Třinec – Mladá Boleslav 0:0 (15:00) | Litvínov – Madeta Motor ČB 0:0 (15:30) | Mountfield HK – Plzeň 0:0 (16:00)
Liberec – Zlín 0:0 (16:00) | Sparta – Kometa Brno 0:0 (16:20) | Pardubice – K. Vary 0:0 (17:00)
Olomouc – Vítkovice 0:0 (17:00)
před zápasem
HC Oceláři Třinec
0:0 (-:-, -:-, -:-)
BK Mladá Boleslav
Neděle 06.12.2020, 15:00Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo
Vsaďte si
Videopřenos
Partner:
   
  HC Oceláři Třinec

  Oceláři i nadále válí a aktuálně se mohou pyšnit dlouhou patnáctizápasovou bodovou sérií, která je donesla až na samotný vrchol extraligové tabulky. Z porce patnácti zápasů hráči s drakem na prsou ztratili pouze tři body. O jeden bod přišli v souboji proti Kometě, kterou se jim ale podařilo udolat po prodloužení, zbylé dva body ztratili na ledě Pardubic, které Ocelářům sebraly jejich neporazitelnost po výhře 7:6 po prodloužení. Dalšího přemožitele Třinec doposud nepoznal. Z měsíce listopadu bych mohl vypíchnout duel v Karlových Varech, který Oceláři suverénně ovládli a vyhráli poměrem 7:2. Matěj Stránský v tomto utkání zaznamenal svůj první hattrick v seniorské kariéře. Jako druhý zajímavý duel bych zmínil domácí zápas proti Liberci, který Oceláři vyhráli v poměru 6:4, když se jim podařilo otočit nepříznivé skóre z 0:2 na 3:2, a i přes následné vyrovnání Liberce na 3:3 reagovali dalšími dvěma brankami. Podobně jako v zápase Mladé Boleslavi se Zlínem i tady si Oceláři rozdělili šest vstřelených branek spravedlivě mezi šest různých střelců.

  Pokud bychom se podívali na prosinec, tak Oceláři odehráli také pouze dva zápasy, oba na domácím ledě. V prvním zápase porazili Spartu 4:2, Josef Kořenář v něm předvedl výborný výkon (úspěšnost zákroků 91,7 %). V posledním zápase Třinec vyhrál stejným výsledkem také proti Litvínovu, Tomáš Marcinko si v tomto utkání připsal tři body za dvě branky a jednu asistenci.

  Oceláři se společně s Plzní můžou chlubit nejlepším útokem v lize (69 vstřelených branek), zároveň také nejlepší obranou (35 obdržených branek). Třinec dominuje rovněž ve využití přesilových her (24 %) a také spadá pod pětici nejméně trestaných týmu celé soutěže (čtvrtý nejméně trestající celek, 170 trestných minut). Pokud bychom se podívali na ubráněná oslabení, tak ani v této disciplíně nemůžeme Oceláře nijak kritizovat, protože i v této statistice si vedou velmi slušně (4. místo, úspěšnost 87,5 %).

  Aktuální forma: 3 zápasy = 9 bodů (V,V,V)

  Umístění v tabulce: 1. místo – 42 bodů, skóre 69:35

  Nejproduktivnější útočník Třince:
  Martin Růžička (7+18) – 25 bodů

  Nejproduktivnější obránce Třince:
  Martin Gernát (3+12) – 15 bodů

  Brankářská jednička:
  Jakub Štěpánek– úspěšnost zákroků 91,4% (22:22:33)
   
  BK Mladá Boleslav

  Středočeši v listopadu prohráli v základní hrací době pouze dvakrát, navíc se pokaždé jednalo o těsný výsledek. Výborné výkony Mladou Boleslav vynesly až mezi top pět celků celé extraligy. Z měsíce listopadu bych mohl zmínit například vítězství 11:4 proti Karlovým Varům, na tomto vítězství se výrazně podílel David Šťastný, jenž vsítil hned čtyři branky. Dále bych mohl uvést rovněž výhru 7:3 proti Zlínu, kde Středočeši ukázali, že i tak vysoký počet branek může být koncertem sedmi různých střelců, kteří si tuto brankovou nálož mezi sebou spravedlivě rozdělili.

  Přejděme ale do aktuálního měsíce, ve kterém svěřenci Radima Rulíka a Pavla Patery odehráli celkem dva duely. Ten první odehráli na ledě Litvínova a získali tři body za výhru 4:2. Ve svém posledním odehraném zápase hostili Středočeši na svém ledě hradecký Mountfield. Vyrovnaný souboj obou aktérů, který panoval celé dvě třetiny, rozhodla až třetina třetí, kterou Mladá Boleslav vyhrála s přehledem 4:1 a nakonec brala tři body za vítězství 5:2.

  Co se nějaké statistické charakteristiky Mladé Boleslavi týče, tak rozhodně nijak nevyniká v přesilových hrách (9. místo, úspěšnost 14,9 %). Ani v oslabení to není žádná sláva (11. místo, úspěšnost 79,4 %), a zároveň je pátým nejtrestanějším celkem celé soutěže (231 trestných minut). Na druhou stranu mají Středočeši čtvrtý nejsilnější silný útok v celé lize s počtem 59 vstřelených branek. Také obranná činnost ve hře pět na pět je úctyhodná (3. místo, 40 obdržených branek).

  Aktuální forma: 3 zápasy = 9 bodů (V,V,V)

  Umístění v tabulce: 5. místo – 31 bodů, skóre 59:40

  Nejproduktivnější útočník Mladé Boleslavi :
  David Šťastný (13+7) – 20 bodů

  Nejproduktivnější obránce Mladé Boleslavi:
  Martin Ševc (2+8) – 10 bodů

  Brankářská jednička:
  Jan Růžička– úspěšnost zákroků 90 %
   
  Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Nedělní odpoledne v třinecké WERK ARENĚ nabídne 25. kolo nejvyšší tuzemské hokejové ligy. Oceláři Třinec v tento den nastoupí do svého v pořadí pátého zápasu za sebou na svém ledě, celou šestizápasovou sérii na domácí palubce zakončí v úterý proti Pardubicím. Aktuální lídr tabulky bude hostit Mladou Boleslav, která momentálně prožívá výborné období a na svém kontě má pět výher v řadě. Pro oba aktéry se bude jednat o první vzájemné měření sil v letošní sezóně. Utkání začíná v 15:00.
   
   

  Dominik Stošek

  Branky a nahrávky:


  HC Oceláři Třinec:
  BK Mladá Boleslav: