Knutsonová – Seidelová 2:0 (kon.) | Valdmannová – Pawlikowská 2:0 (kon.)
konec
Vendula Valdmannová
Vendula Valdmannová
2
6 6  
Zuzanna Pawlikowská
Zuzanna Pawlikowská (WC)
0
3 4  
Středa 05.08.2026, 18:23 • Centrální kurt, Varšava (POL) • WTA Varšava (125) - Warsaw T-Mobile Polish Open (tvrdý povrch) • Osmifinále
Předzápasové kurzy
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.
     
    Hezké středeční odpoledne. Vendula Valdmannová si na betonové stopětadvacítce v polské Varšavě zahraje o postup do čtvrtfinále. Soupeřkou jí bude na centrálním dvorci domácí držitelka divoké karty Zuzanna Pawlikowská.
     
    Osmnáctiletá Valdmannová chytila v posledních týdnech solidní formu. V půlce července si zahrála semifinále stopětadvacítky v Istanbulu. Následně se vydala na koberec do irského Dublinu, kde ovládla čtyřicetitisícový podnik ITF. Vítěznou šňůru následně protáhla v polské metropoli, kde na úvod porazila domácí Podliňskou hladce 6:1, 6:2. V žebříčku je Valdmannová na 182. místě, které je od pondělka jejím novým osobním maximem.
     
    Jednadvacetiletá Pawlikowská je v žebříčku na 404. místě a nejvýše byla na 369. pozici. Hrává především menší turnaje ITF. Letos to jednou dotáhla do finále. Ve Varšavě zdolala na úvod 6:4 a 6:2 Bulharku Liu Karatančevovou.
     
    Hráčky se spolu střetnou poprvé. Výraznou papírovou favoritkou je Valdmannová. Vítězka narazí ve čtvrtfinále na lepší z dvojice Bandecchiová (SUI) – Podrezová (UKR).
     
    Podávat začne Vendula Valdmannová.
     
    0:0
    Utkání právě začalo.
     
    15-0
    Zuzanna Pawlikowská returnovala po druhém podání bekhendem daleko do autu.
     
    15-15
    Tentokrát poslala do autu Vendula Valdmannová svůj forhend. Patnáct obě.
     
    30-15
    Vendula Valdmannová přitlačila delším forhendem k zadní čáře. Pawlikowská vracela z běhu bekhendem za protilehlou lajnu.
     
    30-30
    Kratší křižný forhendový čop Valdmannové přistál za levou postranní čárou.
     
    40-30
    Vendula Valdmannová boduje delším křižným forhendem do levého rohu kurtu, z něhož hrála Polka slabý forhend do sítě.
     
    1:0
    Zuzanna Pawlikowská ukončila úvodní gem zápasu bekhendem za levou postranní čáru.
     
    1:0
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    1:0
    Konec přestávky, podávat bude Zuzanna Pawlikowská.
     
    15-0
    Vendula Valdmannová se postupně propracovala k tvrdému forhendu po levé čáře. Pawlikowská vracela z forhendu do sítě.
     
    15-15
    Valdmannová si neporadila s vyšším odskokem balonu a útočila nepovedeným bekhendem do autu.
     
    30-15
    Po soupeřčině úderu do zámezí jde Vendula Valdmannová znovu do vedení.
     
    40-15
    Dlouhý úder Pawlikowské za základní čáru. Vendula Valdmannová má dva brejkboly.
     
    40-30
    Zuzanna Pawlikowská odvrátila první brejkbol vítězným forhendem po čáře z pravého rohu kurtu.
    0:0; 1:0; 40-30 - Zuzanna Pawlikowská
     
    2:0
    Vzápětí ovšem trefila vítězný forhend podél pravé lajny rovněž Vendula Valdmannová, a tak jde Češka rychle do náskoku brejku!
    0:0; 2:0 - Vendula Valdmannová
     
    0-15
    Po vyšším returnu Pawlikowské přepálila Vendula Valdmannová forhend dost za pravý roh kurtu.
     
    15-15
    Vendula Valdmannová otřela kratší vítězný forhend kousíčkem o pravou postranní čáru. Srovnáno.
     
    30-15
    Dlouhý forhendový return Pawlikowské za základní čáru. Vendula Valdmannová už vede.
     
    30-30
    Zuzanna Pawlikowská vyrovnává vítězným forhendem do pravé části dvorce.
     
    30-40
    Vendula Valdmannová nabízí Pawlikowské dvojchybou brejkbol.
     
    2:1
    České favoritce se brejk potvrdit nepodařilo. Gem ukončila forhendem pár čísel za základní čáru.
    0:0; 2:1 - Zuzanna Pawlikowská
     
    2:1
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    2:1
    Konec přestávky, podávat bude Zuzanna Pawlikowská.
     
    15-0
    Vendula Valdmannová returnovala tvrdým bekhendem po čáře. Pawlikowská už se zmohla jen na slajz do sítě.
     
    15-15
    Zuzanna Pawlikowská srovnává stav vítězným forhendem k pravé postranní čáře. Sledujeme docela pohledný zápas.
     
    30-15
    Valdmannová byla včas u kratšího balonu a uklidila ho vítězným forhendem mimo dosah Pawlikowské.
     
    30-30
    Po delším forhendu Pawlikowské se Valdmannová bránila z běhu čopovaným forhendem do sítě.
     
    30-40
    Zuzanna Pawlikowská krátce po podání zabila smeč na síti a má gembol na 2:2.
     
    40-40
    Dlouhý bekhend Pawlikowské přistál za základní čárou. Na programu je shoda.
     
    40-A
    Zuzanna Pawlikowská boduje na konci táhlé výměny delším forhendem po čáře z pravého rohu a má výhodu.
     
    40-40
    Dvojchyba.
     
    A-40
    Vendula Valdmannová má po soupeřčině bekhendu do sítě brejkbol na 3:1.
     
    40-40
    Zuzanna Pawlikowská odvrátila brejkbol přímým bodem z podání.
     
    40-A
    Výhoda pro Polku. Vendula Valdmannová doplatila v závěru výměny na dlouhý forhend do autu.
     
    40-40
    Vendula Valdmannová atakovala balon náběhovým bekhendem kros z voleje, čímž poslala gem do další shody.
     
    40-A
    Dobrý servis do bekhendu a po něm vítězný forhend do protipohybu. Zuzanna Pawlikowská má další výhodu.
     
    2:2
    Zuzanna Pawlikowská vyrovnává z 0:2 na 2:2. Valdmannová mířila slabším forhendem do sítě. Rozdíl na žebříčku se zatím příliš neprojevuje.
     
    15-0
    Pawlikowská dostala do hry bekhendový return, další bekhend poslala od základní čáry do sítě.
     
    15-15
    Vyšší a dlouhý forhend Valdmannové středem kurtu do autu. Patnáct obě.
     
    30-15
    Valdmannová tlačila údery k čarám. Nakonec se dočkala soupeřčina forhendu do autu.
     
    30-30
    Už vcelku tradiční skóre 30:30, Vendula Valdmannová zkazila forhend.
     
    40-30
    Bekhend Pawlikowské za základní čárou. Vendula Valdmannová má gembol.
     
    3:2
    Vendula Valdmannová ho proměnila. Přitlačila forhendem do pravé strany a Pawlikowská odpověděla kratším bekhendem do autu.
     
    3:2
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    3:2
    Konec přestávky, podávat bude Zuzanna Pawlikowská.
     
    15-0
    Vendula Valdmannová získala returnem okamžitě převahu. Poté posadila vítězný forhend na pravou čáru.
     
    15-15
    Vysoký bekhend Valdmannové doplachtil za základní čáru.
     
    30-15
    Valdmannová se opřela do forhendu z returnu druhého podání. Pawlikowská odehrála bekhend za zadní čáru.
     
    40-15
    Vendula Valdmannová korunovala svou převahu kratším vítězným forhendem k pravé čáře a má dva brejkboly.
    0:0; 3:2; 40-15 - Vendula Valdmannová
     
    40-30
    Češka měla znovu navrch, číhal před ní odkrytý kurt, závěrečný bekhend hraný z voleje ale poslala trestuhodně do autu.
     
    4:2
    Dlouhá výměna s dobrým koncem pro Valdmannovou, která na forhend hraný po čáře zareagovala vítězným bekhendem kros.
     
    15-0
    Dost dlouhý forhend Pawlikowské za základní čáru. Valdmannová vede 15:0.
     
    30-0
    Česká teenagerka zvyšuje vedení přímým bodem z podání. Pawlikowská returnovala z forhendu do sítě.
     
    30-15
    Valdmannová uvedla servis do hry až na čtvrtý pokus. Pawlikowská po aktivním returnu trefila vítězný forhend po levé lajně.
     
    40-15
    Pawlikowské byl po bekhendu se zpožděním zahlášen těsný aut, a tak má Vendula Valdmannová dva gemboly.
     
    5:2
    Vendula Valdmannová potvrzuje brejk a zvyšuje na 5:2! Pawlikowská hrála z druhého úderu forhendem do sítě.
     
    5:2
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    5:2
    Konec přestávky, podávat bude Zuzanna Pawlikowská.
     
    0-15
    Zuzanna Pawlikowská bude chtít konec setu ještě odvrátit. Začátek má povedený.
     
    15-15
    Vendula Valdmannová vyrovnává vítěznou smečí z levého okraje kurtu.
     
    30-15
    Valdmannová už na příjmu vede. Kratší a vyšší balon atakovala bekhendem do soupeřčina protipohybu.
    0:0; 5:2; 30-15 - Vendula Valdmannová
     
    30-30
    Delší výměnu od základních čar ukončila Vendula Valdmannová bekhendem do sítě.
     
    30-40
    Vendula Valdmannová minula bekhendovým returnem druhého podání jen velmi těsně odkrytou pravou lajnu.
     
    5:3
    Zuzanna Pawlikowská snižuje. Valdmannová útočila forhendem z voleje za levou čáru.
     
    15-0
    Vendula Valdmannová roztočila servis směrem ven z dvorce a byl z toho přímý bod.
     
    15-15
    Dva přetažené servisy znamenají druhou dvojchybu Valdmannové.
     
    15-30
    Forhendovou přetahovanou ukončila Vendula Valdmannová úderem za levý roh kurtu.
     
    30-30
    Zuzanna Pawlikowská přepálila útočný forhend těsně za pravý roh dvorce. Teď měla Valdmannová kliku.
     
    40-30
    Vysoký bekhendový kopec Češky dopadl na základní čáru. Poté útočila Valdmannová do levé strany a Pawlikowská vracela forhendem do sítě. Setbol!
     
    40-40
    Zuzanna Pawlikowská otřela return o základní čáru. Poté trefila vítězný bekhend po levé lajně. Shoda.
    0:0; 5:3; 40-40 - Zuzanna Pawlikowská
     
    40-A
    Po nevyužitém setbolu přichází pro změnu brejkbol. Valdmannová vyrobila další dvojchybu.
     
    40-40
    Dobrý servis na téčko. Vysoký forhendový return Polky se do kurtu nevešel. Další shoda.
     
    A-40
    Po forhendu Valdmannové podsekla Zuzanna Pawlikowská čopovaný bekhend za základní čáru. Druhý setbol.
     
    6:3
    Výborně! Vendula Valdmannová zakroutila křižný forhend k levé čáře a poté zatloukla na síti nekompromisní smeč.
    1:0; 6:3 - Vendula Valdmannová
     
    0:0
    Konec přestávky, podávat bude Zuzanna Pawlikowská.
     
    15-0
    Agresivní forhendový return Valdmannové po druhém podání Pawlikowské. Více se nehrálo.
     
    15-15
    Zuzanna Pawlikowská hrála z druhého úderu delší bekhend na základní čáru. Valdmannová z běhu vracela forhendem do autu.
     
    15-30
    Po dopadu vysokého returnu trefila Polka vítězný forhend těsně nad páskou k pravé lajně.
     
    30-30
    Vzápětí dlouhý forhend z rakety Pawlikowské za koncovou čáru. Skóre je znovu nerozhodné.
     
    30-40
    Dlouhý byl rovněž return Valdmannové, a tak má domácí držitelka divoké karty gembol.
     
    40-40
    Zase se půjde přes shodu, neboť i tentokrát hrála Zuzanna Pawlikowská za zadní čáru.
     
    40-A
    Valdmannová vyčapala parádní servis hraný ven z kurtu, jenže Pawlikowská se po křižném returnu rovněž ohnala a tvrdým forhendem po pravé čáře urvala výhodu pro sebe.
     
    40-40
    Česká tenistka vytáhla z rukávu nádherný forhendový kraťas. Pawlikowská se za ním nevydala.
    1:0; 0:0; 40-40 - Vendula Valdmannová
     
    40-A
    Valdmannová vybídla kratším bekhendovým kopcem Polku k forhendovému útoku. Výhoda opět pro Pawlikowskou.
     
    0:1
    Maratonský gem uzavřela Vendula Valdmannová nepovedeným forhendem daleko za základní čáru.
     
    0:1
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    0:1
    Konec přestávky, podávat bude Vendula Valdmannová.
     
    15-0
    Po servisu ven z kurtu returnovala Zuzanna Pawlikowská forhendem do sítě.
     
    30-0
    Vzápětí dlouhá výměna. Vendula Valdmannová ji završila dalším úspěšným a vítězným forhendovým stopbalem.
    1:0; 0:1; 30-0 - Vendula Valdmannová
     
    30-15
    Valdmannová útočila forhendem z voleje. Pawlikowská se vytasila s křižným forhendem, na který Češka u sítě nedosáhla ideálně.
     
    30-30
    Ani tentokrát to nebude jednoznačný gem. Zuzanna Pawlikowská vyrovnala vítězným returnem na 30:30. Už se hraje přes hodinu.
     
    40-30
    Pawlikowská returnovala forhendem o pásku do kurtu. Valdmannová zvládla včas reagovat a chvíli poté trefila vítězný forhend k pravé lajně.
     
    1:1
    Srovnáno. Zuzanna Pawlikowská returnovala forhendem výrazně za pravý okraj dvorce.
     
    15-0
    Po forhendovém returnu Valdmannové přetáhla Zuzanna Pawlikowská svůj forhend pár čísel za základní čáru.
     
    15-15
    Tentokrát vypálila polská tenistka z druhého úderu winner do volné levé části kurtu.
     
    30-15
    Češka vrátila servis z bekhendu jen těsně za síť, kde byla Pawlikowská o něco později.
     
    40-15
    Pawlikowská kazí vysoký forhend středem kurtu za základní čáru. Vendula Valdmannová má dva brejkboly.
     
    40-30
    První z brejkbolů zahodila česká favoritka bekhendovým returnem za základní čáru.
     
    2:1
    Na druhý pokus už se vítězka prvního setu do výměny dostala a dočkala se soupeřčina forhendového útoku za pravou čáru.
    1:0; 2:1 - Vendula Valdmannová
     
    2:1
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    2:1
    Konec přestávky, podávat bude Vendula Valdmannová.
     
    0-15
    Po returnu protivnice adresovala podávající Vendula Valdmannová balon do sítě.
     
    15-15
    Vendula Valdmannová si pomáhá kvalitním podáním na téčko. Pawlikowská vracela do autu.
     
    30-15
    Další forhendový return domácí aktérky zachytila síť.
     
    40-15
    Vendula Valdmannová disponuje dvěma gemboly. Pawlikowskou zaskočila kratším, leč tvrdým křižným forhendem.
     
    40-30
    Gem bude pokračovat. Po křižném forhendu Pawlikowské hrála Češka forhend z běhu po čáře do autu.
     
    3:1
    Obrovská chyba Pawlikowské! Poté, co trefila forhend na levou čáru, měla na téčku odkrytý kurt, forhend jí ale ulétl za zcela odkrytou pravou lajnu.
    1:0; 3:1 - Vendula Valdmannová
     
    0-15
    V úvodu nového gemu hrála Vendula Valdmannová od základní čáry do sítě.
     
    0-30
    Vendula Valdmannová vyhodila křižný bekhend za pravou postranní čáru.
     
    15-30
    Valdmannová se aktivně dostala až k síti, kde se položila do smeče.
     
    30-30
    Česká favoritka vyrovnává vítězným forhendem do pravé části dvorce na 30:30.
     
    30-40
    Nyní už má Zuzanna Pawlikowská díky přímému bodu z podání gembol.
     
    3:2
    A ten využívá. Delším bekhendem přiměla Valdmannovou k forhendu za základní čáru.
     
    3:2
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    3:2
    Konec přestávky, podávat bude Vendula Valdmannová.
     
    0-15
    Zuzanna Pawlikowská vstoupila do gemu na příjmu kratším vítězným forhendem k volné levé čáře.
     
    0-30
    Druhý servis Valdmannové prodloužila páska do autu. Dvojchyba.
     
    15-30
    Vendula Valdmannová snižuje, Pawlikowská returnovala forhendem do sítě.
     
    30-30
    Valdmannová si servisem otevřela kurt a nekompromisním forhendem ze středu do volné levé strany vyrovnala.
     
    30-40
    Tak přeci jen brejkbol. Valdmannová byla aktivní, obranu Polky ale nepřekonala. Nakonec poslala krátký čopovaný forhend do sítě.
     
    40-40
    Naštěstí přišlo Valdmannové proti brejkbolu kvalitní první podání, po němž se více nehrálo. Shoda.
     
    A-40
    Výhoda pro českou tenistku, která hned po servisu mohla udeřit smečí z prostoru sítě.
     
    4:2
    Vendula Valdmannová zvládla koncovku gemu parádně. Od stavu 30:40 nepustila Pawlikowskou ke slovu. Gem ukončila dalším přímým bodem z podání.
     
    0-15
    Rovněž Zuzanna Pawlikowská boduje v úvodu nového gemu rovnou servisem.
     
    0-30
    Hned po returnu Valdmannové trefila Zuzanna Pawlikowská winner do levé poloviny kurtu.
     
    0-40
    Tři gemboly pro domácí divokou kartu. Valdmannová zreturnovala druhé podání forhendem kousek za základní čáru.
     
    4:3
    Čistá hra pro Pawlikowskou, Valdmannová zase vracela podání jen za zadní čáru.
     
    4:3
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    4:3
    Konec přestávky, podávat bude Vendula Valdmannová.
     
    15-0
    Přímý bod z podání pro Vendulu Valdmannovou. Pawlikowská returnovala dost za levý okraj kurtu.
     
    30-0
    Teď se sice Polka do výměny dostala, po pár úderech ji ale ukončila bekhendem za bližší levou lajnu.
     
    40-0
    Pawlikowské nepomohl ani agresivní forhendový return druhého podání, neboť hned následný forhend adresovala do sítě.
     
    5:3
    Přímý bod z druhého podání, vysoký forhendový return Pawlikowské dosedl za základní čáru. Vendula Valdmannová odpověděla na čistou hru protivnice stejnou mincí a je jediný získaný gem od postupu do čtvrtfinále!
     
    0-15
    Dlouhý forhend Valdmannové za obsazený levý roh kurtu.
     
    0-30
    Přímý bod ze servisu ven z dvorce. Vypadá to, že se Valdmannová ještě minimálně jednou na podání vrátí.
     
    0-40
    Krátký return Valdmannové přetavila Zuzanna Pawlikowská v nechytatelný forhend kros a má opět tři gemboly.
     
    5:4
    Třetí čistá hra v řadě, Vendula Valdmannová returnovala na závěr gemu do sítě.
     
    5:4
    Následuje přestávka a výměna stran.
     
    5:4
    Konec přestávky, podávat bude Vendula Valdmannová.
     
    15-0
    Vendula Valdmannová si po servisu postoupila víc do kurtu a tvrdým forhendem do pravé strany získala úvodní fiftýn.
     
    30-0
    Pawlikowská hrála krátký balon na střed. Vendula Valdmannová zvýšila náběhovým forhendem do pravé strany na 30:0.
     
    40-0
    Tři mečboly pro Vendulu Valdmannovou, která teď soupeřčin agresivní forhend vrátila z krajní čáry nečekaně vítězným křižným slajzem.
    1:0; 5:4; 40-0 - Vendula Valdmannová
     
    6:4
    Vendula Valdmannová ukončuje střetnutí další čistou hrou. Po servisu se dostala více do kurtu a forhendem po levé lajně nedala Pawlikowské šanci.
     
    Konec zápasu
     
    Vendula Valdmannová (182.) splnila na turnaji WTA 125 ve Varšavě roli papírové favoritky a postoupila v polské metropoli do čtvrtfinále. Domácí držitelku divoké karty Zuzannu Pawlikowskou (404.) porazila za hodinu a 35 minut po setech 6:3 a 6:4. V prvním setu přišla Valdmannová o vedení 2:0, pak se ale znovu odpoutala do náskoku, který již uhájila. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk z třetího gemu. O semifinále si Valdmannová zahraje se Švýcarkou Susan Bandecchiovou (167.). (20:02:33)

    Filip Lefenda

    Čas utkání: 1:35

    2. set: 0:41

    Valdmannová Pawlikowská
    2. set Utkání 2. set
    Získané body celkem
    31 67 56 27
    Nejdelší série získaných bodů
    4 4 4 4
    Setboly
    1 3 0 0
    Mečboly
    1 1 0 0
    Vítězné údery *
    0 0
    Nevynucené chyby *
    0 0
    Úspěšnost na síti *
    0 %
    0 %
    Statistiky na podání
    Čas her při vlastním podání
    0:17 0:39 0:33 0:13
    Esa **
    0 0 0 0
    Dvojchyby **
    1 4 2 1
    Udržená podání
    5 / 5
    100 %
    9 / 10
    90 %
    6 / 9
    67 %
    4 / 5
    80 %
    Odvrácené brejkboly
    1 / 1
    100 %
    2 / 3
    67 %
    4 / 7
    57 %
    1 / 2
    50 %
    Body při vlastním podání
    21 / 28
    75 %
    41 / 61
    67 %
    36 / 62
    58 %
    20 / 30
    67 %
    Body po 1. podání *
    76 %
    68 %
    Body po 2. podání *
    56 %
    42 %
    Úspěšnost 1. podání *
    56 %
    61 %
    Úspěšnost 2. podání *
    0 %
    0 %
    Průměrná rychlost 1. podání *
    Průměrná rychlost 2. podání *
    Nejrychlejší podání *
    Statistiky na příjmu
    Proměněné brejkboly
    1 / 2
    50 %
    3 / 7
    43 %
    1 / 3
    33 %
    0 / 1
    0 %
    Body při soupeřově podání
    10 / 30
    33 %
    26 / 62
    42 %
    20 / 61
    33 %
    7 / 28
    25 %
    Body po příjmu 1. podání *
    32 %
    24 %
    Body po příjmu 2. podání *
    58 %
    44 %
    Informace ke statistikám

    Aktuálnost statistik označených *: po 2. setu

    Ostatní statistiky jsou počítány průběžně automaticky.

    ** Počty es a dvojchyb v průběhu setu jsou neoficiální.

    Vendula Valdmannová
    Stát: Česká rep.
    Datum narození: 10.12.2007
    Věk: 18 let
    Držení: pravák
    Výška: 165 cm

    Zuzanna Pawlikowská
    Stát: Polsko
    Datum narození: 27.02.2005
    Věk: 21 let
    Držení: pravák
    Nasazení: WC