Florida – Carolina 4:3 (kon.)
Florida Panthers
4:3 (2:1, 1:1, 1:1) Stav série: 4:0
Carolina Hurricanes
Čtvrtek 25.05.2023, 02:00 • FLA Live Arena, Sunrise • Play-off NHL • Finále V. konference
    59:55 Matthew TKACHUK - 4:3

59:55
    Florida právě vstřelila branku!
    Neskutečné, domácí to zvládli a patrně si zajišťují postup do finále. V přesilové hře dokázali soupeře zatlačit před brankoviště, Reinhart trefil tyčku, poté vyjel MATTHEW TKACHUK zpoza branky a zblízka se trefil do horní části branky. Hosté ještě reklamovali nedovolené bránění brankáři, jenže po rychlé kontrole u videa rozhodčí gól definitivně uznali – 4:3! Asistence: Aleksander Barkov, Sam Reinhart.

59:03
    No a pozor, je tu přesilovka pro Floridu, rozhodčí posílá na trestnou lavici Jordana Staala s dvouminutovým trestem za podrážení.
    56:38 Jesper FAST - 3:3

56:38
    Carolina právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! Carolina pokračovala v tlaku a nakonec se dočkala. Skjei ještě neuspěl, nicméně akce pokračovala, zpoza branky přišla přihrávka na JESPERA FASTA a ten z první dokázal přes Bennetta překonat Bobrovského – 3:3. Asistence: Jordan Martinook, Jalen Chatfield.

44:27
    Hosté si zahrají přesilovku, Radko Gudas totiž vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.

38:17
    Vylučuje se i na domácí straně, dvě minuty za hákování obdržel Carter Verhaeghe.

35:45
    Je tu přesilovka pro Floridu, podrážení se dopustil Brent Burns.
    29:49 Ryan LOMBERG - 3:2

29:49
    Domácí tým opět vede! Florida se po zisku puku dostala do protiútoku pravou stranou, po přechodu modré čáry předvedla rychlou rozborku hostující obrany, před brankovištěm dostal finální přihrávku RYAN LOMBERG a zblízka doklepl za Andersena – 3:2. Asistence: Colin White, Eric Staal.
    22:51 Teuvo TERÄVÄINEN - 2:2

22:51
    Je srovnáno! Hosté se opět nahrnuli do útočného pásma, puk se po krátkém tlaku dostal mezi kruhy, kde byl připravený TEUVO TERÄVÄINEN, hodil si to na forhend a zakončil pod horní tyčku Bobrovského branky – 2:2. Asistence: Brady Skjei, Jesperi Kotkaniemi.
    13:03 Paul STASTNY - 2:1

13:03
    Je sníženo! Hosté zůstali v útočném pásmu, od modré čáry přilétla Skjeiova střela, která zacinkala na Bobrovského tyčku a než se gólman domácích zorientoval a pokusil se volný puk přikrýt, byl u něj PAUL STASTNY a zblízka dopíchl za brankovou čáru – 2:1. Asistence: Brady Skjei, Jordan Martinook.

10:42
    Nyní se vylučuje na straně Floridy a opět za nedovolené bránění. Trest si jde odsedět Eetu Luostarinen.
    10:23 Matthew TKACHUK - 2:0

10:23
    Přesilovka je nakonec využitá a domácí vedou o dva! Po kombinaci v útočném pásmu přišlo nahození před branku, které zachytil MATTHEW TKACHUK, zpracoval si a poslal puk zemi Andersenovými betony do sítě – 2:0. Asistence: Aaron Ekblad, Gustav Forsling.

08:30
    Přesilovka tentokrát pro Floridu, na trestnou lavici odjel Sebastian Aho s dvěma minutami za nedovolené bránění.

05:11
    Carolina si zahraje přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Radko Gudas.

01:27
    Celá situace pak vedla k rozmíšce, po které rozhodčí rozdali tři tresty. Domácí Matthew Tkachuk si vykoledoval dvě minuty za sekání, zatímco hostující Brent Burns zase za sekání a Jordan Martinook za krosček.
    00:41 Anthony DUCLAIR - 1:0

00:41
    Tak tohle utkání začalo opravdu zhurta. Domácí se nahozením vzduchem dostali do útočného pásma, před brankou se objevil ANTHONY DUCLAIR, jeho první ránu z úhlu sice Andersen vyrazil, nicméně útočník Floridy se dostal k dorážce a tu už dostal za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Aleksander Barkov, Carter Verhaeghe.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 1. Duclair (Barkov, Verhaeghe), 11. Tkachuk (Ekblad, Forsling), 30. Lomberg (White, E. Staal), 60. Tkachuk (Barkov, Reinhart) – 14. Stastny (Skjei, Martinook), 23. Teräväinen (Skjei, Kotkaniemi), 57. Fast (Martinook, Chatfield)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – White, E. Staal, Lomberg.
    Trenér: Paul Maurice

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II, Noesen – Teräväinen, Kotkaniemi, Drury – Nečas, J. Staal (C), MacEachern – Fast, Stastny, Martinook (A).
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: McCauley, O'Rourke – Murray, Cherrey

Diváci: 20 065