Elche – Sevilla 1:1 (kon.) | Real Madrid – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Villarreal – Cádiz 2:0 (kon.)
Real Betis – Getafe 0:1 (kon.) | Espanyol – Atlético 3:3 (kon.)
Villarreal CF
2:0 (2:0)
Cádiz CF
Středa 24.05.2023, 19:30 • Estadio de la Cerámica (Villarreal) • Španělská LaLiga • 36. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek středečního večera. (21:26:11)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:8.

Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Valladolid vítězí nad Cádizem 2:0.

Domácí byli od samotného úvodu aktivnějším týmem. První velká šance přišla po čtvrthodině hry, kdy ještě Gerard Moreno Ledesmu nepřekonal. O dalších pár minut už se ale Villarreal radoval z vedení, když po ubráněném rohovém kopu utekl Nicolas Jackson a po skvělé individuální akci zavezl míč až téměř do opuštěné sítě. Nápor Villarrealu se stupňoval. Parádní akci po nahrávce Morena zakončil střelou mimo dosah brankáře Trigueros, ale hlavní sudí gól neuznal pro předcházející faul. Ještě v nastaveném čase ale chyboval při rozehrávce kapitán Espino a svou šanci opět proměnil Jackson.

Po změně stran se pokračovalo v nastaveném trendu. Domácí drželi balon, ale nemohli se dostat do jasné příležitosti. S blížícím se koncem zápasu se dostali do tempa i hosté, ale Cádiz svou jedinou brankovou šanci těsně před závěrečným hvizdem nevyužil.

90+3

90+2
    Samuel Chukwueze mohl potrestat mizernou rozehrávku hostujícího celku. Už byl sám před Ledesmou, chtěl si brankáře ještě přehodit, ale balon mu lehce utekl a poté už nedokázal zakončit kolem Merého.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    Villarreal uklidňuje hru kombinací ve středu pole. Domácím navíc pomáhá zbytečným faulem u středové lajny José Mari.

89
    Mohlo být zaděláno na drama. Po centru z pravé strany ještě přišla obranná hlavička Torrese, následně ale musel Reina zasahovat proti střele Alcaraze. Následnou dorážku z blízkosti nasměroval Negredo jen nad branku.

88
    Střídání v týmu Villarreal CF:
    ze hřiště odchází Yeremi Pino, přichází Alejandro Baena.

88
    ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Jorge Pascual.

87
    Ledesma opět vyběhl daleko před vlastní vápno, tentokrát se dokonce srazil se spoluhráčem. Balon získal Jackson, ale přes Hernándeze nemohl zkusit trefit opuštěnou branku.

86
    Domácím již stačí pouze držet balon daleko od vlastní branky. Nyní však přišel nebezpečí centr do vápna a Reina musel do tvrdého souboje s Negredem.

84
    Střídání v týmu Cádiz CF:
    ze hřiště odchází Gonzalo Escalante, přichází José Mari.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Cádiz se dostává do mírného tlaku, ale k ohrožení domácí branky ještě nedošlo.

82
    Domácí rozehráli velmi riskantně do kombinace ve vlastním vápně. Nakonec střídající Johan Mojica musel odkopnout balon v nouzi na útočnou polovinu.

81
    Alejo byl v rychlém náběhu na levém kraji, Pino se k soupeři nemohl dostat tělem a tak přišel jen další faul, který přerušil hostující akci.

80
    Femenía si obhodil na levé straně Mwepa. Ten musel sáhnout jen k zatažení soupeře a to neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu.

79
    Souhra Jacksona s Chukwuezem zatím není přesná. Dva rychlonozí útočníci sice dokážou přesprintovat obranu, ale nedají si balon přesně do pohybu.