Neapol – Sampdoria 2:0 (kon.) | AC Milán – Hellas Verona 3:1 (kon.) | AS Řím – Spezia 2:1 (kon.)
Atalanta BC – Monza 5:2 (kon.) | Lecce – Bologna 2:3 (kon.) | Udinese – Juventus 0:1 (kon.)
AC Milán
3:1 (1:0)
Hellas Verona
Neděle 04.06.2023, 21:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Italská Serie A • 38. kolo

AS Řím v souběžně hraném duelu přehrálo Speziu. Verona a Spezia tedy mají po třiceti osmi kolech stejný počet bodů. Podle nových pravidel, která v Itálii platí od této sezóny, si tyto dva týmy zahrají přímý duel o udržení! (23:09:31)

Držení míče: 78 % : 22 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 5:18.

Je konec! Domácí AC nakonec zvládlo duel s Veronou a vítězí 3:1. Domácí celek byl po celou první půli aktivnějším týmem, ale nemohl se dostat do šancí. V závěru poločasu byl ve vápně faulován Díaz a sudí odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Olivier Giroud. Po změně stran hosté zvýšili aktivitu a Faraoni vyrovnal. Závěrečné minuty ale ovládl Rafael Leao, který vstřelil dvě branky a rozhodl o triumfu AC Milán.

90+6

90+5
    Domácí fanoušci v závěru utkání skandují jméno autora dvou branek. Leao v závěrečném utkání sezóny skutečně ovládl dění na hřišti.
    90+3. Rafael LEÃO - 3:1

90+3
    AC Milán právě vstřelil branku! Domácí celek v nastavení přidává pojistku! RAFAEL LEAO ukázal svou technickou vytříbenost uvnitř pokutového území, kde si pohrál s obranou, položil si i brankáře a zakončil do prázdné branky!

90+2
    Další akci domácího celku zastavil odmávaný ofsajd. Své postavení si nepohlídal Olivier Giroud.

90+1
    Nastavuje se šest minut!

90
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Mike Maignan, přichází Antonio Mirante.

89
    Žlutá karta pro tým AC Milán (Tommaso Pobega).

88
    Domácí celek nyní pokračuje v aktivitě a už nechce nechat Veronu vyrovnat. Ta naopak hraje v závěru duelu o udržení ligové účasti.
    86. Rafael LEÃO - 2:1

86
    AC Milán právě vstřelil branku! Domácí celek si bere zpět ztracené vedení! RAFAEL LEAO potáhl míč do blízkosti velkého vápna, odkud vyslal přízemní ránu pravačkou a poslal míč do dolního rohu branky!

86
    Střídání v týmu Hellas Verona:
    ze hřiště odchází Juan David Cabal, přichází Paweł Dawidowicz,
    ze hřiště odchází Ibrahim Sulemana, přichází Oliver Abildgaard.

85
    ze hřiště odchází Junior Messias, přichází Alexis Saelemaekers,
    ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Alessandro Florenzi.

84
    Giroud se hnal za nákopem na polovinu soupeře, ale stoper Verony před ním včas vystoupil a odehrál míč do bezpečí.

83
    Zpoza velkého vápna vypálil střídající Gaich, jenže jeho dělovka se vznesla vysoko nad břevno domácí svatyně.

Tomáš Kubečka

Branky: 45+2. Giroud (pen.), 86. Leão (Tomori), 90+3. Leão (Saelemaekers) – 72. Faraoni (Lazović)

Karty:   89. Pobega (ACM) – 51. Magnani (VRN), 61. Sulemana (VRN), 62. Cabal (VRN), 78. Depaoli (VRN)

AC Milán: Maignan (90. Mirante) – Calabria (85. Florenzi), Thiaw, Tomori, Hernández – Tonali, Krunić (71. De Ketelaere) – Messias (85. Saelemaekers), Díaz (71. Pobega), Leão – Giroud.
    Náhradníci: Tătăruşanu – Adli, Bakayoko, Ballo-Touré, Gabbia, Kalulu, Kjaer, Origi, Vranckx.

Hellas Verona: Montipò – Magnani, Hien, Cabal (86. Dawidowicz) – Faraoni, Tameze, Veloso (60. Lazović), Sulemana (86. Abildgaard), Depaoli – Ngonge (79. Gaich), Djurić (60. Verdi).
    Náhradníci: A. Berardi, Perilli – Ceccherini, Braaf, Coppola, Doig, Hrustić, Kallon, F. Terracciano, Zeefuik.