konec
12. etapa: Martinsicuro - Fano

Vítěz: Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step

Čtvrtek 16.05.2024, 12:30Giro d’Italia
     
    Pořadí jezdců do 25 let po 12. etapě (bílý trikot):

    1. Antonio Tiberi (ITA) Bahrain Victorious 45:27:02
    2. Filippo Zana (ITA) Team Jayco AIuIa +0:56
    3. Thymen Arensman (NED) INEOS Grenadiers +1:25
    4. Alex Baudin (FRA) Decathlon AG2R La Mondiale Team +2:11
    5. Davide Piganzoli (ITA) Team Polti Kometa +7:03 (17:20:39)
     
    Pořadí vrchařské soutěže po 12. etapě (modrý trikot):

    1. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 104 bodů
    2. Simon Geschke (GER) Cofidis 59
    3. Valentin Paret-Peintre (FRA) Decathlon AG2R La Mondiale 55
    4. Daniel Felipe Martínez (COL) Bora – hansgrohe 52
    5. Lilian Calmejane (FRA) Intermarché – Wanty 32
     
    Pořadí bodovací soutěže po 12. etapě (fialový trikot):

    1. Jonathan Milan (ITA) Lidl – Trek 229 bodů
    2. Kaden Groves (AUS) Alpecin – Deceuninck 156
    3. Tim Merlier (BEL) Soudal Quick-Step 92
    4. Filippo Fiorelli (ITA) VF Group-Bardiani CSF-Faizané 78
    5. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 74
     
    Celkové pořadí po 12. etapě:

    1. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 45:22:35
    2. Daniel Felipe Martínez (SLO) BORA – hansgrohe +2:40
    3. Geraint Thomas (GBR) Ineos Grenadiers +2:56
    4. Ben O´Connor (AUS) Decathlon AG24 +3:39
    5. Antonio Tiberi (ITA) Bahrain Victorious +4:27
    6. Romain Bardet (FRA) DSM-firmenich PostNL +4:57
    7. Lorenzo Fortunato (ITA) Astana Qazaqstan +5:19
    8. Filippo Zana (ITA) Team Jayco AIuIa +5:23
    9. Einer Rubio (COL) Movistar Team +5:28
    10. Thymen Arensman (NED) Ineos Grenadiers +5:52
    11. Jan Hirt (CZE) Soudal Quick-step +5:57
    ...
    147. Josef Černý (CZE) Soudal Qick-Step +2:46:21
     
    Výsledky 12. etapy:

    1. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 4:07:44
    2. Jhonatan Narváez (ECU) INEOS Grenadiers +0:31
    3. Quinten Hermans (BEL) Alpecin – Deceuninck +0:32
    4. Michael Valgren (DEN) EF Education – EasyPost +0:43
    5. Christian Scaroni (ITA) Astana Qazaqstan Team stejný čas
    6. Matteo Trentin (ITA) Tudor Pro Cycling Team +1:30
    7. Simon Clarke (AUS) Israel – Premier Tech
    8. Gijs Leemreize (NED) Team dsm-firmenich PostNL
    9. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa
    10. Benjamin Thomas (FRA) Cofidis vš. stejný čas
    ...
    38. Jan Hirt (CZE) Soudal Quick-Step +5:25
    141. Josef Černý (CZE) Soudal Quick-Step +13:16
     
    Cíl
    Sprint o druhou pozici zvládl mnohem lépe Jhonatan Narváez a nedal Quintenu Hermansovi šanci.
    Čtvrtý končí Michael Valgren, pátý dojíždí Christian Scaroni.
     
    Cíl
    Vítězem dnešní etapy se po famózním výkonu stává dvojnásobný mistr světa Julian Alaphilippe!
     
    3,8 km
    Pokud nedojde k nějakému sportovnímu neštěstí, tak se dnešním vítězem stane Julian Alaphilippe!
    Dvojice Hermans a Narváez se soustředí spíš jeden na druhého místo stíhání lídra závodu.
     
    11 km
    Mirco Maestri nemá příliš zbraní na francouzského muže s přezdívkou Loulou!
    Alaphilippe ho ve stoupání podle předpokladů trhá a vydává se sólo vstříc cíli.
     
    31 km
    Rychlostní prémie (Mondolfo):

    1. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 3 vteřiny
    2. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa 2 vteřiny
    3. Jhonatan Narváez (ECU) INEOS Grenadiers 1 vteřina
     
    42 km
    Vrchařská prémie čtvrté kategorie (La Croce):

    1. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa 3 body
    2. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 2
    3. Gijs Leemreize (NED) Team dsm-firmenich PostNL 1
     
    45 km
    Sprint Intergiro (Ripe):

    1. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa 12 bodů a 3 vteřiny
    2. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 8 bodů a 2 vteřiny
    3. Matteo Trentin (ITA) Tudor Pro Cycling Team 6 bodů a 1 vteřina
    ...
     
    47 km
    Alaphilippe s Maestrim aktuálně drží náskok minutu a osm vteřin před devítkou pronásledovatelů (Narváez, Scaroni, Hermans, B. Thomas, Valgren, Smith, Clarke, Leemreize a Trentin).
    Minutu a 45 vteřin za druhou skupinou jede stále víc jak 20 mužů včetně Jana Hirta a drží se tři minuty před pelotonem.
     
    54 km
    Vrchařská prémie čtvrté kategorie (Ostra):

    1. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa 3 body
    2. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 2
    3. Matteo Trentin (ITA) Tudor Pro Cycling Team 1
     
    65 km
    Vrchařská prémie čtvrté kategorie (Monsano):

    1. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa 3 body
    2. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 2
    3. Dion Smith (NZL) Intermarché – Wanty 1
     
    79 km
    Jan Hirt je virtuálně na druhé pozici celkového pořadí za Tadejem Pogačarem. Očekávejme však, že peloton bude stupňovat tempo, protože Čech ohrožuje lídry hned několika týmů.
     
    99 km
    Vrchařská prémie čtvrté kategorie (Osimo):

    1. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa 3 body
    2. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 2
    3. Filippo Ganna (ITA) INEOS Grenadiers 1
     
    115 km
    Sprinterskou prémií právě projel na prvním místě Mirco Maestri před Julianem Alaphilippem.
    Oba jedou o rovnou minutu před obrovskou skupinou cca 40 lidí, která se spojila z původních dvou skupin mezi výše zmíněnou dvojicí a pelotonem. Peloton je za velkou skupinou o tři minuty zpátky.
    Dodejme, že součástí úniku je Jan Hirt, který je zároveň nejvýš postaveným závodníkem v celkovém pořadí ze všech mužů před pelotonem.
     
    116 km
    Sprinterská prémie (Recanati):

    1. Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa 12 bodů
    2. Julian Alaphilippe (FRA) Soudal Quick-Step 8
    3. Nairo Quintana (COL) Movistar Team 6
    4. Juan Pedro López (ESP) Lidl – Trek 5
    ...
     
    138 km
    Cyklisté opouští pobřeží Jaderského moře a míří do kopcovitého vnitrozemí.
    Simon Clarke (AUS) Israel – Premier Tech, Michael Hepburn (AUS) Team Jayco AlUla, Mirco Maestri (ITA) Team Polti Kometa a Edoardo Affini (ITA) Team Visma | Lease a Bike už mají náskok přes minutu a uvidíme, jak zareaguje peloton.
     
    Celkové pořadí po 11. etapě:

    1. Tadej Pogačar (SLO) UAE Emirates 41:09:26
    2. Daniel Felipe Martínez (COL) Bora-hansgrohe +2:40
    3. Geraint Thomas (GBR) Ineos Grenadiers +2:56
    4. Ben O´Connor (AUS) Decathlon AG24 +3:39
    5. Antonio Tiberi (ITA) Bahrain Victorious +4:27
    6. Romain Bardet (FRA) DSM-firmenich PostNL +4:57
    7. Lorenzo Fortunato (ITA) Astana Qazaqstan +5:19
    8. Filippo Zana (ITA) Team Jayco AIuIa +5:23
    9. Einer Rubio (COL) Movistar Team +5:28
    10. Thymen Arensman (NED) Ineos Grenadiers +5:52
    11. Jan Hirt (CZE) Soudal Quick-step +5:57
    ...
    151. Josef Černý (CZE) Soudal Quick-step +2:38:30
     
    Pořadí bodovací soutěže po 11. etapě (fialový trikot):

    1. Jonathan Milan (ITA) Lidl – Trek 229 bodů
    2. Kaden Groves (AUS) Alpecin – Deceuninck 156
    3. Tim Merlier (BEL) Soudal Quick-Step 92
    4. Filippo Fiorelli (ITA) VF Group-Bardiani CSF-Faizané 77
    5. Andrea Pietrobon (ITA) Polti Kometa 68
     
    Pořadí vrchařské soutěže po 11. etapě (modrý trikot):

    1. Tadej Pogačar (SLO) UAE Team Emirates 104 bodů
    2. Simon Geschke (GER) Cofidis 59
    3. Valentin Paret-Peintre (FRA) Decathlon AG2R La Mondiale 55
    4. Daniel Felipe Martínez (COL) Bora – hansgrohe 52
    5. Lilian Calmejane (FRA) Intermarché – Wanty 32

    Michal Hromas

    bahis siteleri