Finsko – Rakousko 2:3 (kon.) | Kazachstán – Švédsko 1:3 (kon.) | Kanada – Norsko 4:1 (kon.)
USA – Francie 5:0 (kon.)
konec
Kanada
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Norsko
Čtvrtek 16.05.2024, 20:20 • Praha • Mistrovství světa • Skupina A
Předzápasové kurzy
Partner:
  58:30 Jared MCCANN - 4:1
   
  58:30
  Kanada právě vstřelila branku!
  Daws se sice dnes neměl moc příležitostí předvést, ale teď si připisuje při power-play Norska za ojedinělý zákrok zároveň i kanadský bod. jím vyražený kotouč totiž posílá přes celé hřiště do prázdné klece JARED MCCANN. Asistence: Nico Daws.
   
  58:24
  Haukeland zůstává na střídačce, Norsko to zkusí v šesti.
   
  46:58
  Vzápětí mohli Skandinávci po další hrubce inkasovat v přesilovce podruhé. Tanev vysunul Seversona, jehož ránu do šibenice výtečně vystihl vyrážečkou Haukeland.
  46:37 Dylan COZENS - 3:1
   
  46:37
  Kanada právě vstřelila branku!
  Norské naděje vzápětí potopil Stian Solberg. Jeho mizernou přihrávku vystihl DYLAN COZENS, z protiútoku dvou na jednoho se rozhodl pro samostatné zakončení a zápěstím zavěsil. Bez asistence.
   
  46:04
  Vyloučení v týmu Kanada:
  Connor Bedard – 2 min., hrubost.
  42:47 Stian SOLBERG - 2:1
   
  42:47
  Norsko právě vstřelilo branku!
  Obrovský jásot přejícího obecenstva doprovází první gól outsidera z teprve druhé přímé střely. Kanaďané propadli při bránění, Eirik Salsten našel napříč útočným pásmem STIANA SOLBERGA a ten okamžitě zavěsil do odkryté části Dawsovy brány. Asistence: Eirik Salsten a Noah Steen.
   
  42:06
  První střela Norska na bránu! Po 42 minutách hry se konečně Nico Daws nemusí bát, že ho na konci zápasu požádají o vstupné.
   
  32:21
  Vyloučení v týmu Norska:
  Max Krogdahl – 2 min., krosček.
   
  29:45
  Vzápětí si ovšem Kanada vypracovala velkou příležitost. Jack McBain zvedal kotouč pod víko, trefil jen rameno norského brankáře a Jared McCann z dorážky přestřelil prakticky prázdnou klec.
   
  24:21
  Pierre-Luc Dubois se natlačil před Haukelanda, který v rozkleku vyráží jeho střelu a kotouč se obloukem z výšky snesl na břevno a překulil se na horní síť!
   
  22:55
  Vyloučení v týmu Norska:
  Stian Solberg – 2 min., hákování.
  22:16 Andrew MANGIAPANE - 2:0
   
  22:16
  Kanada právě vstřelila branku!
  Velmi podobně jako před přestávkou přidávají mistři světa druhý gól. Byram si nechal přejet obránce a poslal střílenou přihrávku po ledě před bránu, kde si ho bruslí zpracoval calgarský ANDREW MANGIAPANE a pohodlně doklepl z půl metru do prázdné. Asistence: Bowen Byram a Jamie Oleksiak.
   
  19:48
  V oslabení se po McCannově kolmici vydal do samostatného nájezdu Ridly Greig, jenže norskou bránu vůbec netrefil.
   
  17:54
  Vyloučení v týmu Kanady:
  Brandon Hagel – 2 min., hákování. Zbytečný faul na Salstena v útočném pásmu.
  11:50 Brandon TANEV - 1:0
   
  11:50
  Kanada právě vstřelila branku!
  Guhle oklamal obránce, na jeho střílenou přihrávku si na hranici brankoviště najel BRANDON TANEV a doklepává kotouč při brzdičce do brány. Útočník Seattlu měl přitom z celého kanadského kádru v letošním ročníku NHL nejmenší bodový přínos (9+7). Asistence: Kaiden Guhle a Jack McBain.
   
  9:22
  Vyloučení v týmu Norska:
  Eskild Bakke Olsen – 2 min., nedovolené bránění.
   
  6:46
  Vyloučení v týmu Kanady:
  Ridly Greig – 2 min., sekání. Obránce Ottawy svému soupeři přepůlil hokejku a po komerční přestávce nás čeká první přesilovka.
   
  5:21
  Nory zachránilo břevno po ráně Dylana Guenthera, jemuž elegantním průnikem a zpětnou přihrávkou připravil příležitost Connor Bedard!
   
  3:14
  Eirik Salsten ujel osou hřiště do samostatného nájezdu, za obranou ho našel přesnou kolmicí Emilio Pettersen, jenže norský útočník netrefil v obrovské šanci bránu.
  Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

  Karel Jedlička

  Branky a nahrávky: 12. Tanev (Guhle, McBain), 23. Mangiapane (Byram, Oleksiak), 47. Cozens, 59. McCann (Daws) – 43. Solberg (E. Salsten, Steen)


  Kanada: Daws (Hofer) – Power, Parayko, Byram, Oleksiak, Guhle, Severson, Zellweger – Hagel, Dubois, Tavares (C) – Bunting, Cozens, Mangiapane – Guenther, Paul, Bedard – McBain, McCann, Greig – Tanev.
  Trenér: Tourigny

  Norsko: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Solberg, Hansen, Nørstebø, Krogdahl, Kåsastul, Engebråten – Pettersen, Brandsegg-Nygård, Thoresen (C) – H. Salsten, Martinsen, E. Olsen – Steen, Berg-Paulsen, Vikingstad – T. Olsen, E. Salsten, Rønnild – Vesterheim.
  Trenér: Johansson

  Rozhodčí: Kaukokari (FIN), Schrader (GER) – Hynek (CZE), Nikulainen (FIN)

  Diváci: 16 418
  bahis siteleri