Bochum – Leverkusen 3:0 (kon.) | Dortmund – Mohuč 2:2 (kon.) | Frankfurt – Freiburg 2:1 (kon.)
Kolín nad Rýnem – Bayern 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Augsburg 2:0 (kon.) | RB Lipsko – Schalke 4:2 (kon.)
Stuttgart – Hoffenheim 1:1 (kon.) | Union Berlín – W. Brémy 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 1:2 (kon.)
VfL Bochum
3:0 (2:0)
Bayer Leverkusen
Sobota 27.05.2023, 15:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Německá Bundesliga • 34. kolo

Tak v posledním kole se narodil překvapivý výsledek. VfL Bochum doma přehrála Bayer Leverkusen poměrem 3:0. Důležitým momentem bylo vyloučení hostujícího Adliho v sedmé minutě. Bochum přesilovku využila poprvé v 19. minutě Försterem a druhý gól přidal o čtvrt hodiny později Asano. Bayer v oslabení sice hrozil Frimpongem Azmúnem a Diabym, jenže finského brankáře Riemanna se mu nepodařilo překonat. Třetí gól domácích přidal kopem ala Karel Poborský v 86. minutě Kevin Stöger. (17:28:40)

90+4

90+3
    Sardár Azmún (Leverkusen) se dostal ke střele z hranice vápna, ale nejen že byl zablokován. Navíc byl i v ofsajdu.

90+3
    Po minutě se pokračuje ve hře.

90+2
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Noah Mbamba.

90+2
    Moussa Diaby (Leverkusen) skončil po souboji Patricke Osterhagem, hra je přerušena.

90+1
    Roh hostů byl ale jen příliš povyku pro nic.

90+1
    Rozhodčí nastavil tři minuty.

90
    Moritz Broschinski (Bochum) šel po pravé straně, ale střídající hráč svůj čtvrtý gól v sezóně nepřidal. Manuel Riemann si připsal dobrý zákrok rukou.

90
    Moussa Diaby to zkoušel z pravé strany, ale jeho centr na Jeremieho Frimponga nebyl přesný.

89
    Střídání v týmu VfL Bochum:
    ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Vasilis Lampropoulos.

88
    Žlutá karta pro tým VfL Bochum (Simon Zoller).

Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Exequiel Palacios).

88
    Simon Zoller (Bochum) si něco vyřizuje s Jonathanem Tahem (Leverkusen) na polovině hřiště.

86
    Bochum právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KEVIN STÖGER. Kevin Stöger (Bochum) si dobře všiml, že brankář hostů Lukáš Hrádecký je venku z branky a levačkou poslal padají list do branky Bayeru.

85
    Florian Wirtz (Leverkusen) poslal pravačkou balon na zadní tyčku, ale tam byl Florian Wirtz pokrytý.

84
    Patrick Osterhage (Bochum) dostal žlutou kartu za faul na Adama Hložka na polovině hřiště.

83
    Moritz Broschinski (Bochum) výborně napadá rozehrávku oslabeného Bayeru.

82
    Oba týmy si v krátkém čase vyměnily míč, ale šanci jsme neviděli.

Vít Káňa

Branky: 19. Förster (Asano), 34. Asano (Stöger), 86. Stöger (Zoller)

Karty:   22. Stöger (BOC), 28. Förster (BOC), 73. P. Hofmann (BOC), 84. Osterhage (BOC), 88. Zoller (BOC) – 63. Tapsoba (LEV), 67. Wirtz (LEV), 69. Bakker (LEV), 71. Diaby (LEV), 88. Palacios (LEV)   7. Adli (LEV)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 12:11. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:12.
    VfL Bochum: Riemann – Janko, Orděc, Mašović, Heintz (56. K. Schlotterbeck) – Losilla (C), Stöger (89. Lampropoulos), Förster (56. Osterhage) – Asano (81. Zoller), P. Hofmann (81. Broschinski), Antwi-Adjei.
    Náhradníci: Esser – Gamboa, Soares, Holtmann.

Trenér: Thomas Letsch

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong, Tah, Tapsoba, Bakker – Amiri (78. Hložek), Palacios, Adli – Diaby (90+2. Mbamba), Azmún, Wirtz.
    Náhradníci: Pentz – Sinkgraven, Fosu-Mensah, Azhil, Köhl, Aourir, Monamay.

Trenér: Xabi Alonso

Rozhodčí: Tobias Welz