Finsko – Rakousko 2:3 (kon.) | Kazachstán – Švédsko 1:3 (kon.) | Kanada – Norsko 4:1 (kon.)
USA – Francie 5:0 (kon.)
konec
USA
5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Francie
Čtvrtek 16.05.2024, 20:20 • Ostrava Arena • Mistrovství světa • Skupina B
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Američané se znovu představí už v pátek, kdy je čeká duel s Polskem. Francie se pak v sobotu utká se Slovenskem. (22:35:48)
   
  Střely na branku: 54 – 10
  Zásahy brankářů: 10 – 49
   
  Nejlepší hráči utkání

  Quentin Papillon (Francie)
  Matthew Boldy (USA)
   
  Je dobojováno! Američané zvládli duel s Francií a vítězí vysoko 5:0. Do vedení se favorit dostal už v první minutě, kdy se prosadil Brock Nelson. Na jeho zásah o tři minuty později navázal Matthew Boldy, který se trefil i ve 13. minutě. V závěru třetiny Američané uzamkli soupeře před jeho brankou, což přetavil ve čtvrtý zásah Johnny Gaudreau. Do druhé části naskočil do branky Francie Quentin Papillon, který dlouho deptal nervy americkým střelcům. Během dvou třetin si připsal 37 úspěšných zákroků! Až v závěru utkání jej překonal Shane Pinto.
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Matthew Boldy si s pukem na čepeli vybruslil do dobré pozice, ale svižnou střelou trefil rameno francouzského gólmana.
   
  59:00
  Minutu před koncem základní hrací doby Matthew Boldy posunul puk bekhendem na Zegrase, jenže rozhodčí odpískali postavení mimo hru.
   
  58:20
  Francie se ještě vydala do útoku. Souboj na pravé straně dohrál Aurélien Dair, který amerického obránce přišpendlil k mantinelu.
  57:52 Shane PINTO - 5:0
   
  57:52
  Spojené státy právě vstřelily branku! Ani Louis Boudon dnes čisté konto neudrží! Po nedůrazu Francouzů ve vlastním obranném pásmu se k puku mezi kruhy dostal SHANE PINTO, který z těsné blízkosti poslal puk nad lapačku francouzského gólmana! Asistence: Brady Tkachuk.
   
  57:27
  Francie se nakonec dočkala své obrovské šance v samotném závěru! Na branku se sám řítil Kevin Bozon, který si chtěl Nedeljkovice položit, ale neposlal puk za jeho záda!
   
  57:10
  Jordann Perret se středem ledové plochy odhodlal na průnik do útočného pásma, kde srdnatě míchal kotoučem, ale nezakončil.
   
  56:37
  Až nyní musel americký brankář Alex Nedeljkovic po dlouhé době zasahovat. Sražený kotouč bez problémů ukryl ve výstroji.
   
  56:15
  Pierre Crinon si vzal nepovedené nahození soupeře a vyvezl puk středem ledové plochy až do útočného pásma. Na zakončení už ale neměl dostatek sil.
   
  55:35
  Američané se nastěhovali do útočného pásma. V rohu kluziště puk ale neudržel Kevin Hayes.
   
  55:00
  Michael Eyssimont předvedl fantastický průnik, po kterém ještě objel francouzskou branku, ale už nedokázal zasunout puk mezi tyč a beton.
   
  54:35
  Charles Bertrand zavezl puk po pravé straně do útočného pásma, jenže přihrávkou mezi kruhy nikoho v modrém dresu neoslovil.
   
  54:06
  Francie se znovu osvobodila jen za cenu vyhození kotouče na zakázané uvolnění. Quentin Papillon od nástupu do branky na startu druhé části stále neinkasoval.
   
  53:32
  Joel Farabee na pravé straně útočného pásma sice udržel kotouč, ale následné zakončení bylo dalším snadným zákrokem pro Papillona.
  Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

  Tomáš Kubečka

  Branky a nahrávky: 1. Nelson (Boldy, Se. Jones), 4. Boldy (Sanderson, Hughes), 13. Boldy (Gaudreau, Nelson), 19. Gaudreau (Werenski, Nelson), 58. Pinto (Tkachuk)


  USA: Nedeljkovic (Augustine) – Se. Jones, Werenski (A), Hughes, Sanderson, Kesselring, Vlasic, Kessel – Boldy, Gaudreau, Nelson (A) – Tkachuk (C), Caufield, Pinto – Zegras, Hayes, Farabee – Kunin, Eyssimont, Smith – Brindley.
  Trenér: John Hynes

  Francie: Junca (21. Papillon) – Gallet, Auvitu (A), Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Guebey, Thiry – Bellemare (A), Dair, T. Bozon – Bertrand, Claireaux, Perret – Boudon, Rech, Bruche – Addamo, Treille (C), K. Bozon.
  Trenér: Philippe Bozon

  Rozhodčí: Ch. Holm (SWE), M. Holm (SWE) – Durmis (SVK), Fuchs (SUI)

  Diváci: 5 494
  bahis siteleri