Česko – J. Korea 3:0 (kon.) | Itálie – Čína 1:10 (kon.)
Česko
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Jižní Korea
Neděle 28.05.2023, 19:00 • Moose Jaw Events Centre • MS v para hokeji • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Česká parahokejová reprezentace dnes vstupuje do Mistrovství světa v Kanadském Moose Jaw utkáním proti Jižní Korei. Narozdíl od hokejového MS se to parahokejové odehrává co dva roky, to minulé, které výrazně zvýšilo popularitu parahokeje v Česku, se odehrálo v Ostravě, čeští hokejisté se umístili pátí a kvalifikovali se tak na paralympiádu. Na té obsadili šesté místo, jejich dnešní soupeř se umístil čtvrtý.

Ve skupině A jsou kromě dnešní dvojice také dva nejlepší týmy světového žebříčku – USA a Kanada. Ty jsou zatím oproti dalším zemím na jiné úrovni a pro Čechy tak bude dnešní utkání zásadní pro umístění ve skupině.

Nominace Jižní Korei:

Brankáři:
    Choi H. J., Bong D.

Obránci:
    Lee J. Y., Kim Y. S., Yu I., Jang D. S.

Útočníci:
    Ryu J. H., Yang G., Shin K. M., Song Y., Jung S., Kim S., Kim I., Cho B. S., Jang J. H.

Nominace České republiky:

Brankáři:
    Martin Kudela, Michal Vápenka, Petr Boček.

Obránci:
    Pavel Kubeš, Pavel Doležal, Radek Zelinka, Karel Vágner, David Vrubel.

Útočníci:
    Michal Geier, Zdeněk Hábl, Miroslav Novotný, Alex Ohar, Patrik Sedláček, Václav Hečko, Filip Veselý, Martin Žižlavský.

Česko: Kudela (Vápenka) – Vágner, Zelinka, Kubeš, Doležal – Žižlavský, Novotný, Ohar, Vrubel, Hečko, Veselý, Geier, Hábl, Sedláček.
    Trenér: Jakub Novotný

Jižní Korea: Choi (Bong) – Lee, Kim Y. S., Yu, Jang D. S. – Ryu, Yang, Shin, Song, Jung, Kim S., Kim I., Cho, Jang.
    Trenér: Kim Tae-ho.

Oba týmy jsou připraveny na úvodní vhazování.

00:01

00:30
    Vyloučení v týmu Jižní Korea:
    Cho – 2 min, nedovolené bránění.

00:31
    Korea se hned po vhazování osvobozuje a Kudela zastavuje kotouč za brankou.

01:10
    Česku se pořád nedaří usadit v útočném pásmu.

01:55
    Další vyhození Korei.

02:30
    Korea v plném počtu.

03:20
    Kubeš objel soupeřovu bránu, puk se mu však následně zamotal pod saněmi.

05:20
    Češi jsou aktivní v útočném pásmu a snaží se vytvořit si střeleckou příležitost.

05:30
    Rozhodčí teď ztratili kotouč z dohledu a přerušili hru, následuje komerční přestávka.

06:28
    Český tým má kotouč téměř neustále pod kontrolou, teď jej však zastavil ofsajd.

06:50
    Geier nechal ve snaze vystřelit puk za sebou.

07:20
    Ryu skvěle zastavil přečíslení českého týmu.

09:01
    Další ofsajd Česka.

09:14
    Střela Veselého minula Choiovu branku.

10:58
    Úžasný zákrok Kudely, který hokejkou zastavil střelu do odkryté brány.

11:13
    Na druhé straně zastavil Choi Geiera po jeho individuální akci.

12:43
    Vyloučení v týmu Česko:
    Novotný – 2 min, hrubost.

13:22
    Český tým vyhazuje a za kotoučem spěchá Hečko.

14:16
    Kudela si připisuje zákrok hned po vhazování.

14:43
    Česko v plném počtu.

14:59
    Na konec třetiny ještě jedna střela Veselého.

15:00

Viděli jsme překvapivě jednoznačnou třetinu ve prospěch Česka, asi největší šanci si však vypracovala Korea. Český tým zatím brzdí nepřesnosti v útočném pásmu, je však daleko aktivnějším. Největší šanci národního týmu si vypracoval Michal Geier, jehož zastavil Choi lapačkou. Další třetina začne přibližně v 19:45.

15:01

15:29
    Geier se řítil do útoku, byl však v ofsajdu.

16:19
    Jung – 2 min, nedovolené bránění.

19:35
    Prudkou střelu Ohara vychytal Choi vyrážečkou.

19:51
    Sedláček – 2 min, hrubost.

21:55
    Zelinka v dobré přiležitosti nezamířil dobře a trefil se jen do hrudi Choia.

22:35
    Hečko – 2 min, pozdní dohrání.

22:55
    Hábl teď skvěle drží kotouč u mantinelu a okrádá tak Koreu o čas v přesilovce.

23:51
    Český tým si teď ve vlastním oslabení dokonce vypracoval několik šancí, Choi si však poradil.

23:51
    Kim – 2 min, zdržování hry / padnutí na puk.

24:52
    Česko právě vstřelilo branku! PATRIK SEDLÁČEK se za bránou soupeře ujal puku, dostal se až před bránu a kotouč zasunul po ledě kolem Choia do branky. Bez asistence.
    24:52 SEDLÁČEK - 1:0

25:52
    Česko právě vstřelilo branku! A je tu další gól českého týmu. Po špatné přihrávce v obranném pásmu Korei se k puku dostal VÁCLAV HEČKO a z mezikruží zavěsil kotouč pod břevno Choiovy branky.
    25:52 HEČKO - 2:0

26:36
    Střelu Veselého vyrazil korejský brankář vyrážečkou nad bránu.

28:18
    Kudela se skvěle celým tělem položil do střely Shina po samostatném úniku!

29:51
    Novotný – 2 min, nedovolené bránění.

30:00

Český tým ve druhé třetině pokračoval ve skvělé hře a konečně to přineslo i změnu stavu. Jako první se v přesilovce prosadil Patrik Sedláček, hned o minutu později se pak přesně trefil Václav Hečko a český tým tak vede nad Koreou vede 2:0. Na druhé straně pak skvělý výkon týmu podpořil jistými zákroky brankář Kudela.
    Další třetina začne přibližně ve 20:27.

30:01

31:05
    Korejci se snaží probít do útočného pásma, jejich přihrávky jsou však nepřesné.

32:35
    Češi hrají skvěle ve středním pásmu a Korea se tak nemůže dostat do útočného pásma.

33:05
    Geier se ocitl s kotoučem před bránou, nezvedl jej však nad beton Choia

33:37
    Geier – 2 min, sekání.

34:59
    Korea teď ve vlastní přesilovce vyhodila na zakázané uvolnění, Češi si totiž dokázali vypracovat šanci i ve čtyřech hráčích na ledě.

36:40
    Ofsajd zastavil další útočnou akci Čechů.

37:22
    Velmi těsný icing českého týmu.

37:38
    A opět se po nepřesné rozehrávce píská zakázané uvolněni.

37:57
    Sedláčkovi utekl kotouč po přihrávce do úniku.

38:30
    Zakázané uvolnění Korei.

38:42
    Choi přikryl kotouč po českém nahození, a vhazuje se tak v obranném pásmu Korei.

40:50
    Čeští hráči jsou na tom fyzicky skvěle, i v posledních minutách utkání napadají a znovu ohrozili korejskou bránu.

41:45
    Kubešovu střelu z vrcholu kruhu má Choi v lapačce.

42:16
    Česko právě vstřelilo branku! Patrik Sedláček přenechal v prostoru mezikruží kotouč MICHALU GEIEROVI, který si přes obránce najel k pravé tyčce a překonal Choie, který se nestihl včas přesunout. Asistence: Patrik Sedláček
    42:16 GEIER - 3:0

42:16
    Střídání v týmu Jižní Korea:
    ze hřiště odchází Choi, přichází Bong.

43:40
    Češi pokračují v útočném tlaku, Korea jen vyhazuje kotouč z pásma.

44:22
    Bong si připisuje první zákrok proti střele Sedláčka.

Češi dnes svého soupeře jednoznačně přehráli a zaslouženě si odnášejí tři body. Ve třetí třetině se Korea téměř nedostala z pásma, Češi naopak zasypávali soupeře střelami a třetím gólem Michala Geiera vyhnali Choie z brány. Na druhé straně si se všemi ojedinělými, zato často velkými šancemi poradil Martin Kudela, a připisuje si tak čisté konto.
    Další zápas odehrají čeští parahokejisté zítra opět od devatenácti hodin. (21:11:53)