Žižkov – Třinec 3:1 (kon.) | Vyšehrad – Hr. Králové 2:0 (kon.) | Brno – Jihlava 5:2 (kon.)
konec
FK Viktoria Žižkov
3:1 (1:0)
FK Fotbal Třinec
Pondělí 15.06.2020, 17:00 • Seifertova ulice, Praha-Žižkov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 23. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Žižkovští fotbalisté napravili pětigólový výprask z Hradce Králové a porážejí Třinec 3:1. Skóre otevřel již ve 2. minutě z voleje po Řezáčově centru Nabijev a zbytek prvního poločasu už nic zajímavého nepřinesl. Po přestávce přestřelili prázdné brány domácí Bezdička i hostující Hlúpik, prvně jmenovaný se však rehabilitoval v 74. minutě vítězným gólem po rychlém průniku z hranice šestnáctky. Bezdička ještě napálil tyč a Třinec zdramatizoval zápas v 86. minutě zásluhou Puchela. Gólová pojistka přišla v závěru nastavení z brejku, který po Egidiově přihrávce dokončil Nešický a připomněl Slezanům, že se nacházejí na území Prahy 3.
  Vítězové se posunuli zpět na barážovou příčku, poražení si pohoršili na dvanáctou.
  Ze Žižkova se loučím, hezký podvečer! (18:56:28)
   
  Držení míče: 59 % : 41 %.
  Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 15:21.
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+5
  Rozhodčí ještě protahuje avizované nastavení, Samiec skluzem zkoušel prostrčit míč na Akulinina, ale včas ho zalehává Švenger.
  90+4. Aleš NEŠICKÝ - 3:1
   
  90+4
  Žižkov právě vstřelil branku!
  Je rozhodnuto. Egidio se vrátil po ošetření na hřiště právě včas, aby rozjel protiútok do otevřené obrany. Brazilec se neukvapil, počkal si, až mu naběhne ALEŠ NEŠICKÝ, a naservíroval přihrávku do vyložené pozice. Exliberecký záložník tváří v tvář brankáři nezaváhal.
   
  90+3
  Žlutou kartu dostává Leonid Akulinin (Fotbal Třinec) za faul na brankáře.
   
  90+2
  Po třinecké standardce došlo k další, naštěstí méně bolestivé srážce, a tak se po krátkém ošetření pokračuje bez dalších ztrát.
   
  90+1
  Domácí už vyčerpali možnosti střídání a tak pokračují v deseti bez podobně postiženého Egidia.
   
  90+1
  Fotbal Třinec ještě na rozdíl od domácích může střídat a tak je ze hřiště odváděn Tomáš Omasta, jehož zastoupí Erik Šuľa.
   
  90
  Nastavují se 4 minuty.
   
  89
  Bolestivá srážka hlavami nutí sudího Orla přerušit hru a povolat na hřiště lékaře obou mužstev. Třinecká lavička se opět vzteká a reklamuje údajný faul.
   
  88
  Teď nevím, co Bazal s Tusjakem vymýšleli za signál, ale provedení bylo tragikomické. Míč přeběhli oba a nakonec ho prvně jmenovaný ze stoje slabě posílá do země nikoho.
   
  87
  Domácí se drží hesla, že nejlepší obranou je útok. Hned po výkopu se vrhli dopředu a čeká je standardka 30 metrů od brány.
  86. Erik PUCHEL - 2:1
   
  86
  Třinec právě vstřelil branku!
  Ze závěru zápasu udělal drama ERIK PUCHEL. Hosté vyšachovali centrem zleva a zpětným vrácením míče do ohně žižkovskou obranu a Puchelovi stačilo placírkou umístit Omastovu zpětnou přihrávku do odkryté brány.
  84. Bezdička v dobré šanci nepropálil hostujícího gólmana.
   
  84
  Bezdičkova šleha zpoza šestnáctky skočila o trávník a hosty zachránila tyč! Akce ještě pokračovala, odražený míč se dostal zpátky k Bezdičkovi a posila z Dukly z mírného úhlu v další šanci nepropálila Chmiela.

  Karel Jedlička

  Branky: 2. Nabijev, 74. Bezdička, 90+4. Nešický – 86. Puchel

  Karty:   68. Weber (TRI), 71. Habanec (trenér) (TRI), 90+3. Akulinin (TRI)


  Držení míče: 59 % : 41 %.
  Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 15:21.
  FK Viktoria Žižkov: Švenger /C/ – Řezáč, Súkenník, Žežulka, Tusjak – Batioja, Bazal (77. Antl), Nešický – Jaroslav Diviš (59. Bezdička), Szotkowski (70. Egidio), Nabijev (59. Vůch).
  Náhradníci: K. Hrubeš – Dudl, Martan.

  FK Fotbal Třinec: Chmiel – Burgo (28. Akulinin), Kušnír /C/, Gáč, Janoščín – Omasta (90+1. Šuľa), Steinhübel (46. Weber), J. Valenta (79. Machalík), Richard Vaněk (79. Samiec), Puchel – Hlúpik.
  Náhradníci: Paleček – Bulawa.

  Rozhodčí: Orel – Kříž, Poživil

  Diváci: 721