Sparta – Olomouc 0:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:2 (kon.) | Litvínov – Mountfield HK 2:3 (kon.)
K. Vary – Plzeň 4:2 (kon.) | Madeta Motor ČB – Liberec 2:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:6 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 9:3 (kon.)
konec
HC VERVA Litvínov
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Mountfield HK
Pátek 19.02.2021, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • 46. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše, přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (19:51:40)
   
  Nejlepším hráčem na hostující straně byl vyhlášen Filip Pavlík, na té domácí pak Aaron Irving .
   
  Střely na branku: 45 – 11
   
  Je dobojováno. Hosté vedli rozdílem tří branek, a přesto se po kontaktním gólu Jana Ščotky o výsledek v závěru obávali. Ale velký litvínovský tlak ustáli a nakonec slaví na půdě soupeře tři body. Verva bojovala do poslední chvíle, na vyrovnání už to ale nestačilo. Litvínovští svého soka doslova přestříleli, ale na body nedosáhli.
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Hosté dostali kotouč do domácího teritoria šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a už to vypadá, že své těsné vedení uhájí až do konce.
   
  59:31
  Branka domácích je stále prázdná. Nyní se hosté dopustili zakázaného uvolnění a hra se stěhuje opět před Štěpána Lukeše, kde ještě může být pořádně rušno.
   
  58:54
  Patrik Demel nahodil puk před Štěpána Lukeše, který ho vyráží do bezpečí. Následovala další střela jeho bratra, i tu ale pokryl.
   
  58:40
  Martin Hanzl švihl do puku na pravém kruhu a jeho pokus, který byl z kategorie těch nebezpečnějších, kryje u sebe Štěpán Lukeš a hra je zastavena.
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:56
  Hosté jsou v plném počtu.
   
  57:43
  Litvínov se usadil v pásmu soupeře, ale hosté se dobře brání a pomáhají Štěpánu Lukešovi, aby nemusel do zákroku.
   
  57:28
  Je to tak, Zajíček je na střídačce a Litvínov je v šesti hráčích.
   
  57:28
  Domácí lavička si bere oddechový čas a dá se předpokládat, že se pokusí odvolat brankáře Zajíčka a domácí to zkusí to v šesti.
   
  57:27
  František Lukeš dostal od Viktora Hübla do prostoru mezi kruhy přihrávku a poté z první vyslal dělovku na Štěpána Lukeše, jeho bratr ale byl v tomto souboji znovu úspěšnější.
   
  57:00
  Hosté získali puk v obranném pásmu a hned ho poslali až před domácí branku. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
   
  56:16
  Balinskis střílel od modré čáry, jeho pokus ještě tečoval Jan Ščotka, ale Štěpán Lukeš nebyl překonán.
   
  55:56
  Vyloučení v týmu Mountfield HK (Radim Šalda – 2 min., sekání).
   
  55:56
  Aaron Irving poslal přihrávku na Patrika Demela, který svoji hůl natahoval k teči. Ale Šalda mu ji vysekl a bude z toho vyloučení na straně hradeckého Mountfieldu.

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 39. Irving (P. Zdráhal, Zajíček), 47. Ščotka (V. Hübl, Balinskis) – 13. F. Pavlík (Perret, V. Růžička), 15. F. Pavlík (V. Růžička, Koukal), 21. Koukal (J. Sklenář, F. Pavlík)


  HC VERVA Litvínov: Zajíček (Godla) – Balinskis, Cibulskis, Demel, Kudla, Irving, Ščotka – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – L. Stehlík, Gerhát, Látal – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – M. Havelka, Helt, Zygmunt – Slavík.
  Mountfield HK: Š. Lukeš (Mazanec) – Graňák, Nedomlel (A), F. Pavlík (A), Šalda, Gaspar, Čáp, Váchal – Perret, Koukal, Jergl – J. Sklenář, V. Růžička, M. Zachar – Lev, Cingel, Smoleňák (C) – R. Pilař, Kevin Klíma, Kelly Klíma.

  Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek