Angers – Troyes 2:1 (kon.) | Clermont Foot – Lorient 2:0 (kon.) | Lens – Ajaccio 3:0 (kon.)
Lille – Nantes 2:1 (kon.) | Lyon – Remeš 3:0 (kon.) | Marseille – Brest 1:2 (kon.)
Montpellier – Nice 2:3 (kon.) | Rennes – Monaco 2:0 (kon.) | Štrasburk – PSG 1:1 (kon.)
Toulouse – Auxerre 1:1 (kon.)
RC Štrasburk
1:1 (0:0)
Paris Saint-Germain
Sobota 27.05.2023, 21:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 37. kolo

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:8. (22:52:10)

Hlavní arbitr ani nenechal doběhnout celé dvě minuty, nastavení ještě zhruba o dvacet vteřin zkrátil, což bylo moudré rozhodnutí. Hosté se ve druhé půli ujali vedení, které drželi dvacet minut, když se domácím povedlo vyrovnat. Pařížský tým však ztráta dvou bodů mrzet příliš nemusí, už nyní je jasné, že mistrovský titul se mu podaří obhájit, čímž se stane nejúspěšnějším francouzským mančaftem s jedenácti tituly.

90+2

90+2
    Hosté nikam nepospíchají a pouze kombinují mezi sebou, duel už zřejmě nic nepřinese.

90+1
    Nastavují se pouhé dvě minuty.

89
    Gianluigi Donnarumma však zasahovat nemusel, Dimitri Liénard to zkoušel do vzdálenějšího horního rohu brány, který ovšem minul.

87
    Domácí tým vybojoval faul před hranicí pokutového území a má velkou šanci strhnou vedení na svoji stranu. To by byla pro PSG hodně velká rána.

84
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
    ze hřiště odchází Vitinha, přichází Carlos Soler.

84
    Další přetažený centr domácího mužstva, tentokrát z levé strany.

82
    Hra se teď odehrává u středové čáry, balón drží hosté, kteří se nikam neženou.
    79. Kévin GAMEIRO - 1:1

79
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Nový muž na hřišti se hned zapisuje mezi střelce. Gianluigi Donnarumma první nebezpečí hostů ještě zažehnal, když prudkou ránu soupeře bravurně vyrazil, avšak k dorážce doběhl KÉVIN GAMEIRO a i s trochou štěstěny se mu povedlo dostat míč do brány.

78
    Přetažený centr domácích skončil jenom v zámezí, takto to jistě nepůjde.

76
    Střídání v týmu RC Štrasburk:
    ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Kévin Gameiro.

75
    Křižný centr na vzdálenější tyč se snažil zpracovat si Ibrahima Sissoko, to se mu však nepovedlo.

75
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Marco Verratti).

72
    Renato Sanches inkasoval zásah míčem do obličeje a zůstává ležet na trávníku.

71
    Dimitri Liénard rozehraje rohový kop, domácí tak mohou zahrozit.

70
    Faulu v pokutovém území se nyní domácí nedovolali, hra pokračuje.

69
    Domácí zakombinovali a jeden z hráčů se po přihrávce z pravé strany dostal ke střele, ta však doputovala pouze nad bránu.

66
    ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Dimitri Liénard.

64
    Slaboučká rána jednoho z domácích fotbalistů doputovala po zemi na střed do náruče gólmana hostů.

62
    Hosté drží míč i nadále ve své moci a vyráží do útoku.
    59. Lionel MESSI - 0:1

59
    Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají krátce před dovršením hodiny hry vedení. LIONEL MESSI si zpracoval přihrávku, naběhl více k bráně a střelou z levé strany překonal padajícího gólmana Štrasburku.

57
    Ibrahima Sissoko vybojoval faul na útočné půli, následuje standardka.

55
    Přetažený křižný centr poslal skrz vápno Marco Verratti, Matz Sels pohlídal balón v cestě do zámezí.

53
    Hosté se před vápno Štrasburku nedostali a pro míč musí zpět na svoji stranu.

51
    Zblokovaná rána domácího celku letí mimo hrací plochu.

48
    Hra se odehrává ve středu hrací plochy, daleko od obou branek.

46

První půle se nestavuje ani o minutu, neboť k tomu není žádný důvod. Viděli jsme vyrovnaný fotbal, šance měly oba celky, tu největší ten domácí, když Habib Diallo trefil tyč hostující svatyně. Dočkáme se gólu ve druhém poločase?

45+1

45
    Ibrahima Sissoko se snažil vyrazit s míčem do rychlé protiakce, což se mu nepovedlo, jeho tým bude vhazovat.

42
    Hostující třicítka zkoušel střílet do vzdálenějšího horního rohu brány, jenž ovšem minul.

42
    Hosté budou zahrávat přímý kop, Matz Sels si staví zeď a k míči se staví sám Messi.

41
    Lionel Messi byl jasně faulován Frédéricem Guilbertem, který argentinskou hvězdu skolil skluzem a klidně mohl vidět žlutou kartu.
    38. Diallo trefil tyč

38
    Obrovská šance domácího celku, dosud největší v zápase. Habib Diallo svou střelou z dálky překonal gólmana týmu z hlavního města, avšak toho zachránila levá tyč jeho svatyně.

37
    Lionel Messi si naběhl před hranici pokutového území, odkud střílel bez přípravy vysoko nad.

35
    Vzápětí o míč přichází vinou ofsajdu, takže další ohrožení brány se nekoná.

35
    Bude to pouze rohový kop, domácí jsou verdiktem zklamaní, ale respektovat jej musí.

34
    Domácí vehementně reklamují hru rukou ve vápně PSG, hlavní arbitr se radí.

32
    Favorit dlouho kombinuje na útočné polovině, ale Štrasburk nyní velmi dobře brání.

29
    Rohový kop rozehráli hosté a do velké šance se dostal Renato Sanches, jehož zakončení vyrazil Matz Sels do zámezí. První velká šance a vynikající zákrok.

28
    Dlouhý centr skončil u gólmana PSG, který si vyběhl a míč schoval do rukou.

27
    Situace se obrací, po nedovoleném zákroku rozehraj Štrasburk standardku v blízkosti vápna.

25
    Další faul domácích, tentokrát bez karetního trestu, ale ztráta míče stejně přichází.

23
    Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Habib Diarra).

22
    Habib Diallo pořádně protáhl obra v bráně PSG, ten střelu soupeře konečky prstů vytěsnil nad břevno.

21
    Habib Diallo si vynutil faul u středové lajny, od ní bude jeho tým rozehrávat.

19
    Kylian Mbappé vyrazil sám na gólmana, avšak nepohlídal si postavení a lapil se do těsného ofsajdu.

17
    Špatně řešená přihrávka domácích, po které Štrasburk přichází o míč. Odkop od brány obstará Gianluigi Donnarumma.

15
    Morgan Sanson střílel z dálky, míč byl tečován a doplachtil přímo do náruče gólmana pařížského týmu.

13
    Hosté rozehráli standardku na polovině soupeře, po kombinaci následoval centr do vápna, kde dva hráči PSG stáli v ofsajdu.

10
    Kylian Mbappé si nezpracoval přihrávku a míč mu utekl k domácímu gólmanovi. Nechybělo moc a hráč PSG si mohl upevnit vedení v tabulce střelců ligy.

9
    Špatná kombinace PSG znamená ztrátu balónu, dopředu vyráží domácí tým.

6
    Žlutá karta pro tým Paris Saint-Germain (Vitinha). Po jeho ataku skončil na trávníku Habib Diarra.

5
    Favorit kombinuje na útočné polovině, ke střele se zatím nedostal.

3
    Colin Dagba míč před brankovou lajnou nedostihl, ten mu tak utekl do zámezí a rozehrává brankář hostů.

1

RC Štrasburk: Sels (C) – L. Perrin, Le Marchand, Nyamsi – Dagba, I. Sissoko, Sanson, Guilbert – H. Diarra, Bellegarde – H. Diallo.
    Náhradníci: Risser – Aholou, Delaine, Gameiro, D. Liénard, Mothiba, Prcić, Sobol, Suzuki.
    Trenér: F. Antonetti.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Bitshiabu, Ramos, D. Pereira – Zaïre-Emery, Vitinha, Verratti, Sanches, Bernat – Mbappé (C), Messi.
    Náhradníci: Rico – Gharbi, Lamy, Pembélé, Soler, Nhaga.
    Trenér: C. Galtier.

Rozhodčí: J. Brisard – A. Auger, A. Viala.

Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas v této sezóně vyhrálo PSG doma nad Štrasburkem 2:1. Skóre otevřel v prvním poločase Marquinhos, který si pak ve druhé půli vstřelil vlastní gól. Vítěznou branku ale vstřelil v nastaveném čase z penalty Kylian Mbappé.

PSG se Štrasburkem neprohrálo jedenáctkrát v řadě napříč všemi soutěžemi, Štrasburk byl vítězný naposledy v roce 2017. Na domácím hřišti ale Štrasburk z posledních tří zápasů s PSG prohrál jen jednou.

Paris Saint-Germain bude s touto sezónou hrubě nespokojeno a nespraví to ani mistrovský titul, který už má v podstatě jistý, protože na prvním místě má na druhé Lens náskok šesti bodů a lepší skóre. PSG ale nehrálo po většinu sezóny dobrý fotbal a znovu neuspělo v Lize mistrů, což byl pro něj hlavní cíl. Oficiální definitivu titulu získá PSG, když z posledních dvou zápasů získá alespoň bod. Z posledních sedmi kole PSG šestkrát vyhrálo, naposledy vyhrálo 2:1 na hřišti Auxerre. Venku PSG vyhrálo šestkrát v řadě.

Štrasburk je menším francouzským klubem, jenž ale nemá zrovna malé ambice a určitě chtěl skončit minimálně v horní polovině tabulky. To už se mu ale nepovede, dvě kola před koncem mu patří s 39 body až patnácté místo. Díky zlepšené formě z posledních zápasů už má alespoň jisté, že nesestoupí, na první sestupovou sedmnáctou příčku má náskok šesti bodů a skóre má mnohem lepší než jeho konkurenti. Z posledních šesti utkání Štrasburk prohrál jen jednou, naposledy remizoval 1:1 na hřišti Troyes. Doma Štrasburk vyhrál tři z posledních čtyř utkání, naposledy porazil 2:0 Nice.

Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 37. kola Ligue 1 mezi týmy RC Štrasburk a Paris Saint-Germain. Zápas se odehraje na Stade de la Meinau Strasbourg ve Štrasburku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.