Vsetín – Přerov 5:3 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 0:5 (kont.) | Šumperk – Slavia 3:4 (kon.)
Kolín – Třebíč 1:2 (kon.) | Benátky n/J – Sokolov 3:4 (po pr.) | Frýdek-M. – Prostějov 5:2 (kon.)
Havířov – Ústí n/L 2:3 (po pr.) | Jihlava – Vrchlabí 9:2 (kon.)
konec
HC Frýdek-Místek
5:2 (4:0, 1:0, 0:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 20.11.2021, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 22. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z dnešního souboje je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu, třeba ve společnosti zítřejšího duelu mezi Frýdkem-Místkem a Ústím nad Labem. Zápas startuje v 17 hodin. (19:23:57)
   
  Frýdek-Místek po dvou prohrách znovu vyhrál a podruhé v sezóně porazil Prostějov. Hanáci stejně jako v prvním vzájemném duelu dokázali s velkou ztrátou ještě něco udělat, ve třetí třetině góly Janečka a Rudovského snížili na 5:2 a v závěru se ještě pokoušeli o power-play, ale další gól do Barošovy sítě nepřidali.

  Slezané si připsali do tabulky tři body a jeden bod jim schází do završení třicetibodové mety. Aktuálně jsou na jedenácté příčce a další zápas sehrají už zítra, kdy zde v Polárce budou hostit Ústí nad Labem, které dnes hraje v nedalekém Havířově.

  Prostějov jede domů s prázdnou a vzhledem k ostatním výsledkům se s 36 body propadne na šestou pozici. Napravit dnešní výkon mohou ve středu, kdy doma hostí Benátky nad Jizerou.
   
  Konec zápasu.
   
  59:41
  Beránek dostal přihrávku od Babky, ale z bezprostřední blízkosti usměrnil kotouč vedle branky.
   
  59:09
  Klimša ujel po levém mantinelu, ale těžkou střelou netrefil branku. Nepovedlo se to ani Lyszczarczykovi.
   
  58:22
  Martynek mohl střílet z mezikruží na branku, ale přes bránící prostějovské hráče nedokázal dostat kotouč do sítě.
   
  58:09
  Jáchym si sjel s pukem od modré čáry do levého kruhu, ale tam o puk přišel.
   
  57:49
  Novák projel s pukem až k levé tyči, ale tam byl pohotový Baroš, který puk schoval pod lapačku.
   
  57:34
  Prostějov odvolal brankáře a zkouší s výsledkem něco udělat se šesti hráči v poli.
  56:46 Jan RUDOVSKÝ - 5:2
   
  56:46
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  JAN RUDOVSKÝ ještě zmírňuje domácí náskok, když dostal přihrávku za kruhy, připravil si puk na střelu a zamířil do pravého horního rohu, kam brankář Baroš nedosáhl! Asistence: Jakub Babka, Tomáš Jáchym – 5:2!
   
  56:39
  Klimíček dostal prostor na středu modré čáry a vystřelil na domácí branku. Baroš puk zkrotil.
   
  56:12
  Po delším tlaku vyrazili na útočnou polovinu Peterek s Kofroněm, Peterek přihrál volnému spoluhráči, ale ten nedokázal akci zakončit přesnou střelou a o puk přišel.
   
  54:53
  Mrázek zkoušel vystřelit z pravého kruhu přes Zbořila, ale puk nechal za sebou. Nakonec střílel od modré čáry Husák a Baroš ulovil puk do lapačky.
  53:36 Michal JANEČEK - 5:1
   
  53:36
  Jestřábi právě vstřelili branku!
  Jelínek výbornou přihrávkou zpoza branky našel mezi kruhy MICHALA JANEČKA, který střelou z první připravil brankáře Baroše o čisté konto! Asistence: Šimon Jelínek, Jan Klimíček – 5:1!
   
  53:07
  Nenápadná střela Janečka z pravé strany, pomalý kotouč Baroš viděl a puk vyrazil.
   
  52:45
  Zbořil zachytil přihrávku soupeře na modré čáře, rychle vystřelil proti vyjetému brankáři Altrichterovi, ale ten puk chytil do lapačky.
   
  51:33
  Babka zachytil Ciurovo nahození na modré čáře, udělal pár kroků ke středu a nahodil puk na branku. Baroš černou gumu dobře viděl a schoval jí do výstroje.

  Igor Mainka

  Branky a nahrávky: 4. Komorski (Teper, Christov), 10. Matiaško (Čmiel, Ján Blaško), 11. Komorski, 15. Lyszczarczyk (Komorski, Klimša), 22. Kofroň (TS) – 54. Janeček (Š. Jelínek, Klimíček), 57. Rudovský (Babka, T. Jáchym)


  HC Frýdek-Místek: Baroš (Šimboch) – Ciura, Teper, Zbořil, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš – Kofroň, Peterek, Martynek (A) – Lyszczarczyk, Komorski, Klimša (A) – Christov (C), David Bartoš, Tadeáš Král – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.
  LHK Jestřábi Prostějov: Micka (10. M. Altrichter) – Husák, Klimíček, P. Krejčí, Babka, Vala, Zajíc – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), Mrázek – Štefka, T. Koblížek, M. Švec – Š. Jelínek, Janeček, Dubský.

  Rozhodčí: Koziol, Květoň – Otáhal, Blažek.

  Diváci: 752