Finsko – Rakousko 2:3 (kon.) | Kazachstán – Švédsko 1:3 (kon.) | Kanada – Norsko 4:1 (kon.)
USA – Francie 5:0 (kon.)
konec
Kazachstán
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Švédsko
Čtvrtek 16.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B
Předzápasové kurzy
Partner:
  45:36 Adil BEKETAJEV - 1:3
   
  45:36
  Kazachstán právě vstřelil branku!
  No vida, dočkal se i Kazachstán! Po jedné z mála akcí se puk dostal na levou stranu, odkud z kruhu vystřelil ADIL BEKETAJEV a svým prudkým pokusem z úhlu našel mezírku. Trefil horní růžek Erssonovy branky a upravil na 1:3! Asistence: Jevgenij Rymarev, Roman Starčenko.
  41:51 Fabian ZETTERLUND - 0:3
   
  41:51
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Akce však pokračovala a Švédové se probili ke třetí brance. Po zisku puku v rohu vyjeli před branku, Isac Lundeström sice ještě nezakončil, ke střele se pak ale dostal FABIAN ZETTERLUND a ten už zblízka puk za Bojarkina propasíroval – 0:3. Asistence: Isac Lundeström.
  35:08 Linus JOHANSSON - 0:2
   
  35:08
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Přesilvoka se Kazachům zatím vůbec nedaří a naopak v ní sami inkasují. Po ztrátě puku přišel bleskový kontr, Frödén posunul na levou stranu na LINUSE JOHANSSONA, ten se s ničím nepáral a svou střelou překonal povyjetého Bojarkina mezi jeho betony – 0:2. Asistence. Jesper Frödén, Marcus Pettersson.
  10:20 Marcus JOHANSSON - 0:1
   
  10:20
  Švédsko právě vstřelilo branku!
  Tlak Tre Kronor přináší poprvé své ovoce. Po zisku puku a bleskovém přesunu do útočného pásma si MARCUS JOHANSSON najel z pravé strany více na střed a přesnou ranou po ledě překonal marně zasahujícího Bojarkina – 0:1. Asistence: André Burakovsky, Jonas Brodin.
  Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

  Aleš Pur

  Branky a nahrávky: 46. Beketajev (Rymarev, Starčenko) – 11. M. Johansson (Burakovsky, Brodin), 36. L. Johansson (Frödén, Pettersson), 42. Zetterlund (Lundeström)


  Kazachstán: Bojarkin (Kudrjavcev) – Metalnikov, Beketajev, Orechov, Danijar (A), Dichanbek, Breus, Koroljov, Gajtamirov – Rymarev, Omirbekov, Starčenko (C) – Michajlis (A), Muchametov, Muratov – Musorov, Šulga, Paňukov – Rachmanov, Bojko, Asetov.
  Trenér: Galym Mambetalijev

  Švédsko: Ersson (Gustavsson) – Karlsson (C), Hedman (A), Dahlin, Brodin, Heed, Pettersson, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, Raymond (A) – Burakovsky, Holmberg, M. Johansson – Zetterlund, Lundeström, Sörensen – Frödén, L. Johansson, Grundström – Friberg.
  Trenér: Sam Hallam

  Rozhodčí: Fraňo (CZE), Pearce (CAN) – N. Briganti (USA), Hofer (GER)

  Diváci: 5 378
  bahis siteleri