Havířov – Přerov 3:1 (kon.) | Vsetín – Slavia 4:1 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Středa 26.02.2020, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance Liga - o pořadí v play-off • 24. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Boj mezi Valachy a Pražany je u konce. Tři body zůstávají na Lapači a můžeme říci, že zcela po zásluze. Vsetínští předvedli ve třetí třetině velmi dobrý výkon, což demonstrovali dvěma brankami v síti pražského celku. Slavia se prakticky k ničemu nedostala a Valaši odmítli i její pokus o závěrečný nápor. Níže vám ještě nabízím oceněné hráče v tomto zápase a to už bude z mé strany vše. Děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu a přeji vám příjemný zbytek středečního večera.

  Nejlepšími hráči byli vyhlášeni:

  Tomáš Kudělka (VSE)

  Martin Michajlov (SLA) (19:52:46)
   
  Konec zápasu.
   
  59:51
  Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jindřich Barák – 2 min., sekání).
   
  59:29
  Slavia se ještě v poslední minutě snaží alespoň vylepšit skóre, ostrou ránu v podání Baráka však Bláha vytěsnil a rozhodčí vykazuje Pražany do středního pásma za hru vysokou holí.
   
  59:13
  Slavia mohla ještě snížit, na brankové čáře poskakoval kotouč, do kterého se snažil trefit jeden z hostujících hráčů, ale byl včas odzbrojen.
   
  58:24
  A Lapačem už se nese tolik pověstný vysoký jalovec, který česká sportovní veřejnost zná právě díky původu z toho stadionu, kde se stal oslavným chorálem k vítězství valašského celku.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:42
  Dudáš trefil od modré čáry pouze svého spoluhráče Tůmu, který se však i přes zásah snažil ještě dopravit kotouč na branku Slavie.
   
  57:13
  Necelé tři tisícovky diváků se na Lapači dobře baví, není se čemu divit, domácí tým vede o tři branky, navíc ve třetí třetině předvádí velmi dobrý výkon a kráčí vstříc dalšímu důležitému kroku k zajištění domácího startu v play-off.
   
  56:46
  Vsetín má puk pod kontrolou a nepouští hosty do útočných akcí, naopak Valaši se ještě snaží něco vymyslet před Michajlovem.
   
  55:54
  Všetečka se opřel do kotouč od modré čáry, ovšem puk zamířil mimo a po hrazení se svezl až do středního pásma.
   
  55:34
  Další útočná snaha v podání hostů končí ofsajdem.
   
  54:45
  Pražané jakoby se chtěli ještě nadechnout k náporu, ale pozorná vsetínská obrana výborně střeží modrou čáru.
   
  54:06
  Vsetín hraje v plném počtu a teď už to Slavia bude mít těžké.
   
  53:56
  Další příležitost Vsetína ve vlastním oslabení, Karafiát se snažil šperkovat pozici pro Tůmu, který by v případě úspěchu zakončoval do prázdné branky, naštěstí pro hosty, byla tato přihrávka včas zastavena pohotovou četbou hry v podání brankáře Michajlova.
   
  53:39
  Kotouč znovu míří do obranného pásma Slavie.
   
  53:07
  Valaši nepovolují usazení Pražanů před Bláhou a vyhazují puk.
   
  52:20
  V přesilové hře Slavie však znovu zahrozili domácí, kombinaci Pražanů vystihl Rehuš a osamocen postupoval vstříc Michajlovovi, kterému tentokrát pomohla horní tyč!
   
  52:06
  Šmerha to vzal nyní na sebe a v útočném pásmu si vykoledoval faul vsetínského hráče, konkrétně Davida Vítka, jenž fasuje dvě minuty za sekání.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 4. Rehuš (Teper), 20. R. Vlach (Hunkes), 45. Kudělka (J. Drtina), 49. Procházka (Jeřábek) – 19. Veber (Šmerha, Kuťák)


  VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – J. Drtina (A), Kudělka, Smetana, Teper, Jeřábek, Hunkes, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, R. Vlach, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Karafiát – Hryciow, Šilhavý, Vítek.
  HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), Hejda, Veber, Ryzák, Barák, Valík – Vlček, Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal (A), Kubica, Furch – Jar. Brož, Šteiner, Všetečka.

  Rozhodčí: Fiala, Ondráček – Hanzlík, Měkýš

  Diváci: 2610