Ústí n. L. – Třinec 3:3 (kon.) | Vítkovice – Líšeň 2:2 (kon.) | Vlašim – Vyšehrad 1:1 (kon.)
Brno – Žižkov 6:1 (kon.) | Prostějov – Hr. Králové 2:1 (kon.)
konec
1. SK Prostějov
2:1 (0:1)
FC Hradec Králové
Neděle 28.06.2020, 17:00 • Stadion Za Místním nádražím • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 27. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Držení míče: 50 % : 50 %.
  Střely na branku: 7:6.
  Střely mimo: 5:5.
  Rohy: 6:7.
  Fauly: 22:11.
  ŽK: 4:3. (19:32:44)
   
  S těmito slovy se s vámi loučím a znovu bych se chtěl omluvit všem divákům za technické problémy díky kterým postihl textový přenos nečekaný výpadek. Všechny fanoušky ale zvu k našim dalším textovým přenosům z FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY.
   
  Utkání nabralo ve druhém poločase neuvěřitelný spád, který vyústil ve svě prostějovské branky, kterými se Michal Stříž a David Píchal postarali o obrat. Hradec byl najednou jako opařený a i když si vypracoval některé nadějné momenty, na branku už se nevzmohl. Naopak oken v obraně využívali Prostějovští ke smrtícím protiútokům ve dvou, třech hráčích proti jednomu bekovi, žádnou z nich ale nedokázali přetavit ve vstřelený gól. I tak ale po dvou domácích nezdarech slaví triumf a cenné tři body proti ambicióznímu Hradci Králové.
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+4
  V poslední minutě opouští hřiště domácí hrdina Koudelka a dopřeje pár sekund na hřišti dalšímu dorostenci Danielu Ircingovi.
   
  90+4
  Další neskutečná šance, kterou zařídil Koudelka, jenž nádherně uvolnil Lutonského. Ten ve vyložené šancí tváří v tvář Vízkovi netrefil branku snad o deset metrů. Trestuhodné!
   
  90+3
  Horké chvilky i na druhé straně! Koudelka znovu seběhl tentokrát po levé lajně vpřed a nesobecky nabídl šanci benjamínkovi Kovářovi. Úmysl vystihl Vízek a vyběhl proti němu včas, následně odražený míč Slaměna poslal jen těsně nad!
   
  90+1
  Vlkanovu teď Hanáci dokonce ztrojili a nepovolili mu střelu, otevřel se ale prostor pro Frýdka, který zůstal ve vápně úplně sám. Famózním zákrokem ale zachránil domácí gólman Mucha.
   
  90
  Nastavovat se bude celých pět minut. Ještě tedy existuje titěrná naděje hostů na body z tohoto zápasu.
   
  90
  Další neskutečná akce, kterou zařídil svou rychlostí dorostenec Petr Kovář. Po pravé lajně předběhl dva bránící hráče a předložil míč matadorovi Koudelkovi, který z ideální pozice ztroskotal na brankáři Vízkovi.
   
  89
  Urma rozjel akci po levém křídle, tam se na něj ale sesypala hrstka domácích hráčů a nepustila ho dál.
   
  88
  Hradec je na konci utkání hodně nervózní, mezi prsty mu totiž protéká postup do baráže o vyšší soutěž.
   
  86
  Nádherná akce, kdy si Koudelka znovu seběhl za obranu, přehrál už velmi otevřenou defenzívu soupeře a zakroutil svůj pokus tak přesně, že skončil na břevně!
   
  85
  Omlouváme se za technický výpadek, který v nejdůležitějších momentech bohužel textový přenos přerušil.
   
  84
  Hradec teď po delší době svírá svého soupeře kolem pokutového území, nakonec Procházka proti Lutonskému na pravé straně vybojoval alespoň roh.
   
  83
  Další konflikty domácích fanoušků a trenéra Frťaly. Ten už za daného stavu samozřejmě neudržel nervy na uzdě a na provokace fanoušků znovu několika slovy zareagoval.
   
  82
  Koudelka zase ukázal svůj přehled a obtočil se kolem Čecha, jenže střelu mu překazil trochu zbrkle dobíhající mladíček Kovář. Vše vyřešil bombou z druhé vlny Stáňa, defenzíva hostí ale nakonec nebezpečí zažehnala.
   
  81
  Na centr Procházky si naskočil Čech a i když ho zasáhl, při pádu na zem se lehce zranil. Navíc míč bez problému Mucha zastavil.
   
  80
  Je třeba ale pochválit domácí hráče, kteří zvýšili aktivitu, pozměnili taktiku a tyto kroky jim přinesly ovoce v podobě obratu ve skóre.

  Adam Kodet

  Branky: 58. Stříž, 64. Píchal – 21. Vlkanova

  Karty:   31. Pernackyj (PRO), 34. Šteigl (PRO), 50. Bialek (PRO), 71. Biolek (PRO) – 39. Martinec (HKR), 54. Urma (HKR), 60. F. Čech (HKR)


  Držení míče: 50 % : 50 %.
  Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:7. Fauly: 22:11.
  1. SK Prostějov: Mucha – Biolek, Bialek, Schuster, Stříž – Slaměna, Pernackyj (77. Sus), Zapletal (46. Lutonský) – Koudelka (C) (90+4. Ircing) – Šteigl (46. Stáňa), Píchal (77. Kovář).
  Náhradníci: Bréda – Ircing, Kovář, Lutonský, Stáňa, Sus.

  FC Hradec Králové: Vízek – Donát (77. D. Procházka), Zbrožek, F. Čech, Urma – Jukl, J. Rada (68. Kateřiňák), Samko (68. Soukeník) – Vlkanova (C), Martinec (58. Ch. Frýdek), Prekop (68. Firbacher).
  Náhradníci: Ottmar – Djurdjević, Ch. Frýdek, Kateřiňák, D. Procházka, Soukeník, Firbacher.

  Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka

  Diváci: 496