Dallas Stars
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:3
Vegas Golden Knights
Pátek 26.05.2023, 02:15 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Finále Z. konference

Dallas dnes dokázal zvítězit a odvrátil tedy první mečbol soupeře. V utkání sice dvakrát prohrával, ale nakonec se raduje díky lépe zvládnutému prodloužení. Klíčovým mužem utkání byl domácí Jason Robertson, který dokázal odpovědět na góly Karlssona i Marchessaulta. Prodloužení rozsekl v 64. minutě Joe Pavelski precizní střelou z kruhu. Hvězdy si dnes podstatně pomohly v přesilových hrách, poněvadž využily dvě ze dvou možností.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:09:22)

Dallas právě vstřelil branku!
    Dallas si připisuje první výhru v této sérii a postup Vegas se tedy zatím odkládá! JOE PAVELSKI dostal na levý kruh přihrávku Heiskanena a vymetl to následně opravdu krásně, Hill zareagovat nestačil. Série se tedy vrací do města hazardu, dnes uspěl Dallas. 3:2 po prodloužení. Asistence: Miro Heiskanen a Roope Hintz.

62:42
    Na začátku oslabení posílá Alex Pietrangelo kotouč do obranného pásma Stars.

62:28
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Brayden McNabb – 2 min., vysoká hůl.

62:12
    Sledovali jsme boj o kotouč ve středním pásmu. Dallas se ale dostal do rychlého kontru, jenže znovu se činil gólman celku v bílých dresech.

61:18
    Eichelova rána na druhé straně jen těsně minula cíl, hosté pokračují v útočném snažení.

60:59
    Hosté odehráli puk na zakázané uvolnění. Po krátkém přerušení se bude vhazovat před Hillem.

60:47
    Adin Hill si připsal v prodloužení první úspěšný zákrok, když pokryl ránu Robertsona z kruhu.

60:22
    Tyler Seguin se dostal k puku po přihrávce Wyatta Johnstona. Zkušený útočník ale nezakončil.

60:01

Hokejisté Vegas už jsou jen jeden gól od postupu do finále. Třetí třetina uběhla velice rychle, přerušovalo se v ní málo, ale ani žádná branka v této části hry nepadla. Pravděpodobně největší šanci periody měl Fredrik Olofsson, jenž ale dvě minuty před koncem nerozhodl. Je však jisté, že jeden gól dnes ještě uvidíme.

Střely na branku po 3. třetině: 38 – 36

60:00

59:43
    Smith zůstal až nepochopitelně pozapomenutý na pravém kruhu. Jeho rychlou ránu zastavil obětavý Jason Robertson.

59:23
    V plném proudu už je poslední minuta řádné hrací doby. Prodloužení je stále reálnější.

58:54
    Brankář hostů rychle vytřepal kotouč, aby mohl rozehrát na rozjetého Jacka Eichela.

58:00
    Rozhodnout mohl Fredrik Olofsson, který se z levého křídla natlačil do prostoru před bránou, ale bekhendová klička mu nevyšla.

57:04
    Do konce řádné hrací doby zbývají už jen necelé tři minuty. Vypadá to, že potřetí v této sérii půjdeme do prodloužení.

56:28
    Max Domi dostal přihrávku obloučkem přímo do jízdy. Útočník Stars rychle vypálil zápěstím, ale Adin Hill byl pozorný.

55:52
    Útočná akce Dallasu byla zastavena kvůli ofsajdu. Vhazovat se tedy bude v neutrální zóně.

55:23
    Až teď přijde na řadu teprve druhá reklamní přestávka v této třetině.

54:58
    Jack Eichel jen nahodil puk po brance domácího celku. Už poměrně dlouho se hra nepřerušila.

54:14
    Jonathan Marchessault v situaci jeden na jednoho nepřešel okolo obránce, takže až ke střele se křídelník Rytířů nedostal.

53:49
    Wyatt Johnston vybídl na pravé straně útočného pásma Seguina, jehož rána byla nepřesná.

52:59
    Alex Pietrangelo se s tím od modré čáry nepáral. Pořádně napřáhl, Jake Oettinger toho mnoho neviděl, ale branka z toho naštěstí pro domácí nebyla.

52:34
    William Karlsson se už hnal do možného přečíslení. Puk si však musel zpracovávat rukavicí, Jani Hakanpää mu jej zároveň odpálil.

51:56
    Max Domi předvedl za klecí Vegas šikovné manévry, ale spoluhráče ve střelecké pozici vybídnout nedokázal.

51:06
    Před Heiskanenem se otevřel prostor na levé straně. Obránce si pomohl rychlou kličkou, ale ta druhá už mu nevyšla ideálně.

50:22
    Jake Oettinger zastavil kotouč u své brány a okamžitě rozehrál do strany.

49:36
    Nicolas Roy si hledal prostor u brankoviště. Přihrávku zpoza brány ale na čepel nedostal.

49:09
    Thomas Harley se musel s kotoučem vrátit do obranného pásma, ale hrací předmět na hokejkách Stars nevydržel příliš dlouho.

48:31
    Jack Eichel znovu ukázal, že je rozdílovým hráčem. Snadno se dostal vpřed po levém křídle a bekhendem jen těsně minul.

47:51
    Brett Howden byl před brankou soupeře důrazný. Alex Pietrangelo sice svou střelu až ke svatyni neprocedil, dorážející prvně jmenovaný nebyl daleko k tomu, aby zapsal úspěšnou dorážku.

46:52
    William Karlsson se vydal do otevřenější obrany. Jeho zakončení sice nebylo přesné, ale rozhodně nemělo daleko k úspěchu.

46:06
    Nicolas Hague na chvíli zůstal před bránou. Očekával přihrávku Eichela zpoza brány, jenže defenzíva Dallasu možné nebezpečí odvrátila.

45:18
    Alex Pietrangelo teď může uklidnit hru ve svém pásmu. Pravděpodobně bude čekat na dostřídání spoluhráčů.

44:46
    Fredrik Olofsson si jednoruč posunul kotouč okolo obránce, ale až k zakončení se útočník s číslem 42 nedostal.

44:15
    Z ničeho nic se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho. Nicolas Roy neměl úplně otevřené varianty k přihrávce, tak to vzal na sebe, avšak Jake Oettinger zachránil Dallas zákrokem lapačkou.

43:26
    Dallas je nyní při chuti. K ráně zleva se dostal Suter ve chvíli, kdy toho Hill mnoho neviděl, ale gólman Vegas si nakonec poradil.

42:06
    Mason Marchment celkem snadno pronikl do útočné zóny. Jeho rána z levé strany se od ramene gólmana odrazila do rohu kluziště.

41:33
    Seguin poslal kotouč po mantinelu na spoluhráče, ale první rána ve třetí periodě z toho nebyla.

41:02
    Začátek třetí třetiny je z obou stran poměrně opatrný. Dallas zakládá útočnou akci.

40:01

Ve druhé třetině byl lehce aktivnější Dallas, ale jinak sledujeme velice kvalitní hokej z obou stran. Podruhé v utkání šli ale do vedení Rytíři, za které se prosadil u zadní tyče stojící Jonathan Marchessault. Domácí však mají ve svém kádru Jasona Robertsona, jenž je dnes nejlepším mužem na ledě. Útočník s číslem 21 na zádech podruhé skóroval ve 38. minutě, a proto se jde do kabin za stavu 2:2.

Střely na branku po 2. třetině: 30 – 23

40:00

39:29
    Před námi je už jen třicet sekund ze druhé třetiny. Nyní se hraje především ve středním pásmu.

38:44
    Jason Robertson je zatím jednoznačně nejvýraznějším mužem tohoto duelu. Ukázal, že má chuť, poněvadž okamžitě po své otočce pálil. Hill zasáhl.

38:15
    Chandler Stephenson se zkoušel s kotoučem na holi vymotat z pravého křídla, ale domácí obránci rychle zapracovali.
    37:21 Jason ROBERTSON - 2:2

37:21
    Domácí využili svůj velký tlak a znovu dokázali vyrovnat! Esa Lindell sice vystřelil od modré čáry nepřesně, ale jeho projektil se od zadního mantinelu odrazil příhodně k dorážejícímu JASONU ROBERTSONOVI, jenž podruhé v utkání skóroval. 2:2. Asistence: Esa Lindell a Max Domi.

36:54
    Keegan Kolesar byl při svém útočném snažení zablokován. Dopředu už ale míří celek v zelených barvách.

36:14
    Přečíslení dvou na jednoho táhl Jack Eichel, který vzal zakončení z levého křídla na sebe. Hledal místo u zadní tyče, ale lapačka Jakea Oettingera nepovolila třetí branku Vegas.

35:39
    Ryan Suter se s kotoučem musel vrátit do obranné třetiny. Pak ale trochu zaváhal, tudíž hrají hosté.

35:03
    Joe Pavelski posunul do strany na Robertsona, který tentokrát pálil po ledě. Adin Hill zakročil pravým betonem.

34:04
    Keegan Kolesar se vydával za volným kotoučem, ale včas z brány vystartoval Jake Oettinger, jenž svým kolegům tedy pomohl.

33:16
    Hosté se dostali pod mírný tlak, což řešili nahozením do útočného pásma. Barbašev a spol. tedy mohli vystřídat.

32:53
    Zach Whitecloud si poradil velice dobře v obranném pásmu, na pomoc mu ale musel přijet Stone.

31:57
    Teď už ale elitní domácí útočník měl na holi lepší možnost. Objevil se na pravém kruhu, odkud rychle střílel, avšak Adin Hill předvedl precizní zákrok. Druhá dnešní branka zatím Jasonu Robertsonovi souzena není.

31:46
    Jason Robertson si odskočil mezi kruhy, ale celkem poctivě byl bráněn, takže výraznější šance z toho nebyla.

31:22
    Luke Glendening se jako tank vydal na brankoviště. V pádu stačil zakončit přihrávku ze strany, ale Hill byl přesnější.

31:03
    Reilly Smith ukázal svou rychlou střelu zápěstím, ta ovšem skončila v připravené lapačce gólmana.
    30:23 Jonathan MARCHESSAULT - 1:2

30:23
    Vegas právě vstřelilo branku!
    Hosté se podruhé v tomto utkání dostávají do vedení! Eichel zpoza brány přihrál McNabbovi, jehož přihrávku podél brankoviště u zadní tyče dorazil JONATHAN MARCHESSAULT, jenž vstřelil svou osmou branku ve vyřazovací části. 1:2. Asistence: Brayden McNabb a Jack Eichel.

29:50
    Jack Eichel se dostal do samostatného úniku. Naznačil kličku do bekhendu a puk se snažil zastrčit mezi betony, ale Jake Oettinger svůj celek podržel.

29:13
    Nepřesná rozehrávka Dallasu. Zhruba v polovině řádné hrací doby se tedy hokejisté Stars provinili icingem.

28:59
    Nyní zase útočil Dallas a celkem kvalitní příležitost měl Jason Robertson. Po nepřesném zakončení se jen dívá do stropu haly, protože tuší, že z tohoto šlo vytěžit více.

28:29
    Nicolas Hague dostal hodně prostoru na levém kruhu, avšak rána se mu vůbec nepovedla, zadák Vegas možná i zlomil hokejku. Kotouč skončil na betonech připraveného Jakea Oettingera.

27:54

27:36
    Joel Kiviranta osvobodil svůj celek vyhozením přes všechny čáry. Dallas pravděpodobně první oslabení v tomto zápase přežije bez inkasování.

27:20
    Štěstí z poměrně ostrého úhlu zkoušel Karlsson, ale Jake Oettinger si prostor u přední tyče pohlídal.

26:49
    Jonathan Marchessault se dostal k puku po zadovce Stephensona, jenže pozici měl příliš těžkou. Dallas následně vyhodil přes celé kluziště.

26:22
    Jani Hakanpää si poradil v souboji u mantinelu se Stephensonem, ale přece jen puk získali hosté, kteří teď kombinují.

25:54
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Ty Dellandrea – 2 min., sekání.

25:02
    Hosté nezvládli příliš dobře přechodovou fázi. Teddy Blueger nepřihrál zrovna ideálně do strany.

24:24
    Ivan Barbašev měl na levém křídle útočné choutky. Pomohl si nahozením, ale poté byl u hracího předmětu až jako druhý.

23:41
    Wyatt Johnston dostal přihrávku na pravý kruh, odkud velmi rychle střílel. Vyrážečka Adina Hilla byla v pohotovosti.

23:03
    Ryan Suter se na levém kruhu dostal k odraženému kotouči, jeho pokus byl zablokovaný.

22:16
    Ty Dellandrea pálil z poměrně velkého úhlu, Hill stačil zareagovat. Následně jsme viděli rychlou dorážku domácích. Sluší se doplnit, že Dallas je na začátku druhé části lepší.

21:30
    Hokejisté v zelených dresech vysoko napadali, ale pak se už ke kotouči nedostali. Jonathan Marchessault tedy mohl z červené čáry nahodit do útočné zóny.

20:54
    Roope Hintz se dostával před bránu, kam mu puk posílal Robertson, ale zakončení nakonec nepřišlo.

20:31
    Domácí druhou třetinu začali v útočném pásmu, ale teď se už puk dostal až k Oettingerovi.

20:01

Mužstvo, které už dnes může postoupit do finále, předvedlo velice kvalitní začátek, v 5. minutě se totiž prosadil William Karlsson, který u brankoviště tečoval pobídku Smithe. O jedenáct minut později ale hrály Hvězdy svou první přesilovku, kterou využily. Díky důrazu a pohotovosti se prosadil na brankovišti stojící Jason Robertson, který tak určil, že první třetina lepší tým nepoznala.

Střely na branku po 1. třetině: 12 – 13

20:00

19:45
    První perioda se už z obou stran jen dohrává. Do kabin se půjde za stavu 1:1.

19:03
    Už se nám rozběhla poslední minuta první třetiny, hosté nyní pobývají v útočné zóně.

18:42
    Teddy Blueger přihrával bekhendem před bránu, tam bylo v danou chvíli přehuštěno.

18:13
    Thomas Harley díky vyhranému osobnímu souboji dokázal zastavit rozjetého Jonathana Marchessaulta.

17:27
    Shea Theodore vyslal pohotovou ránu z dálky, Jake Oettinger musel reagovat.

16:59
    Nicolas Roy střílel z otočky od modré čáry. Domácí brankář si kotouč našel a vyrazil jej.

16:29
    Mason Marchment se v útočném pásmu snažil udržet puk, což se mu povedlo. Obrana Vegas ale stejně zapracovala velice jistě.
    15:42 Jason ROBERTSON - 1:1

15:42
    Poté se už ale Dallas dostal do útočného pásma a poprvé v sérii se v domácím prostředí střelecky prosadil. Heiskanenovo nahození tečoval před brankovištěm JASON ROBERTSON, který si pak počínal velice šikovně s kotoučem ve vzduchu. Nakonec hrací předmět doklepl do sítě za bezmocného Hilla. 1:1. Asistence: Miro Heiskanen a Roope Hintz.

15:20
    Začátek přesilovky domácí nehrají podle svých představ. Miro Heiskanen totiž trochu zavařil svým spoluhráčům při rozehrávce z vlastní třetiny.

14:56

14:44
    Jason Robertson připravil střeleckou pozici pro Pavelskiho, zkušený útočník vypálil těsně vedle zadní tyče.

14:02
    Mark Stone se dostal do obrovské šance. Zakončil přihrávku zpoza brány ve chvíli, kdy to domácí obrana nečekala. Kapitán Golden Knights ale nechal vyniknout pohotového Jakea Oettingera.

12:46
    Roy chtěl postrčit puk na lépe postaveného spoluhráče, ale defenzíva Dallasu v daný moment zapracovala na jedničku.

12:13
    William Karlsson se musel spokojit jen s nahozením, kdyby přejel do útočného pásma, pískal by se ofsajd.

11:29
    Domi našel Heiskanena, jenž už byl ve velmi kvalitní pozici. Hill ale předvedl další jistý zákrok, kotouč vyrazil do sítě nad brankou.

11:12
    Miro Heiskanen celkem riskantně posouval kotouč na modré čáře do strany. Měl štěstí, že hosté nevyrazili do úniku.

10:54
    Stone sice protečoval prudkou přihrávku, ale jen před červenou čárou, tudíž Rytířům musel být odpískán icing.

10:20
    Kotouč vyskočil na střídačku Dallasu, máme tady druhou dnešní komerční přestávku.

09:49
    Seguinovu pobídku tečoval před brankou Mason Marchment. Brankář na rychlou změnu směru kotouče zareagoval dobře.

09:04
    Shea Theodore se připomněl tvrdou ranou od modré čáry, Jake Oettinger musel do práce.

08:24
    Pavelski si šikovně udělal prostor a následně poslal puk na modrou čáru spoluhráči, kterým byl Jani Hakanpää. Obránce s číslem 2 na dresu ale napálil před sebou stojícího beka.

07:42
    Joel Kiviranta nabil mezi kruhy Domimu, který zrovna ztratil rovnováhu a pálil v pádu. Hill rychle zacvakl oba své betony.

07:19
    William Karlsson pálil po přejetí útočné modré čáry. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě, takže po delší době je hra přerušena.

06:42
    Miro Heiskanen se na levém kruhu dostal k pohotové dorážce z první. Adin Hill se ale rychle přesunul a zasáhl ramenem.

06:12
    Fredrik Olofsson se snažil zpracovat Faksovu přihrávku, ale ta nebyla úplně ideální. Nyní se svádí souboj v rohu kluziště.

05:24
    Jason Robertson si to mířil do útočného pásma, ale o puk přišel. Posléze byl velmi aktivní William Carrier, jenž těsně před svatyní Stars přestřelil.
    04:17 William KARLSSON - 0:1

04:17
    Máme tady první gól utkání a dávají jej hosté! WILLIAM KARLSSON těsně před brankovištěm dokázal usměrnit mezi tři tyče ránu Smithe. Druhou asistenci na brance si připíše Roy, jenž se prezentoval velice kvalitní křížnou přihrávkou. 0:1. Asistence: Reilly Smith a Nicolas Roy.

03:55
    Tyler Seguin byl u vyhozeného puku až jako druhý, tudíž se pískalo první zakázané uvolnění. Těžiště hry se přesouvá do obranné třetiny Stars.

03:07
    Keegan Kolesar po přihrávce Martineze už mohl střílet, jenže nakonec si to rozmyslel. Na druhou ránu na branku stále čekáme.

02:32
    Fredrik Olofsson se snažil vyrazit vpřed, ale při souboji u mantinelu upadl, takže obránci Vegas to měli jednodušší.

01:59
    Joel Hanley se v obranném pásmu dostal do potíží, ale puk nakonec stačil jednoruč odehrát.

01:33
    Joe Pavelski sice vysoko napadal, ale ke kotouči se zkušený forvard nedostal.

01:02
    V první minutě byli hosté nepatrně aktivnější, ale teď už poprvé dopředu míří Dallas.

00:35
    Reilly Smith se objevil v dobré střelecké pozici na pravém kruhu. Jake Oettinger jeho ránu vyrazil nad svou klec.

00:01

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), Hanley, Harley – Pavelski (A), Hintz, J. Robertson – Seguin (A), W. Johnston, Marchment – Dellandrea, Domi, F. Olofsson – Kiviranta, Faksa, Glendening.
    Trenér: Peter DeBoer

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – N. Roy, Karlsson, R. Smith (A) – Stone (C), Stephenson, Howden – Kolesar, Blueger, Carrier.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Rooney, Hebert – MacPherson, Brisebois.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Rytíři z Vegas patří mezi nejúspěšnější celky posledních sezon. Ačkoliv na Stanley Cup ještě nikdy nedosáhli, letos postoupili počtvrté ze svých šesti ročníků v NHL do konferenčního finále. Vegas je velice blízko k tomu, aby zopakovalo finálovou účast z roku 2018, ve kterém podlehlo Washingtonu. Svěřenci kouče Cassidyho v prvním kole letošní vyřazovací části vyřadili 4:1 na zápasy Winnipeg a o kolo později si poradili 4:2 na zápasy se silným Edmontonem. Produktivitu mužstva v play-off táhne Jack Eichel, který letos hraje svou první vyřazovací část v kariéře. Hned za ním je kapitán Mark Stone, jenž podstatnou část ročníku promarodil.

DALLAS STARS

Hokejisté Dallasu postoupili v prvním kole play-off přes Minnesotu v šesti zápasech, následně si poradili se Seattlem až v rozhodující partii. Hvězdy se tedy probojovaly do konferenčního finále ze čtvrtého místa v konferenci po základní části. Semifinále NHL ale celek z Texasu nenačal zrovna dobře, poněvadž ve Vegas dvakrát prohrál v prodloužení a v minulém klání nedostal od soupeře vůbec žádnou šanci. Dallasu se tedy vzdaluje čtvrtá účast ve finále NHL v historii klubu, naposledy Hvězdy hrály rozhodující sérii o Stanley Cup v roce 2020 s Tampou. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je Roope Hintz, jenž už nastřádal 10 branek a 12 asistencí.

1. zápas

Vegas – Dallas 4:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 30. Karlsson (Whitecloud, N. Roy), 42. Karlsson (Martinez, Pietrangelo), 50. Blueger (Kolesar, Whitecloud), 62. Howden (Stone, Stephenson) – 19. J. Robertson (Hintz), 45. Hintz (Pavelski, J. Robertson), 59. Ja. Benn (Pavelski, Hintz)

2. zápas

Vegas – Dallas 3:2 po prodloužení

Branky a nahrávky: 11. Stone (Stephenson, Marchessault), 58. Marchessault (Eichel, Barbašev), 62. Stephenson (Theodore, Stone) – 3. Heiskanen (Glendening, Suter), 30. J. Robertson (Dadonov, Suter)

3. zápas

Dallas – Vegas 0:4

Branky a nahrávky: 2. Marchessault (Eichel, Barbašev), 6. Barbašev (N. Roy), 8. Carrier (Blueger, Kolesar), 29. Pietrangelo (Barbašev, N. Roy)

Radek Faksa (Dallas)

Hezké brzké páteční ráno při sledování textového přenosu z play-off NHL. Dnes může být znám druhý finalista letošního ročníku nejlepší hokejové ligy světa. Hokejisté Vegas vedou nad Dallasem 3:0 na zápasy a v případě dalšího vítězství mohou doplnit Floridu ve finále. Začínáme krátce po 2:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 16. J. Robertson (Heiskanen, Hintz), 38. J. Robertson (Lindell, Domi), 64. Pavelski (Heiskanen, Hintz) – 5. Karlsson (R. Smith, N. Roy), 31. Marchessault (McNabb, Eichel)

Rozhodčí: Rooney, Hebert – MacPherson, Brisebois

Diváci: 18 532