Třinec – Vlašim 0:0 (odl.) | Vyšehrad – Táborsko 0:0 (odl.)
odloženo
FK Fotbal Třinec
0:0 (-:-)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Sobota 10.10.2020, 16:00 • Stadion Rudolfa Labaje, Třinec • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 3. kolo
   
  Duel se neuskuteční ani 10. října! V týmu Vlašimi probíhá hygienické šetření, a tak byl zápas znovu odložen na neurčito. (12:15:50)
   
  Nový termín utkání byl stanoven na sobotu 10. října s výkopem v 16 hodin.
   
  Prokleté souboje mezi Třincem a Vlašimí pokračují dalším příběhem. Vlašimské rytíře zastavila na cestě do Slezska nehoda u Brna a k dnešnímu utkání nedorazí. Utkání bylo odloženo, o novém termínu se jedná.
   
  Zápas mezi Třincem a Vlašimí se možná odehraje v tomto druhém termínu. Záleží na nařízeních vlády České republiky ohledně hromadných akcích.

  Pro Vlašim bude středeční duel návratem po koronavirové přestávce, kdy v klubu bylo infikováno větší množství hráčů a druholigový tým musel do karantény.

  Mez tím sehráli Třinečtí jeden zápas. V Praze na Julisce sice vedli po gólu Ciencialy 1:0, ale v dalším průběhu už jen třikrát inkasovali a odcestovali z hlavního města potřetí v sezóně bez bodu.
   
  Odložené utkání 3. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Třincem a Vlašimí se uskuteční ve středu 23. září od 16:30 hodin.​
   
  Třinečtí další zápas sehrají až příští víkend, neboť středeční pohárový duel proti Hlučínu byl kontumován ve prospěch druholigového celku. Hlučín se odmítl podrobit testům na přítomnost koronaviru.

  Slezany čeká další sobotu cesta do hlavního města. Na Julisce se střetnou s Duklou.

  V případě Vlašimi je otázkou, kdy budou moci minimálně trénovat? Vzhledem k vyššímu výskytu pozitivních výsledků zřejmě bude následovat karanténa.
   
  Tak ani tento duel mezi Třincem a Vlašimí se neodehraje v prvotně určeném termínu. Z důvodu výskytu koronaviru bylo utkání 3. kola odloženo na neurčito!

  „Tým dnes podstoupil testy. Výsledky nakonec ukázaly výskyt onemocnění koronavirem u několika členů A-týmu našeho celku. Z tohoto důvodu je sobotní utkání v Třinci odloženo na neurčito. Klub nyní přijal veškerá doporučení a nařízení příslušných orgánů,“ okomentoval událost vlašimský web.
   
  Favoritem zápasu je tým ze středu Čech. Družina trenéra Smejkala z posledních čtyř zápasů pod Javorovým získala deset bodů za tři vítězství a jednu remízu.

  V jarním utkání zvítězila na stadionu Rudolfa Labaje rozdílem jediné branky 2:1. Třinečtí se po gólu Webera dostali v první půli do vedení 1:0. Ve druhé půli Slezané přestali hrát, což využilo duo Záviška – Vrána a výsledek otočili na stranu zbrojováků.
   
  Oceláři vstoupili do nového ročníku levou nohou. Tým pod vedením trenéra Svatopluka Habance nezískal v úvodních dvou kolech ani bod a spolu s Vyšehradem a Táborskem uzavírali druholigový peloton.

  V úvodním domácím duelu proti Líšni Třinečtí hořeli v obranné činnosti. Nedokázali zastavovat rychlé protiútoky brněnského celku, což se jim stalo také osudný. Po půli sice vedli po gólech Steinhübla a Habusty 2:1, jenže po změně stran odcházeli zklamaní po výsledku 2:3.

  Ve druhém utkání na půdě Varnsdorfu už tolik gólů k vidění nebylo. O výsledku rozhodla standardní situace, kterou zakončil trochu šťastnou hlavičkou z hranice šestnáctky Rudnytskyy.

  Třinec měl tedy do souboje s Vlašimí co zlepšovat. Uvidíme, jak se to projeví na hřišti.
   
  Blaničtí rytíři v letní přestávce prošli řadou změn. Tým opustila desítka hráčů, včetně střelce Vedrala a útočníka Jakubova. Opačným směrem zamířila devítka fotbalistů, mezi nimi byli také mladíci Firbacher s Ruml, mládežničtí reprezentanti.

  Po krátké přípravě přišla v Hradci Králové krutá realita nepříjemného východočeského prostředí. Hradečtí Votroci odstartovali na svém hřišti kolotoč a jen shodou náhod a výborného výkonu brankáře Řeháka bylo dlouho bezgólové skóre. Až v 84. minutě se prosadil domácí Král a rozhodl o výhře Hradce 1:0, přestože v závěru nastřelil břevno hradecké branky Breda.

  Domácí prostředí už hrálo ve 2. kole pro Vlašim, přestože úvod zápasu patřil Ústí. Severočeši se dostali už v 7. minutě do vedení, jenže v závěru první čtvrthodiny přišel faul Jakše na Svobodu, červená karta a penalta, kterou proměnil Diaz. Od té doby už bylo na hřišti pouze domácí mužstvo a po gólech Rumla, Blechy, Diamého a vlastního Písačky vyhrál tým trenéra Šmejkala 5:2.

  Vlašimští tak byli se třemi body po dvou kolech na slibném šestém místě.
   
  Třikrát přeložený v loňské sezóně, nyní se oba celky pravděpodobně dočkají souboje v řádném termínu. V sobotu před sedmnáctou hodinou vyběhnou na trávník stadionu Rudolfa Labaje domácí fotbalisté a hráči Vlašimi. Kdo bude šťastnějším o dvě hodiny později? To se můžete dočíst v tomto přenosu. Od klávesnice vás z Třince vítá Igor Mainka.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

  Igor Mainka

  Branky:


  FK Fotbal Třinec:
  FC Sellier & Bellot Vlašim: