Arsenal – Wolverhampton 5:0 (kon.) | Aston Villa – Brighton 2:1 (kon.) | Brentford – Manchester City 1:0 (kon.)
Crystal Palace – Nottingham 1:1 (kon.) | Everton – Bournemouth 1:0 (kon.) | Chelsea – Newcastle 1:1 (kon.)
Leeds – Tottenham 1:4 (kon.) | Leicester – West Ham 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – Fulham 2:1 (kon.)
Southampton – Liverpool 4:4 (kon.)
Southampton FC
4:4 (2:2)
Liverpool FC
Neděle 28.05.2023, 17:30 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 38. kolo

Sledovali jsme velmi zajímavý zápas, který nabídl osm branek a musel fanoušky bavit. Hosté vedli o dva góly, domácí čtyřmi brankami otočili. Ve druhém poločase ve druhé části pak Liverpool srovnal na konečný výsledek. (19:27:53)

Držení míče: 30 % : 70 %.
    Střely na branku: 10:8. Střely mimo: 5:22. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 4:10.

90+7

90+7
    Oba celky se vehementně snaží urvat vítězství na svou stranu. Poslední minuta nastavení patří hostům, nejprve neuspěl Saláh, poté po Elliottově přihrávce pálil do šibenice Joe Gomez a domácí podržel McCarthy.

90+5
    Po následném rohu hlavičkoval z těžkého úhlu nad břevno Jan Bednarek.

90+5
    Dobrá rána Kylea Walkera-Peterse do vzdálenější šibenice po přihrávce Amo-Ameyawa, brankář hostů Kelleher však vytáhl skvělý zákrok.

90+4
    Obrázek hry se poslední minuty hry nemění, hosté mají velkou převahu a domácí se tak tak brání.

90+4
    Liverpool pokračuje v aktivní hře, vybojoval rohový kop a míč si chystá Harvey Elliott.

90+1
    Mohamed Saláh to vzal na sebe, jeho rána končí vysoko nad brankou. Alex McCarthy bude rozehrávat.

90+1
    Sedm minut hry se bude nastavovat.

90
    Domácí brankář rozehrává od své branky.

90
    Alex McCarthy vytáhl výborný zákrok, kterým vytáhl míč po střele Saláha.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry v poločase, uvidíme, kolik minut hry se bude nastavovat.

89
    Dnešní utkání sleduje 31 129 diváků.

87
    Střídání v týmu Southampton FC:
    ze hřiště odchází James Ward-Prowse, přichází Samuel Amo-Ameyaw.

86
    ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Dominic Ballard.

85
    Mohamed Saláh to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal přes blok soupeře.

84
    Trent Alexander-Arnold rozehrává rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

83
    Alex McCarthy po nepřesné akci soupeře rozehrává od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.

Jan Prošek

Branky: 19. Ward-Prowse (Alcaraz), 28. Sulemana (Walcott), 48. Sulemana (Lyanco), 63. A. Armstrong – 10. Jota, 14. Firmino (Fabinho), 72. Gakpo (Alexander-Arnold), 73. Jota (Saláh)

Karty:   25. Tsimikas (LIV), 61. Elliott (LIV)

Southampton FC: McCarthy – Bree, Bednarek, Lyanco, Walker-Peters – Walcott (77. Livramento), Ward-Prowse (87. Amo-Ameyaw), Lavia (62. A. Armstrong), Elyounoussi (62. S. Armstrong) – Alcaraz, Sulemana (86. Ballard).
    Náhradníci: Bazunu – Aribo, Ćaleta-Car, Doyle.

Liverpool FC: Kelleher – Alexander-Arnold, Matip, Gomez, Tsimikas (57. Elliott) – Milner, Fabinho (57. J. Henderson), C. Jones (57. Gakpo) – Saláh, Firmino (57. Díaz), Jota.
    Náhradníci: Adrián – Arthur, Carvalho, Konaté, R. Williams.

Rozhodčí: England – Cook, Robathan

Diváci: 31 129