Chomutov – Slavia 2:4 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 6:3 (kon.) | Třinec – Zlín 6:4 (kon.)
Havířov – Kometa Brno 5:2 (kon.)
konec
Piráti Chomutov
2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
HC Slavia Praha
Pondělí 28.09.2020, 12:00 • ROCKNET ARÉNA • Juniorská liga akademií • 29. kolo
Partner:
   
  V závěrečném dějství padaly góly jen v přesilovkách. V nich nejprve Piráti srovnali, jenže v závěru potrestal dva jejich fauly Šimon Slavíček, který tak prodloužil chomutovské čekání na první body v sezóně. (13:55:06)
   
  Konec zápasu.
   
  59:58
  Slavia právě vstřelila branku!
  ŠIMON SLAVÍČEK však hattricku přece jen dočkal po dobré práci Křenka, který zpoza branky našel svého parťáka z útoku před odkrytou domácí klecí a Slavíček neměl problém skórovat. Asistence: Lukáš Křenek a Maxim Havrda.
   
  59:43
  Slavíček mohl přidat čtvrtý gól hostů, ale blafák nedotáhl a neuspěl ani se snahou o zasunutí puku za čáru zpoza branky.
   
  58:29
  A další komplikace pro Piráty v honbě za vyrovnáním. Jak Ekrt dostává dvě minuty za podrážení.
   
  57:53
  Slavia právě vstřelila branku!
  Tak to je pro domácí velká rána. Po faulu v závěru normální hrací doby využil přesilovku ŠIMON SLAVÍČEK, který dostal puk mezi kruhy a z otočky se trefil přesně k tyči. Asistence: Adam Klatt a Mikuláš Hovorka.
   
  57:35
  Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Petrásek – 2 min., zásah do nohou).
   
  57:24
  Havrda dostal mezi kruhy přihrávku od zadního mantinelu, jenže v rozhodující chvíli mu puk přeskočil čepel, takže nezakončil.
   
  56:47
  Vyroubal měl blízko k hattricku. Z rohu dostal přihrávku mezi kruhy, ale propálil obránce před sebou.
   
  55:50
  Z protiútoku pálil z pravého kruhu Ekrt, Pittrova lapačka byla pozorná.
   
  55:36
  Slavia se usadila v pásmu, ale Hovorkovo nahození neprošlo přes chumel hráčů před Josefem Němečkem, takže puk se odrazil do rohu.
   
  54:33
  Slavíček mohl strhnout vedení zpět na stranu Slavie. Po Havrdově objetí branky byl úplně sám na vrcholu brankoviště, ale Josef Němeček ho parádně vychytal.
   
  53:45
  Icing také na straně Slavie.
   
  53:16
  Matějka nejprve ve vlastní třetině při rozehrávce trefil soupeře, ale následně nepustil před branku přihrávku, která mířila na osamoceného útočníka Pražanů.
   
  52:57
  Tohle se Pirátům úplně nepovedlo. Vyhození od vlastní modré mířilo těsně vedle slávistické branky, takže Chomutovu je odpískán icing.
   
  52:22
  Slavia je nyní aktivnější. Tichý se natlačil z levého křídla před Petráska, ale mířil jen do boční sítě.
   
  51:37
  Havrda po přejetí útočné modré na nic nečekal a pálil. Jeho pokus lízl lapačku Josefa Němečka, od níž šel puk do rohu, kde puk sebrali obránci.
   
  50:55
  Slavíčkův mocný nápřah na levém křídle ke gólu nevedl, jeho rána byla hodně nepřesná.
   
  50:04
  Jurak převzal na útočné modré dlouhý pas z vlastní třetiny, ale z mezikruží minul hostujícíc branku.

  Libor Kult

  Branky a nahrávky: 42. Vyroubal (Jurak, Ludvík), 49. Vyroubal (F. Döring) – 24. Klatt (Labuzík, Štrombach), 27. Slavíček (Havrda), 58. Slavíček (Klatt, Hovorka), 60. Slavíček (Křenek, Havrda)


  Piráti Chomutov: J. Němeček (Bajgar) – Petrásek, Houdek, M. Pöschl, Ludvík, Matějka, Machyňa – P. Šugár, Jiří Kulich, Jurak, T. Svoboda, Černý, Lambert, Vyroubal, Pavlák, F. Döring, Ekrt.
  HC Slavia Praha: Pittr (Ondrík) – Hovorka, D. Němeček, Štíbr, Palát, Hrdlička, Cichoň, Klatt – Štrombach, Havrda, Kižlin, Brummel, Slavíček, Křenek, Malínek, Hofmann, Labuzík, Tichý, Puczek.

  Rozhodčí: Jaroš – Hynek, Hnát