hrací plochy, které vzešly vítězně pro Spartu. Ta to znovu zkouší přes levou stranu, ale příbramská defenzíva získala autové vhazování.

73
    ze hřiště odchází Emmanuel Antwi, přichází Emmanuel Anih.

72
    Rychlý přechod hostů přes levou stranu, kteří měli vybojovat rohový kop. Ovšem sudí ukázal pouze na odkop od domácí svatyně. Hlavní arbitr možná viděl lehkou teč, což se Spartě rozhodně nelíbí.

71
    Příbram dnes získala už před deset rohových kopů a po dalším centru ze standardky přišlo zakončení nůžkami, ovšem to bylo zblokováno.

70
    Nakonec domácí dokázali balón procpat až do vápna soupeře, ale Tomáš Wágner neměl proti defenzivní přesile šanci něco vymyslet.

69
    Znovu je hra přerušená po faulu hostujícího celku. K míči už přichází brankář Václav Smrkovský, jenž pošle dlouhý nákop.

68
    Další útočná akce Sparty vede přes levé křídlo, kde přichází nedovolený zákrok Příbrami. Poslední minuty se hosté čím dál více dostávají do poslední třetiny hrací plochy.

67
    ze hřiště odchází Daniel Rus, přichází Jiří Tesař,
    ze hřiště odchází Tomáš Jonáš, přichází Ondřej Lilling.

66
    Hosté se snažili prokombinovat do šestnáctky soupeře přes levou stranu, ale míč skončil v zámezí.

64
    Daniel Kaštánek dostal ve středu hrací plochy příliš mnoho prostoru a míč vedl ještě několik desítek metrů. Nakonec se hostující hráč rozhodl vystřelit, ale tento pokus neměl nárok na úspěch.

63
    Nyní si ale Příbram vytvořila prostor na levém křídle, ale centr na přední tyč odvrátil sparťanský obránce.

62
    Domácí nyní hrají trochu riskantně a často zapojují do kombinace také brankáře Smrkovského, který vždy pošle dlouhý osvobozující nákop.

61
    Jakub Zeronik ukradl balón po autovém vhazování Sparty, ale po chvíli byl Příbrami odmáván ofsajd.

60
    Centr byl přetažen na zadní tyč, ale hlavička příbramského hráče zamířila pouze nad bránu Nalezinka.

59
    Příbram získala standardní situaci, ale následný centr odvrátil soupeř do zámezí a následuje tak rohový kop z levé strany.

58
    Emmanuel Antwi bez problémů posunul hlavou míč do rukou svého gólmana. Sparta se tak znovu nezdržela u balónu příliš dlouho a ve druhé půli je to hra pouze na jednu bránu.

57
    Standardní situace přinesla nebezpečí a snad poprvé vyhráli domácí hlavičkový souboj, po kterém musel zakončení vyrazit nad horní tyč Filip Nalezinek!

56
    Domácí hráč si v souboji 1na1 poradil skvěle, ale jeho následná přihrávka byla zblokována do zámezí. Následuje roh Příbrami.

55
    Další porušení pravidel ze strany Příbrami. Sparta ale balón nedokázala udržet příliš dlouho a následuje autové vhazování pro domácí.

53
    Domácí mužstvo sice získalo autové vhazování na pravé straně, ale dlouho u míče nepobylo, protože sudí odpískal ruku.

52
    Filip Nalezinek měl problémy při rozehrávce, neboť byl napadán domácím hráčem a s tečí příbramského útočníka odkopl balón do zámezí.

51
    Tentokrát se Sparta snažila o rychlý útok středem hrací plochy, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

49
    Příbram právě vstřelila branku!
    Domácí celek se ujímá vedení! Tomáš Wágner si naběhl do vápna na centr z pravé strany, kde míč hlavou nachystal pro ADAMA PETRÁKA a jeho zakončení z halfvoleje skončilo v pravé šibenici.

48
    Příbram vstoupila do druhé půle stejně aktivně jako ji skončila, ale střela z pravé strany vápna byla sražená na roh!

47
    Lukáš Váňa kombinoval na pravé straně se střídajícím Mokrovicem a získala autové vhazování. Posléze se míč dostal do vápna a Sparta si chtěla vymodlit pokutový kop, ovšem sudí do píšťalky neměl důvod fouknout.

46
    ze hřiště odchází Filip Šilhart, přichází Roman Mokrovics.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:06.

První část zápasu je za námi a Příbram hraje s rezervou Sparty bez branek. Moc toho k vidění nebylo. Domácí celek se sice dostával k šestnáctce soupeře bez větších problémů, ale nemohl se prodrat k finální části a Filip Nalezinek tak nemusel vytáhnout sebemenší zákrok. Příbram nevytěžila nic vážnějšího ani ze sedmi rohových kopů, neboť ve vzduchu vítězila defenzíva béčka Sparty Praha. Doufejme, že druhá půle bude o něco atraktivnější.
    První půle branku nepřinesla.

45+2

45+2
    Centr ze standardní situace letěl na hranici malého vápna, ale míč znovu odhlavičkoval obránce Sparty. Následně přiletěl ještě jeden nákop, ovšem ten domácí hráč pouze prodloužil do rukou gólmana.

45+1
    Ke konci první půle získala Příbram ještě jeden rohový kop.

45
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

45
    Domácí hráč se po rohovém kopu skvěle prodral přes soupeře, ale jeho pokus z velkého úhlu skončil v rukavicích Nalezinka.

45
    Jan Vokřínek centroval z pravé strany do šestnáctky soupeře a Příbram z této akce vytěžila alespoň rohový kop.

44
    Velkou chybu předvedla Příbram ve středu hřiště, ale Sparta své přečíslení nedokázala přetavit v nějakou šanci, nýbrž se ocitla v ofsajdovém postavení.

43
    Centr z levé strany skončil v moci pozorného Filipa Nalezinka. První poločas tak nenabídl žádnou větší šanci díky skvělé defenzívě Pražanů.

42
    Tomáš Wágner se už opět rozbíhal mezi oba stopery, ale poslední obránce Sparty dokázal odkopnout balón v důležitém momentu.

41
    Jakub Zeronik ve středu hřiště stáhl protihráče k zemi, což sudí viděl a odpískal.

40
    Tomáš Wágner sice předvádí vepředu tvrdé souboje s obránci, ale nemá podporu svých spoluhráčů. Sparta tak získala další autové vhazování.

39
    Daniel Horák si to z levé strany nasměroval přímo do vápna, ale skvělý skluz obránce přerušil nadějnou akci hostů.

38
    Další náznak šance ze strany Příbrami, ale balón na hranici šestnáctky odkopla vzorná defenzíva rezervy pražské Sparty. Domácí se nemohou prodrat k finální části akce.

36
    Martin Ambler si sběhl na střed vápna, ale jeho volej po centru z pravého křídla byla hodně nepovedená a skončila nad bránou Příbrami.

35
    Pravděpodobně Daniel Horák se ujal přímého kopu, ovšem jeho pokus trefil pouze zeď. Posléze musel rozhodčí hru přerušit, protože domácí hráč zůstal ležet po tvrdé ráně na trávníku.

34
    Hasan Jahić šel do riskantního skluzu, kterým podrazil soupeře a zaslouženě uviděl žlutou kartu.

33
    Martin Ambler si chtěl vymodlit faul po střetu se soupeřem, ale sudí jasným gestem ukázal, že tohle pískat nehodlá.

32
    Nákop Příbrami skončil pouze u obránce Kukučky, který hlavou posunul balón svému gólmanovi.

30
    Půl hodina utkání je za námi a na první branku či velkou šanci stále čekáme. Příbram sice má opticky ze hry o něco víc, ale bezbrankové skóre podepisuje průběh zápasu.

29
    Felix Čejka se postaral o autové vhazování na pravé straně, ale postupně se míč dostal až k brankáři Smrkovskému, jehož odkopl získala Sparta.

28
    Faul příbramského hráče ve středu hrací plochy a Dalibor Večerka rychle rozehrál dozadu. Sparta ovšem následným nákopem přišla o balón.

27
    Sparta se po delší době vydala s balónem dopředu, ale balón skončil po nepřesné přihrávce za bránou Smrkovského.

26
    Nedovolený zákrok na Jakuba Zeronika ve středu hrací plochy. Příbram rozehrála nákopem na hranici vápna a k odraženému balónu se dostal právě Zeronik, ovšem jeho střela zamířila vedle.

25
    Tlak Příbrami sice pokračuje, ovšem přihrávka Wágnera směřovala jen do zámezí. Následuje odkop od brány pražského celku.

23
    Ani čtvrtý rohový kop v řadě neznamenal pro Filipa Nalezinka žádnou práci, neboť jeho obránci předvedli skvělou práci a všechny míče odvrátili.

22
    Domácí celek získal rohový kop také do třetice, ale Sparťané znovu odvrátili balón do zámezí a následuje další standardní situace.

21
    Po dalším rohu se sice domácí hráč dostal ke hlavičce, ale ta skončila jen nad svatyní Nalezinka.

20
    Nyní ovšem domácí celek získal rohový kop z pravé strany, který letěl na přední tyč, kde balón odvrátila defenzíva Sparty.

19
    Bohužel, utkání momentálně příliš pohledné není. Příbram se zatím marně snaží vymyslet nějakou nebezpečnou situaci okolo šestnáctky pražského celku.

17
    Příbram si vypracoval první střelu na bránu, o kterou se postaral Mohamed Ahmed Youssef, ale Filip Nalezinek si poradil bez problémů.

15
    Domácí mužstvo znovu kombinuje ve středu hrací plochy, ale po následném nákopu se odmával ofsajd.

13
    Hosté se sice dostali blíže k bráně Smrkovského, ale míč končí v zámezí.

10
    Bohužel máme další výpadek obrazu v momentě, kdy se Sparta dostávala do útočné akce středem hrací plochy.

9
    Domácí mužstvo sice získalo standardní situaci z levé strany, ale ani tentokrát si Příbram nevypracovala nějakou šanci a balón skončil v rukou gólmana Nalezinka.

7
    Po menším výpadku obrazu jsme zpět. Příbram získala autové vhazování, ale zatím nebyl k vidění žádný náznak šance ani na jedné straně.

5
    Dalibor Večerka zaváhal a nabídl Příbrami útok po pravé straně, ale další obránce Sparty byl připraven a odkopl míč.

4
    Nyní sudí Rouček přerušil hru, jelikož jeden z hráčů pražského celku potřeboval ošetření po střetu ve středu hrací plochy.

3
    Příbram dnes hraje o hodně a potřebuje získat tři body. Začátek zápasu se ovšem hraje spíše na domácí polovině.

2
    Hosté pokračují v úvodním nátlaku, ale Daniel Horák nedokázal na levé straně vymyslet nic vážnějšího.

1
    Sparta se snažila prodrat přes pravé křídlo, ovšem tam nebyl dostatek místa a následuje autové vhazování.

1

FK Viagem Příbram: Smrkovský – Čejka, Fišl, Jahić, Vokřínek, Šimáček, Wágner (C), Švestka, Zeronik, Antwi, Youssef.
    Náhradníci: Melichar – Schindler, Petrák, Anih, Mašek, Langhamer, Al Baba.
    Trenér: Karel Krejčí

AC Sparta Praha B: Nalezinek – Jonáš, Ševínský, D. Horák (C), Kaštánek, Váňa, Ambler, Večerka, Rus, Šilhart, Kukučka.
    Náhradníci: Tůma – Hodouš, Lehocký, Mokrovics, Tošnar, Lilling, Tesař.
    Trenér: Petr Janoušek

Rozhodčí: Rouček – Kotík, Líkař.
    Sestava Sparty.
    Sestava Příbrami.
    Výkop v 17:00.

Dnes se hraje pro domácí mužstvo o hodně. Příbram se totiž nachází na 3. místě se 47 body a skóre 45:30. Po domácí výhře 2:0 nad Opavou se Viagem představil v Jihlavě. Tam sice poslal soupeře ve 24. minutě do vedení Křehlík, ale těsně před přestávkou srovnal Wágner. Zápas nakonec nabídl velké drama a byl to právě Wágner, jenž se trefil v 88. minutě a Příbram vyhrála 2:1. Aktuálně tak ztrácí na druhý Vyškov jeden bod a stejný počet má náskok nad čtvrtou Líšní.

Béčko Sparty se na jaře zvedlo a aktuálně je na 7. pozici se 39 body. Čtyři výhry v řadě zastavila možná nečekaná remíza na půdě posledního Třince. Naposled se Pražané utkali doma s místní Duklou. V 16. minutě poslal Spartu do vedení Cissé, ale v 81. minutě srovnal Moulis. Zápas tak opět skončil remízou, ale tentokrát 1:1.

Ve 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ ligy se proti sobě utkají týmy FK Viagem Příbram a AC Sparta Praha B. Zápas na podzim měl zcela jednoznačný průběh. V 8. minutě poslal Příbram do vedení z penalty Wágner, který se znovu prosadil před přestávkou. V 81. minutě se trefil také Vokřínek a Příbram vyhrála nad Spartou 3:0. Dnes se bude bojovat Na Litavce. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.