Florida – Carolina 4:3 (kon.)
Florida Panthers
4:3 (2:1, 1:1, 1:1) Stav série: 4:0
Carolina Hurricanes
Čtvrtek 25.05.2023, 02:00 • FLA Live Arena, Sunrise • Play-off NHL • Finále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobrá ráno u playoff NHL. Společně se podíváme na čtvrté utkání finále Východní konference mezi týmy Florida Panthers a Carolina Hurricanes.

Průběh série

Série je zatím hraná prakticky na jednu branku. Florida pokračuje ve výborných výkonech, přešla již přes dva soupeře a nyní má na lopatě třetího. Po třech odehraných zápasech finále Východní konference totiž vede nad Carolinou 3:0! Florida zvládla ve dvou dramatických prodlouženích vyhrát oba venkovní zápasy a v prvním domácím soupeře udolala jedinou brankou Sama Reinharta po výsledku 1:0. I když zatím výsledek vypadá jednoznačně, všechny zápasy zatím rozhodla jediná branka a není nikde psáno, že to v podobném stylu nemůže Carolina ještě otočit.

Odehrané zápasy

Carolina – Florida 2:3 (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
    Carolina – Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Martin Nečas (CAR) 7 (4+3)

Zápas v FLA Live Areně začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Pba celky jsou již na ledové ploše, po hymně začne samotný zápas.

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II, Noesen – Teräväinen, Kotkaniemi, Drury – Nečas, J. Staal (C), MacEachern – Fast, Stastny, Martinook (A).
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: McCauley, O'Rourke – Murray, Cherrey.

00:01

00:41
    Florida právě vstřelila branku!
    Tak tohle utkání začalo opravdu zhurta. Domácí se nahozením vzduchem dostali do útočného pásma, před brankou se objevil ANTHONY DUCLAIR, jeho první ránu z úhlu sice Andersen vyrazil, nicméně útočník Floridy se dostal k dorážce a tu už dostal za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Aleksander Barkov, Carter Verhaeghe.
    00:41 Anthony DUCLAIR - 1:0

01:27
    Za brankou Caroliny sestřelil domácí Bennett Slavina tvrdým hitem, po kterém měl hráč Caroliny problém udržet rovnováhu, rovnou pak za pomoci týmového lékaře opustil ledovou plochu a zamířil do šaten.
    01:27 Tvrdý Bennettův hit na Slavina

01:27
    Celá situace pak vedla k rozmíšce, po které rozhodčí rozdali tři tresty. Domácí Matthew Tkachuk si vykoledoval dvě minuty za sekání, zatímco hostující Brent Burns zase za sekání a Jordan Martinook za krosček.

02:30
    Přesilovka Floridě zatím moc nejde, hraje se ve středním pásmu.

03:27
    Oba celky jsou už v plném počtu, pokračuje hokej ve vysokém tempu.

04:15
    MacEachern se snažil se vymotat zpoza branky a dostat puk do lepší pozice, obrana Floridy jej ale k zakončení nepustila.

04:55
    Nahození hostů před Bobrovského, ten si pohlídal svou pravou tyčku a posunul puk za svou branku.

05:11
    Carolina si zahraje přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Radko Gudas.

06:08
    Vyhození letí přes všechny čáry až k Andersenovi, domácí se skvěle brání.

06:43
    Po krátkém závaru se puk dostal k Luostarinenovi a ten po mantinelu opět vyhodil.

07:11
    Přesilovka Caroliny je fuč, Gudas je opět na ledové ploše.

08:15
    Sledujeme rychlý, ale zároveň velmi tvrdý hokej. Vše odstartoval Bennettův hit, od té doby přitvrdila hlavně Carolina.

08:30
    Přesilovka tentokrát pro Floridu, na trestnou lavici odjel Sebastian Aho s dvěma minutami za nedovolené bránění.

09:23
    Mezi obránci se prosmýkl Bennett a vystřelil z levého kruhu. Křížný pokus skončil v Andersenově lapačce.

09:48
    Barkov kombinoval s Tkachukem, jejich spolupráce ovšem zakončení na branku Caroliny nepřineslo.

10:23
    Přesilovka je nakonec využitá a domácí vedou o dva! Po kombinaci v útočném pásmu přišlo nahození před branku, které zachytil MATTHEW TKACHUK, zpracoval si a poslal puk zemi Andersenovými betony do sítě – 2:0. Asistence: Aaron Ekblad, Gustav Forsling.
    10:23 Matthew TKACHUK - 2:0

10:42
    Nyní se vylučuje na straně Floridy a opět za nedovolené bránění. Trest si jde odsedět Eetu Luostarinen.

11:34
    Přihrávka na modrou čáru šla na Stastnyho, jenže ne přesně na ránu z první. Bylo z toho jen plácnutí, které obrana Floridy srazila.

12:15
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

12:42
    Přesilovka je u konce, k radosti zaplněné haly je Florida v plném počtu.

13:03
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je sníženo! Hosté zůstali v útočném pásmu, od modré čáry přilétla Skjeiova střela, která zacinkala na Bobrovského tyčku a než se gólman domácích zorientoval a pokusil se volný puk přikrýt, byl u něj PAUL STASTNY a zblízka dopíchl za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Brady Skjei, Jordan Martinook.
    13:03 Paul STASTNY - 2:1

14:42
    Už se zase hrálo na opačné straně a velký pozor si musel dávat gólman Andersen.

15:29
    Už to vypadalo, že se Martinook dostane do brejku, když jej v obranném pásmu dostihl Gudas a čistě mu odebral puk.

15:37
    Domácí tým se snaží o tlak v útočném pásmu, je to ale spíše kombinace okolo mantinelu.

16:47
    Na opačné straně se do kontru dral Jarvis, vystřelil přes obránce, ale pouze do gólmanova postoje. Bobrovskij přerušil hru.

17:38
    Andersen čelil střele z levého kruhu, tohle jej ale nepřekvapilo. Další přerušení hry.

18:31
    Opět tu máme plno souboj o puk, hráči si nedarují ani píď ledu.

19:15
    Lundell nevyhodil zrovna povedeným způsobem, o zbytek se tak postaral u modré čáry Luostarinen.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla hokej v opravdu vysokém tempu. Už v první minutě se radovala Florida, když se po nahození nadvakrát prosadil Anthony Duclair. Domácí pokračovali v tlaku a v 11. minutě využila přesilovou hru. Příhru před branku dostal Matthew Tkachuk a před Andersenem si věděl rady. Hosté se ale nenechali zahanbit, sami předvedli několik výpadů a na začátku 14. minuty byli odměněni. Skjeiovo nahození od modré skončilo na tyčce a pohotový Paul Stastny dorážel z brankoviště. Do šaten se tak odešlo za stavu 2:1.

20:40
    Úvod druhé části patří aktivní Floridě, ta se tlačí do okamžitého zakončení.

21:40
    Mezi obránci se prosmýkl Verhaeghe, Gostisbehere nestíhal a vše musel hasit pozorný Andersen.

22:19
    Gudas sice zastavil Staala u mantinelu, přesto se pak Carolina dostala do zakončení z bezprostřední blízkosti. Bobrovskij ale byl na brankové čáře jistý.

22:51
    Je srovnáno! Hosté se opět nahrnuli do útočného pásma, puk se po krátkém tlaku dostal mezi kruhy, kde byl připravený TEUVO TERÄVÄINEN, hodil si to na forhend a zakončil pod horní tyčku Bobrovského branky – 2:2. Asistence: Brady Skjei, Jesperi Kotkaniemi.
    22:51 Teuvo TERÄVÄINEN - 2:2

23:48
    Rázem je Carolina na koni a snaží se o dokonání obratu ve skóre.

24:40
    Brejk Floridy dva na jednoho nebyl zrovna povedený, Andersen neměl moc práce se zákrokem.

25:33
    Gostisbehereho nahození od modré čáry bylo sraženo, puk zůstává v útočném pásmu.

25:45
    Velký závar před Bobrovským, na jeho brankovišti bylo natlačeno snad šest hráčů, gólman Floridy nakonec dokázal udržet puk před brankovou čárou.

26:24
    Florida se na chvíli dostala do útoku, jenže pryč je aktivita domácích, ani tohle střelou neskončilo.

27:18
    Několik pokusů domácích o dlouhé přihrávky, vše bylo zastaveno ještě ve středním pásmu.

27:40
    Další potíž pro Carolinu, co se zranění týká. Na modré čáře zůstal ležet Martin Nečas, kterého trefil Burns svým nahozením do nechráněné části kolene.
    27:40 Nečas schytal nepříjemnou ránu pukem do kolene

27:40
    Nečas okamžitě zamířil za podpory lékaře do kabiny, jeho další působení v utkání je nejisté.

28:41
    Krátký tlak domácích, do zakončení se dostával Tkachuk, puk nakonec opustil ledovou plochu a vhazovat se bude po Andersenově levici.

29:36
    Kotkaniemi se pokoušel rozvinout hru přihrávkou na levou stranu, tohle zastavil pozorný Duclair.

29:49
    Domácí tým opět vede! Florida se po zisku puku dostala do protiútoku pravou stranou, po přechodu modré čáry předvedla rychlou rozborku hostující obrany, před brankovištěm dostal finální přihrávku RYAN LOMBERG a zblízka doklepl za Andersena – 3:2. Asistence: Colin White, Eric Staal.
    29:49 Ryan LOMBERG - 3:2

30:36
    Domácí jsou po získání vedení polití živou vodou, probralo se i publikum a my sledujeme snahu přidat čtvrtý gól.

31:21
    Další tlak domácích v útočném pásmu, střelu Nicka Cousinse Andersen zastavil a přerušil hru.

31:59
    Fast neúspěšně bojoval o puk v útočném pásmu, Florida se dokázala z rohu vymanit a posunout vše do středního pásma.

32:47
    U levého mantinelu číhal na svou příležitost Burns, ale než k němu doputoval puk a on mohl zakončovat, tak se obrana Floridy postavila a zabarikádovala cestu k Bobrovskému.

33:55
    Nadšeně hrající domácí se neúnavně pouští do útočení a snahy přidat další branku, tentokrát to ale s kombinací přehnali a Duclair se vystavil do ofsajdu.

34:19
    Hosté vyhodili puk ze svého pásma a mohli si na chvíli oddechnout. Malý okamžik předtím se už do zakončení cpal Barkov.

35:10
    Andersen pokryl Bennettovu střelu z ostrého úhlu, byl doslova přilepený na své pravé tyčce.

35:45
    Je tu přesilovka pro Floridu, podrážení se dopustil Brent Burns.

35:55
    Hned po buly se ke střele dostal Barkov a nebyl daleko od úspěchu, trefil totiž tyčku!

36:19
    Carolina vyhodila do středního pásma, moc času na případné prostřídání však neměla.

37:00
    Hosté málem udeřili v oslabení, když se zleva dostal do pásma Aho, křížnou přihrávkou našel Chatfielda, který ale na přemisťujícího se Bobrovského nevyzrál.

37:45
    Je po přesilovce, Burns se vrátil na ledovou plochu.

38:17
    Vylučuje se i na domácí straně, dvě minuty za hákování obdržel Carter Verhaeghe.

39:15
    Volný puk před Bobrovským, ten si vůbec nebyl jistý svým zákrokem, s pomocí své obrany ale vše ustál a Florida vyvezla hru do středního pásma.

39:54
    Gostisbehereho střela byla sražena, hosté ještě finišují před koncem druhé části.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým si i po druhé třetině drží jednobrankový náskok. Byla ro ale Carolina, kdo udeřil jako první a ve 23. minutě bylo po pohotovém zakončení Teuva Teräväinena srovnáno. Hosté se pak snažilo dokonce skóre otočit ve svůj prospěch, víc už jim ale gólman Bobrovskij a obrana Floridy nedovolili. Vyrovnaný stav pak platil do 30. minuty, kdy po průniku do útočného pásma předvedli domácí rychlou kombinaci a Ryan Lomberg mohl snadno zakončit do odkryté branky. Byla to zatím poslední branka zápasu a Florida tak vede 3:2.

41:34
    Stále čekáme na první střelu, nyní se dopředu dostávali hráči Caroliny, jenže bez hmatatelného úspěchu.

42:55
    Jeden z domácích hráčů byl trefen odraženým pukem, tady to ale nebude znamenat odchod do kabin, tak jako ve druhé části u hostujícího Nečase.

43:23
    Aho odjel na střídačku s krvavým šrámem v obličeji. Do tváře jej totiž zasáhla hokejka soupeře, což ale sudím zcela uniklo.

44:00
    Gostisbehere posunul hru z modré čáry blíže k brankovišti, jeho spoluhráči však byli obranou Floridy dobře pokryti.

44:27
    Hosté si zahrají přesilovku, Radko Gudas totiž vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

44:47
    Hned dvě střely hostů. První pokryl pozorný Bobrovskij, tu druhou srazila obrana Floridy.

45:34
    Puk letí přes všechny čáry až k Andersenovi, oba celky střídají.

45:57
    Gostisbehere to zkusil od modré čáry, Bobrovskij však měl na jeho ránu dobrý výhled a puk skryl mezi svými chrániči.

46:27
    Gudas se vrací na led, domácí tým se ubránil.

46:37
    Florida se hned vydala do protiútoku, rychlou akci zakončoval Bennett, mířil ovšem kousek nad branku hostů.

47:39
    Duclais a Verhaeghe se vydali do další akce Floridy, druhý jmenovaný ale zakončoval z ostrého úhlu a Andersen neměl potíže se zákrokem.

48:24
    Andersen si poradil i se střelou Barkova z levého křídla, puk vyrazil ke svým spoluhráčům.

48:41
    Hra se přesunula na opačnou stranu, z pravého kruhu zakončoval J. Staal, po jeho pokusu vznikl na brankovišti závar, Bobrovskij ale za pomoci obránců dokázal udržet puk před brankovou čárou.

49:00
    Hraje se teď nahoru a dolů. Za domácí zahrozil na chvíli volný Bennett, Andersen se zvládl přemístit a ránu pokrýt.

49:48
    Carolina začíná zase stupňovat svůj nápor, Bobrovskij se musí na brankovišti hodně ohánět.

50:27
    Domácí Reinhart vystřelil bekhendem, jeho pokus byl jemně tečován a skončil těsně vedle Andersenovy branky.

50:47
    Další šance Floridy, nyní puk dokonce po Reinhartově objetí branky a Lomberhově sklepnutí trefil Andersenovu tyčku, za čárou ovšem neskončil.

51:30
    Signalizovaný ofsajd hostů, Carolina musí bleskově opustit útočné pásmo.

52:33
    Nenápadné Gudasovo nahození skončilo až u branky, Andersen musel vše řešit rychlým rozklekem.

52:58
    Už se zase hraje v obranném pásmu Floridy, i zde odvádí Gudas plno důležité práce a bourá hostující kombinace.

53:41
    Kousek za kruhy vystřelil J. Staal, mířil však vedle Bobrovského branky.

54:06
    Teď už Bobrovskij musel zasahovat, puk srazil mimo své brankoviště.

55:24
    Domácí si už nedělají potíže, když je možnost, posunou puk do středního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

55:59
    Nepovedené nahození hostů, bylo to však zřejmě s tečí, takže se o zakázané uvolnění nejedná.

56:38
    Je srovnáno! Carolina pokračovala v tlaku a nakonec se dočkala. Skjei ještě neuspěl, nicméně akce pokračovala, zpoza branky přišla přihrávka na JESPERA FASTA a ten z první dokázal přes Bennetta překonat Bobrovského – 3:3. Asistence: Jordan Martinook, Jalen Chatfield.
    56:38 Jesper FAST - 3:3

57:27
    A hosté pokračují v tlaku. Cítí, že by tento zápas šel vyhrát už v základní hrací době.

57:49
    Pěknou individuální akci předvedl domácí Reinhart, po kličkované ale vystřelil vedle Andersenovy branky.
    57:49 Reinhartova individuální akce

58:33
    Verhaeghe nepřešel okolo pravého mantinelu, zastavil jej Stastny.

59:03
    No a pozor, je tu přesilovka pro Floridu, rozhodčí posílá na trestnou lavici Jordana Staala s dvouminutovým trestem za podrážení.

59:23
    Od modré čáry nahazoval Montour, puk prolétl těsně vedle branky.

59:55
    Neskutečné, domácí to zvládli a patrně si zajišťují postup do finále. V přesilové hře dokázali soupeře zatlačit před brankoviště, Reinhart trefil tyčku, poté vyjel MATTHEW TKACHUK zpoza branky a zblízka se trefil do horní části branky. Hosté ještě reklamovali nedovolené bránění brankáři, jenže po rychlé kontrole u videa rozhodčí gól definitivně uznali – 4:3! Asistence: Aleksander Barkov, Sam Reinhart.
    59:55 Matthew TKACHUK - 4:3
    59:55 Hostům nevyšla ani challenge ohledně případného nedovoleného bránění brankáři

Utkání sledovalo 20 065 diváků.

Je dobojováno! Čtvrtý zápas finále Východní konference přinesl napínavý hokej až do posledních okamžiků a po uplynutí hrací doby se může Florida začít radovat. Ve třetí třetině jsme ale sledovali zejména velký nápor hostů a snahu o srovnání, jenže výrazná střelecké převaha přicházela dlouho vniveč. Z gólu se Carolina radovala až v 57. minutě, kdy se zblízka trefil Jesper Fast. Vše směřoval do prodloužení, jenže v poslední minutě sudí vyloučili hostujícího J. Staala a pouhých pět sekund před koncem skóroval Matthew Tkachuk. Hostům nepomohla ani trenérská výzva s přezkoumáním videa, zda nedošlo k nedovolenému ataku gólmana Andersena a gól na poslední chvíli tak znamenal, že FLORIDA PANTHERS dnes vyhrála 4:3, celkově na zápasy 4:0 a postupuje do finále Stanley Cupu!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:20:56)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Duclair (Barkov, Verhaeghe), 11. Tkachuk (Ekblad, Forsling), 30. Lomberg (White, E. Staal), 60. Tkachuk (Barkov, Reinhart) – 14. Stastny (Skjei, Martinook), 23. Teräväinen (Skjei, Kotkaniemi), 57. Fast (Martinook, Chatfield)

Rozhodčí: McCauley, O'Rourke – Murray, Cherrey

Diváci: 20 065