Pardubice – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Zlín 1:1 (2.tř) | Mountfield HK – K. Vary 1:0 (1.tř)
Olomouc – Plzeň 1:1 (1.tř) | Sparta – Mladá Boleslav 0:0 (1.tř) | Liberec – Vítkovice 1:0 (1.tř)
Třinec – Madeta Motor ČB 0:0 (17:00)
1. třetina (12')
HC Sparta Praha
0:0 (-:-, -:-, -:-)
BK Mladá Boleslav
Neděle 24.01.2021, 16:00 • O2 arena (Praha - Vysočany) • Tipsport extraliga (ČR) • 39. kolo
Předzápasové kurzy
Videopřenos
Partner:
   
  11:54
  Michal Řepík si najížděl do prostoru před brankou, kam směřovala Sobotkova přihrávka, ale gólový stav se nemění. (16:18:19)
   
  11:40
  Obránce Petr Šidlík chtěl nahodit kotouč do útočného pásma svého celku, ale stejně jako v případě Sparty byla přihrávka moc prudká. Sudí píská další icing.
   
  11:18
  Buchtele nezachytil prudkou přihrávku a sudí bez váhání přerušují hru. Sparťané se znovu dopustili zakázaného uvolnění, hra se vrátí před Machovského.
   
  10:42
  Jeden z domácích hokejistů posílal střílenou přihrávku Romanu Horákovi, ale pas byl příliš moc prudký a kotouč končí až na zakázaném uvolnění.
   
  10:17
  A rychle na druhou stranu! David Cienciala vyslal svižnou ránu zápěstím z pravého kruhu, Machovský vytasil svoji lapačku.
   
  09:48
  Další dobrá možnost pro Spartu! Lukáš Rousek obalamutil svého soupeře ve středu hřiště, ale na Krošelje si nepřišel.
   
  09:29
  David Němeček po dobré rotaci sparťanských hráčů v útočném pásmu byl dalším, kdo vyzkoušel své střelecké štěstí. Hra je následně znovu přerušena.
   
  08:56
  David Vitouch se zkoušel prosadit po levé straně kluziště, ale ani tentokrát mu nebylo přáno. Následně se Pražané ještě chvíli udrželi v pásmu Boleslavi.
   
  08:18
  Martin Ševc zkoušel nahrnout kotouč před brankáře Machovského a posléze střílel od modré čáry Marek Hrbas. Domácí gólman i se štěstím zasáhl.
   
  08:01
  Lukáš Pech vyhrál vhazování pro svůj tým a sparťané mohli postupovat dopředu. Hostující brankář podržel nahozený kotouč ve své náruči. Hra přerušena.
   
  07:52
  Hra má zatím velký spád. Až nyní Machovský musel zasáhnout proti střele Allena. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Sparty.
   
  06:52
  Sobotka v dobré jízdě na levé straně kluziště hledal svou přihrávkou najetého Michala Řepíka, jenž byl v tísni a nedokázal se ke kotouči dostat.
   
  06:14
  Hraje se téměř bez přerušení. Útočník David Dvořáček bojoval o kotouč u mantinelu, ale Jan Stránský se dobře vrátil a hosté mohou v poklidu vystřídat.
   
  05:28
  Milan Jurčina pouze odevzdal kotouč svému soupeři a jeho formace odjela střídat. Mezitím se snažil prosadit útočník Najman, kterého ale sparťané ubránili.
   
  04:34
  Jakub Kotala obdržel těžkou přihrávku od svého spoluhráče, ale hostující útočník nedokázal zakončit. Machovský zatím čeká na první výraznější zákrok.
   
  03:57
  Kudrna chtěl ještě vybojovat kotouč pro své spoluhráče na levé straně, ale daleko se domácí hokejisté s pukem na hokejce nedostali. Krošelj nemusel zasahovat.
   
  03:19
  Tomáš Dvořák našel na druhé straně obranného pásma Vladimíra Sobotku a sparťané znovu zaútočili. Krošelj zlikvidoval ránu domácích svým betonem.
   
  02:56
  Velký tlak Sparty! David Vitouch si proklestil cestu až k brance, ale následně trefil jen lapačku gólmana Gašpera Krošelje.
   
  02:06
  Robert Říčka vydoloval kotouč u mantinelu a posunul ho na obránce Němečka. Sparťanský zadák zkusil vystřelit, ale brankář Krošelj opět zasáhl.
   
   

  Petr Pavlík

  Branky a nahrávky:


  HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) – Tomáš Dvořák, Jurčina (A), Košťálek, Němeček, Kalina, Polášek, M. Jandus – Rousek, Sobotka, Řepík (C) – Kudrna, Horák, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Říčka – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček.
  BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Hrbas, Ševc (C), Bernad, Dlapa, Šidlík, Allen, Moravec – Lunter, A. Zbořil (A), Šťastný – Jääskeläinen, Cienciala, Kotala – Flynn, Najman, P. Kousal – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský.

  Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Lederer, Rožánek