Třinec – Pardubice 3:4 (kon.)
konec
HC Oceláři Třinec
3:4 (2:2, 0:1, 1:1) Stav série: 0:1
HC Dynamo Pardubice
Středa 08.04.2026, 18:00 • Werk arena, Třinec • Komerční banka extraliga juniorů • 1 • Finále
     
    Děkuji za pozornost, to je ode mě z prvního juniorského finále vše. Série ale pokračuje zítra ani ne za celý den. Utkání číslo dvě HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice je na programu ve WERK ARENĚ ve čtvrtek 9. dubna 2026 od 14 hodin a bude to velký den mládežnického hokeje! Utkání totiž přímým přenosem nabídne sportovní kanál České televize ČT Sport.

    Od nás je to už vše, dobrý večer vám přeje Michal Samiec. (20:28:20)
     
    HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 17. Cedzo (Švančara), 20. Cedzo (Rybnikár, Švančara), 43. Švančara (Cedzo) – 5. Sekanina (Jevtěchov, Rájek), 19. Bórik (A. Fiala, Rolinek), 40. Korec (Teplý), 60. Macek (A. Fiala, Vápeník). Rozhodčí: Schenel, Šico – Babulík, Frais. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Stav série: 0:1.
     
    Je konec! Dramatické utkání, které ale mnoho hokejové krásy nepobralo, bylo ovlivněné velkým množství osobních soubojů a vyloučení, pro sebe uhráli hráči Pardubic. Dynamo po druhé třetině vedlo o jedno branku, na začátku třetí části hry srovnal skóre Robin Švančara po chybě hostů, když zůstal před brankou úplně sám.

    Dvě minuty před koncem nejprve mohl skórovat Rybnikár, ale puk do branky nezamířil a pak domácí přišlo velmi draho vyloučení v útočném pásmu. Mikula dostal menší trest, hosté si vzali time out a rozkreslili rozhodující akci. Tu zakončil Vít Macek a díky jeho brance tak hosté vítězí.

    Konečné resumé – Oceláři 3, Dynamo 4 a Pardubice se ujímají vedení ve finálové sérii juniorské extraligy hrané na čtyři výhry 1:0 na zápasy!
     
    Konec zápasu.
     
    59:55
    Hosté byli nastěhovaní v útočném pásmu i s prázdnou třineckou branku, puk na ni zachytil svým tělem Zielinski, k ničemu to už ale nepovede. Pardubice vyhrají tento zápas.
     
    59:44
    Domácí vyhráli buly, ale nemohou se dostat do útočného pásma. Čelko na nic nečekal a i tak vyjel na střídačku.
     
    59:31
    5/4
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    A hosté si to rozplánovali výborně! Buly sice vyhráli Třinečtí, nicméně hráči Dynama si vyměnili puk a ten nakonec šel z levého kruhu na pravou stranu, odkud napálil puk za Čelka VÍT MACEK. Asistence: Adam Fiala, Teodor Vápeník. Stav utkání 3:4.
    Macek V., Fiala A., Vápeník T., Kalužík T., Korec L.
    Průšek P., Horváth A., Dohnal J., Makula W.
     
    59:11
    Hosté si vybírají oddechový čas. Richard Král zkusí předkreslit svým svěřencům vítězný gól v samotném závěru utkání.
     
    59:11
    Hosté kombinovali v útočném pásmu, z úhlu to zkoušel Rolinek, Čelko byl na místě.
     
    58:37
    Centr před branku zpoza brankové čáry na Jevtěchova nenašel adresáta. Hra přerušená pro posunutou branku.
     
    58:15
    Rozhodčí v kritickém čase před závěrečnou sirénou třetí třetiny vstupují svým rozhodnutím do zápasu. Útočným faulem se provinil Marcel Mikula (TRI) a hosté mají po hákování třineckého hráče pátou přesilovku v zápase.
     
    57:35
    Domácí se trochu komplikovaně dostali do útočného pásma, ale drželi puk. Cedzo se tlačil před branku a pak nahrnul puk před odkrytou branku na Rybnikára, jehož lehké usměrnění nenašlo branku.
     
    56:40
    Zielinského střela nebyla přesná, následně do hloubi pásma ještě poslal puk Byrtus. Sekanina s Mackem ale vyvezli hru z pohledu pardubického týmu do bezpečí v útočném pásmu.
     
    56:06
    Macek na sebe na modré nalákal protivníky, ale následně jeho zadovka přišla zpět do středního pásma a je z toho ofsajd.
     
    55:19
    Kalužík zůstal ležet v útočném pásmu, ale rychle byl zpět v boji, když zjistil, že rozhodčí tuto situaci nepotrestají dvouminutovým trestem. Následně proti prudké střele z osy, kterou ale viděl, zasahoval lapačkou Čelko.
     
    54:56
    Moustafa trochu nejistě zastavil puk za brankou, získal ho Švančara, ale nakonec nenarýsoval přihrávku do nebezpečného prostoru.
     
    54:05
    Centru před branku od Macka zabránil Sedláček. Následně přišla ještě střela, kvůli které musel Čelko přerušit hru.
     
    53:08
    Situace začala u Mikuly. Třinečtí se dostali do útočného pásma a pak poslali dvě střely od modré. Od Zielinského, která byla zblokována, a následně i od Byrtuse, kterou Moustafa neviděl a zareagoval, až prolétla kolem něho.

    Michal Samiec

    Branky a nahrávky: 17. Cedzo (Švančara), 20. Cedzo (Rybnikár, Švančara), 43. Švančara (Cedzo, Dohnal) – 5. Rájek (Sekanina, Jevtěchov), 19. Bórik (A. Fiala, Rolinek), 40. Korec (T. Kalužík, A. Fiala), 60. Macek (A. Fiala, Vápeník)


    HC Oceláři Třinec: Čelko (Javorek) – Matěj Sedláček, Byrtus, Blaha, Průšek, Ošmera (C), Zielinski, Horváth, Gerych, Řehák, Dohnal, Spěváček, M. Vojáček, Cedzo, Řípa, Rybnikár (A), Ostřížek, Švančara, Mikula (A), Makula.
    Trenér: René Mucha

    HC Dynamo Pardubice: Moustafa (Veřmiřovský) – Křečan, Oliva (C), Rájek, Bondarjev, Vápeník, M. Chaloupka, Martin Švec, Sekanina, Jevtěchov, Koníř, A. Fiala, Macek, Korec (A), Matěj Novák, Ryšavý, Bórik, T. Kalužík, Teplý, Rolinek (A).
    Trenér: Richard Král

    Rozhodčí: Schenel, Šico – Babulík, Frais

    Diváci: 251
    Třinec 3 1 Pardubice
    #1 Středa 08.04.2026 • 18:00
    Třinec - Pardubice 3:4
    #2 Čtvrtek 09.04.2026 • 14:00
    Třinec - Pardubice 7:3
    #3 Neděle 12.04.2026 • 16:00
    Pardubice - Třinec 3:6
    #4 Pondělí 13.04.2026 • 14:10
    Pardubice - Třinec 3:4 po prodl.
    #5 Čtvrtek 16.04.2026 • 14:00
    Třinec - Pardubice
    #6 Sobota 18.04.2026 • 17:30 • potenciální
    Pardubice - Třinec
    #7 Pondělí 20.04.2026 • 17:30 • potenciální
    Třinec - Pardubice