Liberec – K. Vary 5:2 (kon.) | Kladno – Třemošná 9:3 (kon.) | Kobra – Havlíčkův Brod 2:3 (kon.)
Madeta Motor ČB – Slavia 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 1:2 (kon.) | Jihlava – Pardubice 2:4 (kon.)
Kometa Brno – Havířov 4:3 (1:0 po s.n.) | Poruba – Vítkovice 0:8 (kon.) | Mladá Boleslav – PZ Kladno 7:0 (kon.)
HK MD Šumperk – Třinec 0:8 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 3:6 (kon.) | Technika Brno – Tábor 1:5 (kon.)
Vsetín – Olomouc 3:2 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 17.09.2020, 16:00 • Svijanská aréna, Liberec • Extraliga dorostu • Skupina Západ
Partner:
   
  Ode mne je to pro dnešek vše, přeji hezký večer. (18:04:22)
   
  Je dobojováno. Závěrečná část přinesla karlovarskou korekci, na víc už se však hosté i přes zlepšený výkon nezmohli a z Liberce si po porážce 2:5 žádné body nepřivezou.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:00
  Přečíslení energetiků zakončoval ranou bez přípravy z pravého kruhu Zdeněk Šmíd. Kotouč mu úplně nesedl, což ovšem nesnižuje kvalitu zákroku Štěpána Vopravila, který ukázal mrštnost své rukavice!
   
  58:41
  Matouš Jakubec za vlastní brankou skvěle ustál ataky protihráčů a ještě vyvezl puk až do středního pásma. Jakubec při své premiéře v Extralize dorostu předvádí velice dobrý výkon.
   
  57:31
  Štěpán Vopravil mohl rozehrávat, před napadajícími protihráči nicméně raději vsadil na jistotu a nechal hru přerušit.
   
  57:00
  Karlovy Vary ožily a ještě se pokoušejí zdramatizovat vývoj utkání. Tygři ale dobře brání, a když už se objeví nějaká chybička, mají za sebou sebevědomého Vopravila.
   
  56:24
  Ondřej Dorot se z pozice beka hezky protáhl až do levého kruhu. Střela bekhendem také nebyla špatná, Vopravilovi vypadla a domácí měli co dělat, aby puk uklidili do bezpečí.
   
  55:54
  Krajčík podruhé, Vopravil tentokrát schoval černou gumu v lapačce.
   
  55:16
  Filip Krajčík se nerozpakoval a od modré čáry prověřil Vopravila. Ten ale střelu celou dobu dobře viděl a bez větších komplikací ji vyrazil.
   
  54:42
  U zadního mantinelu zůstal, zřejmě po nárazu do hrazení, ležet Lukáš Meisel. Na nohy se postavil až s pomocí svých spoluhráčů.
   
  54:37
  Meisel věděl, že mu před branku najíždí Lukáš Plos. Těžkou přihrávku zmařil obránce Energie.
   
  53:42
  Nahození Ondřeje Dorota bylo tečováno do výšky. Do výstroje Štěpána Vopravila se snesl poměrně nevyzpytatelný padáček, proti kterému si musel dát liberecký gólman velký pozor.
   
  53:33
  Dominik Rymon si sjel do střelecké pozice na levé kruh a po příjmu přihrávky hned pálil, Vopravil znovu rozšiřuje své statistiky.
   
  52:48
  V rajónu Štěpána Vopravila bylo pořádně živo. Maskovaný Tygr čelil hned několika pokusům v krátkém časovém sledu, vše ale ustál!
   
  52:04
  Nyní Matyáš Jakubec nahazoval od modré čáry. Před brankou byl zaparkovaný jeden z jeho spoluhráčů, Adam Ebenstreit si nicméně poradil.
   
  51:36
  Matyáš Váňa se snažil obehrát svého jmenovce Jakubce, který v pozici posledního bránícího hráče zasáhl velmi dobře.
   
  50:40
  Liberec kontroluje tempo hry a v posledních minutách soupeři příliš nepůjčuje kotouč. Karlovarští musejí přidat, jestli se chtějí ještě vrátit do hry.
   
  49:30
  Jakub Hujer nasadil krásnou kličku napadajícímu Rymonovi. I díky tomu se domácí dostali rychle vpřed a Janata před z části odkrytou klecí jen těsně nedosáhl na puk.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 9. Janata (Jansa, Dvořák), 13. Cibulka (Hujer), 25. Kříž (Dvořák), 33. Meisel, 37. Jobek (Jansa) – 26. Rymon (Šmajda), 44. Šlechta (Sapoušek, Šmajda)


  Bílí Tygři Liberec: Vopravil (Macourek) – Patzelt (C), Jakubec, Cibulka, Meisel (A), Dvořák (A), Ehrenberger – Jansa, Hujer, Janata, Vyhlídko, Hrabčák, J. Pérez, Fiala, Kříž, Plos, Jobek.
  HC Energie Karlovy Vary: Maleček (33. Ebenstreit) – Zolnaj, Krajčík, Kočí (A), Dorot, Anton – Šlechta, Šmíd, Váňa, Šmajda (A), Varvařovský, Holejšovský, Rymon, Csabi, Sapoušek (C), Pastor, Zeman.

  Rozhodčí: Zavřel – Serbus, Raška.