Arsenal – Wolverhampton 5:0 (kon.) | Aston Villa – Brighton 2:1 (kon.) | Brentford – Manchester City 1:0 (kon.)
Crystal Palace – Nottingham 1:1 (kon.) | Everton – Bournemouth 1:0 (kon.) | Chelsea – Newcastle 1:1 (kon.)
Leeds – Tottenham 1:4 (kon.) | Leicester – West Ham 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – Fulham 2:1 (kon.)
Southampton – Liverpool 4:4 (kon.)
Arsenal FC
5:0 (3:0)
Wolverhampton Wanderers
Neděle 28.05.2023, 17:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 38. kolo

Utkání už od prvních minut korigoval domácí Arsenal, který do poločasu dokázal vstřelit tři branky, z nichž dva v rozmezí tři minut vstřelil Xhaka.

Ve druhé polovině domácí přidali další dvě branky, navíc jedna nebyla uznána kvůli útočnému faulu na brankáře Wolves Sá.

90+6
    Ještě rohový kop pro Arsenal. Vieira našel pouze soupeře.

90+5
    Nketiahova střela zablokována a to byla pravděpodobně poslední akce tohoto utkání.

90+3
    Dnešní utkání sleduje 60 095 diváků.

90+2
    Při rozehrávce míče schytal balón do hlavy kousek vedle stojící Jorginho.

90+1
    Wolves kontrolují hru a Arsenal se ještě v posledních minutách snaží donutit soupeře k chybě.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    Tribuny se radují z vydařeného utkání hlasitým popěvem a potleskem.

89
    Neves se dostával pod tlak, který řeší přihrávkou k brankáři Sá.

88
    Neves podle všeho utrpěl drobný úder do čelisti a po diskuzi s rozhodčím si odplivl trochu krve.

87
    Končící sedmaosmdesátou minutu mohl vyšperkovat Jorginho, jenže jeho střelu po přihrávce mohli chytat pouze fanoušci v desáté řadě.

86
    Centrovaný míč Adama Traorého skončil pouze v moci soupeře, kteří posílají míč dál od své branky.

84
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
    ze hřiště odchází João Gomes, přichází Joe Hodge.

81
    Lemina za svá záda nepustil probíhajícího Jesuse, ale za cenu dalšího rohu.

80
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Jakub Kiwior, přichází Kieran Tierney,
    ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Eddie Nketiah.
    78. Jakub KIWIOR - 5:0

78
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu došlo k několika odrazům v malém vápně. Smith-Rowe hrudí přistrčil míč JAKUBOVI KIWIOROVI, jehož pohotovou ránu sice Sá zachytil, ale balón mi vypadl ze sevření a dokutálel se za brankovou čáru. Asistence: Emile Smith-Rowe.

78
    A přišla chyba a okamžitě startoval Jesus, kterému jeden z bránících hráčů čistě odkopl míč. Pokračoval Trossard, který centroval na vzdálenější tyč, ale je z toho pouze rohový kop.

Lukáš Ureš

Branky: 11. Xhaka (Jesus), 14. Xhaka, 27. Saka (Trossard), 58. Jesus (Trossard), 78. Kiwior (Smith-Rowe)

Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 6:6. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:9.
    Arsenal FC: Ramsdale – Kiwior (80. Tierney), Magalhães, B. White, Partey – Xhaka (75. Vieira), Jorginho, Ödegaard (75. Smith-Rowe) – Trossard (80. Nketiah), Jesus, Saka (60. Nelson).
    Náhradníci: Turner – Bandeira, Holding, Walters.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Collins, Kilman (68. Toti), Bueno (46. Aït-Nouri) – A. Traoré, Lemina, J. Gomes (84. Hodge), Nunes (46. Neves) – Hwang Hi-čchan (68. Bo. Traoré), Jiménez.
    Náhradníci: Bentley – Cunha, Dawson, Sarabia.

Rozhodčí: Marriner – Cook, Ledger

Diváci: 60 095