Florida Panthers
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 1:2
Vegas Golden Knights
Pátek 09.06.2023, 02:00 • FLA Live Arena, Sunrise • Play-off NHL • Finále

Třetí finálové utkání zná svého vítěze a poprvé v sérii mohou slavit hráči Floridy! V prodloužení přesně zamířil Carter Verhaeghe a snížil stav zápasů na 1:2 z pohledu Panterů. Svěřenci Paula Mauriceho se tak ve čtvrtém duelu finále, který se hraje v noci ze soboty na neděli, budou pokoušet o srovnání celé série. Pro tuto chvíli je to ode mě vše, děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů! (05:30:51)

Florida právě vstřelila branku!
    Máme rozhodnuto! Relativně nenápadná akce vyústila ve střelu CARTERA VERHAEGHEHO z vrcholku kruhů a zapadla přesně do šibenice branky nic nevidícího Adina Hilla – 3:2! Asistence: Sam Bennett, Gustav Forsling

64:08
    Puk se po bloku Erica Staala odebral k cestě až na polovinu Golden Knights.

63:39
    Zakázané uvolnění Vegas vrací hru zpátky do obranného pásma hostů.

63:31
    Odpískána hra vysokou holí, vhazovat se bude po pravé ruce Adina Hilla.

63:17
    Golden Knights pokračují s pukem ve své moci v útočném pásmu, Bobrovskij musel být pozorný proti nečekaném nahození Jonathana Marchessaulta.

62:47
    Přihrávky Vegas rovněž nenašly své adresáty, a tak se hra přelévá ze strany na stranu.

62:12
    Domácí se snaží rozehrát na jistotu, po drobné nepřesnosti ale puk směřuje na hostující hokejky.

61:49

61:05
    Barkov s Reinhartem se mohli vydat do protiútoku, ale nakonec se k zakončení neprokousali.

60:37
    Jonathan Marchessault těsně minul horní růžek branky.

60:15
    Domácí se rychle osvobozují, ale Vegas okamžitě spěchá zpátky s útokem.

60:01

Šedesát minut na rozhodnutí třetího finálového zápasu nestačilo, a tak se bude ve FLA Live Areně prodlužovat! Dlouho to vypadalo, že se Panteři k pořádnému tlaku nedostanou, ale v osmapadesáté minutě se k odraženému kotouči dostal Matthew Tkachuk a zařídil pro svůj tým vyrovnání. Do prodloužení však po diskutabilním vyloučení Forslinga vstoupí Vegas v početní převaze.

60:00

59:49
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Gustav Forsling – 2 min., podrážení.

Tomáš Kobera

Branky a nahrávky: 5. Montour (Tkachuk, E. Staal), 58. Tkachuk (Verhaeghe, Ekblad), 65. Verhaeghe (Bennett, Forsling) – 17. Stone (Marchessault, Theodore), 35. Marchessault (Eichel, Stone)

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Lomberg – Dalpe, E. Staal, White.
    Trenér: Paul Maurice

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – Stone (C), Stephenson, Howden – Amadio, Karlsson, R. Smith (A) – Kolesar, N. Roy, Carrier.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: O´Rourke, Sutherland – Murray, Barton