Olomouc – Kometa Brno 0:0 (17:00) | Plzeň – Sparta 0:0 (17:30) | Mladá Boleslav – Liberec 0:0 (17:30)
Litvínov – K. Vary 0:0 (17:30) | Zlín – Třinec 0:0 (17:30) | Vítkovice – Přerov 0:0 (17:30)
Kladno – Motor ČB 0:0 (18:00) | Mountfield HK – Pardubice 0:0 (18:00)
před zápasem
Mountfield HK
0:0 (-:-, -:-, -:-)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 13.08.2020, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali Česká Cup • Skupina C
Vsaďte si
Videopřenos
Partner:
   
  MOUNTFIELD HK
  1. místo, 9 bodů, skóre 8:2, bilance 3-0-0-0

  Hradec hraje v extralize nepřetržitě už osmou sezonu a po té loňské, kdy poprvé vypadl z elitní šestky a musel bojovat o postup přes předkolo proti Karlovým Varům, bude určitě chtít hrát na vyšších příčkách. Přes letní pauzu se navíc prakticky rozpadla Mountfieldu obrana, kdy odešlo hned pět obránců. Opačným směrem došli dva, a to Jérémie Blain z pražské Sparty, k němuž se přidal navrátilec do hradecké sestavy Bohumil Jank.

  Posily přicházely zejména do útoku, jako první do klubu dorazil útočník Jan Veselý, se kterým už na Motoru pro jejich extraligovou sezonu nepočítali. Pro něj se však bude jednat spíše o roli v partnerském Kolíně. Ze Sparty přišel také Vladimír Růžička mladší a odehraje další z mnoha sezon pod svým otcem. Jako poslední útočníci přišli Jakub Sklenář z Chomutova a Kelly Klíma, dvojče Kevina, který již v Hradci hraje.

  Tým vystartoval do přípravného období přímo skvěle, ještě neprohrál a už je blízko postupu do čtvrtfinále poháru. V Olomouci vyhrál 5:2, na což navázal suverénním výkonem proti Kometě a odstartoval zápasy na domácím stadionu výhrou 2:0. První letošní východočeské derby pak v napínavém zápase Hradečtí rozhodli díky Kevinu Klímovi a momentálně mají tříbodový náskok na prvním místě. (12:36:41)
   
  HC DYNAMO PARDUBICE
  2. místo, 6 bodů, skóre 7:3, bilance 2-0-0-1

  Obrozené Dynamo v rukách podnikatele Petra Dědka chce zapomenout na útrapy z předchozích sezon a vrátit se opět na špici, kam pardubický hokej dlouhá léta patřil. Sám Dědek, ač nebyl nijak zainteresován v majetkové struktuře klubu, přitom loni výrazně klubu pomohl, když se mu povedlo dojednat přestup Michala Vondrky v samotném závěru extraligy.

  Posilování na nadcházející sezonu samozřejmě přes přestávku pokračovalo, pardubickým fanouškům udělal největší radost návrat zkušených obránců Jana Koláře s Jakubem Nakládalem. Do útoku přišel francouzský šikula Valentin Claireaux ze Zlína, zajímavým oživením útočných řad může být i Lukáš Anděl, který předloni zářil v Jihlavě a získal tím dokonce pozvánku na reprezentační kemp.

  Přípravné období se Pardubicím zatím daří, Tesla vyhrála první dva zápasy s celkovým skóre 7:2. Nejprve porazila trápící se Kometu na jejím ledě 2:0, na což navázala domácí výhrou nad Olomoucí poměrem 5:2. Ale v tom třetím narazila, na vlastním ledě podlehla v prvním letošním derby Hradci 0:1.
   
  Krásný středeční podvečer z osmého největšího města České republiky! Generali Česká Cup se plynule přehoupla do své druhé poloviny a jenom dva dny po prvním východočeském derby následuje další. Tentokrát to bude odveta na soutoku Labe a Orlice. Rozložení je dáno jasně, pokud Hradec vyhraje doma za tři body, místenka ve čtvrtfinále jej nemine. Pardubičtí ale budou chtít rozhodně svému soupeři oplatit těsnou prohru 0:1 a promluvit do bojů o postup.

  V ČPP Aréně je začátek zápasu naplánovan na 18:00, příjemnou zábavu!
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
   
   

  Tomáš Kalas

  Branky a nahrávky:


  Mountfield HK:
  HC Dynamo Pardubice: