Almería – Valladolid 0:0 (kon.) | Ath. Bilbao – Elche 0:1 (kon.) | Atlético – Real Sociedad 2:1 (kon.)
Barcelona – Mallorca 3:0 (kon.) | Cádiz – Celta Vigo 1:0 (kon.) | Getafe – Osasuna 2:1 (kon.)
Girona – Real Betis 1:2 (kon.) | Valencia – Espanyol 2:2 (kon.) | Rayo Vallecano – Villarreal 2:1 (kon.)
Rayo Vallecano
2:1 (0:0)
Villarreal CF
Neděle 28.05.2023, 19:00 • Estadio de Vallecas (Madrid) • Španělská LaLiga • 37. kolo

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 9:1. Fauly: 9:9. (21:03:00)

Villareal ve druhé půli dlouho prohrávala 2:0, v 83. minutě vykřesal kontaktní gól Giovani Lo Celso, nicméně to bylo ze strany hostů vše. Na body dnes nedosáhli, což znamená, že přišli o naděje na účast v Lize mistrů.

90+6

90+4
    Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Nicolas Jackson).

90+4
    Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Alejandro Catena).

90+3
    Unai López si zpracoval průnikovou přihrávku za obranu a překonal vyběhnuvšího gólmana. Jeho radost ale ihned střídá zklamání, branka neplatí kvůli ofsajdu!

90
    Nastavuje se pět minut.

89
    Domácí drží míč na levé straně, kde je jejich hlavním cílem tahání času. Faulu se nyní dopustil Falcao, když se vší silou snažil z jejich sevření hrací předmět vydolovat.

85
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Pathé Ciss,
    ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Radamel Falcao.

83
    Villarreal právě vstřelil branku! Máme zaděláno na drama, Villareal zhruba deset minut před koncem snižuje na rozdíl jediné branky! Alfonso Pedraza z levé strany vyslal centr, který na penaltovém puntíku dopadl přesně na hlavu GIOVANIHO LO CELSA, který zakončil do levého dolního rohu.

81
    Yeremi Pino se na levé straně šestnáctky dostal k odraženému míči, ale ze zajímavé pozice branku trestuhodně přestřelil.

79
    ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Salvi.

76
    Domácí obrana je už hodně zatažená. Villareal bude mít v posledních minutách velmi těžkou šichtu na cestě za vyrovnáním.

75
    Isi Palazón opět ukázal, že umí kromě centrů i vystřelit. ze střední vzdálenosti vyslal prudkou ránu, která pořádně protáhla gólmana.

72
    ze hřiště odchází Pep Chavarria, přichází Unai López,
    ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.

71
    Střídání v týmu Villarreal CF:
    ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Étienne Capoue.

71
    Prudký centr z levé strany se nedaleko penaltového puntíku snažil na branku usměrnit Raúl de Tomás, tomu ale míč přeskočil kopačku a zamířil úplně mimo.

70
    Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Giovani Lo Celso).

68
    Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Yeremi Pino).

Jakub Ruč

Branky: 56. de Tomás (Chavarria), 63. Palazón (Comesaña) – 83. Lo Celso (Pedraza)

Karty:   65. Valentín (VLL), 68. de Tomás (VLL), 90+4. Catena (VLL) – 40. Parejo (VLR), 59. Pedraza (VLR), 68. Pino (VLR), 70. Lo Celso (VLR), 90+4. Jackson (VLR)

Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 9:1. Fauly: 9:9.
    Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Catena, Fran García – Palazón (79. Salvi), Comesaña (C) (85. Ciss), Valentín, Á. García I (85. Falcao) – de Tomás (72. Camello), Chavarria (72. U. López).
    Náhradníci: Morro – Lejeune, Saveljich, M. Suárez, M. Hernández, J. Pozo, Andr. Martín.

Trenér: Andoni Iraola

Villarreal CF: Reina – Foyth, Mándí, P. Torres, Pedraza – Parejo (C), Terrats (61. Lo Celso) – Chukwueze (61. G. Moreno), Baena (71. Capoue), Pino – Jackson.
    Náhradníci: I. Álvarez – Femenía, A. Moreno I, Mojica, Cuenca, Trigueros, Hassan, Pascual.

Trenér: Quique Setién