Hr. Králové – Příbram 2:1 (po pr.)
po prodl.
FC Hradec Králové
2:1 (0:0)
1.FK Příbram
Pátek 09.10.2020, 15:00 • Všesportovní stadion, Hradec Králové • MOL Cup • 3. kolo
Předzápasové kurzy
   
  On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (17:41:30)
   
  Fotbalový maratón mezi Hradcem Králové a Příbramí nakonec rozčíslo až první prodloužení, kdy se už po necelých čtyřech minutách hracího času usadila v brance rána Pavla Dvořáka. Ten si kousek před vápnem navedl míč na silnější pravou nohu a nedal Melicharovi šanci. Příbram už na druhé vyrovnání v zápase nedosáhla, jediným střelcem Středočechů tak zůstal Isaac Boakye. Tým Pavla Horvátha tak setrvává v krizi, která se zatím dokonale kryje s průběhem letošního ročníku. Klub od Litavky nevyhrál doposud žádné soutěžní utkání a vlivem koronapauzy bude na úvodní skalp čekat minimálně další dva týdny. Naopak Votroci nadále vládnou nejen druhé české soutěži, ale také pokračují v pohárové účasti, kde je po plánované přestávce čeká čtvrté kolo.
   
  120+2
  Konec zápasu.
   
  120+2
  Treglerův přízemní centr zblokoval ležící Král. To bude pro Příbram konečná.
   
  120+1
  Žlutou kartu dostává Vais (1.FK Příbram).
   
  120+1
  Příbrami se nabízí přímý volný kop z 35 metrů. Na střelu to není, dopředu jde ale i Melichar.
   
  120+1
  Znovu se budou nastavovat ještě dvě minuty.
   
  120
  Příbramští si nepohlídali místo, odkud měli podle instrukcí sudího rozehrát, a tak se připravovali o další cenný čas. Nákop vpřed úspěch neslaví, jelikož Král se nechal úspěšně faulovat.
   
  119
  Žlutou kartu dostává Tregler (1.FK Příbram).
   
  118
  Kapitán Rezek se ujal role lodivoda akce a několikrát si vyměnil přihrávku se Soldátem. Vávra pak zapojil v souboji s obráncem i horní končetiny, u sudích takové počínání nicméně prošlo, a tak mohl zkusit pálit na bránu. Jenže rána mu hodně sjela z kopačky a Ottmar rozehraje z malého vápna.
   
  116
  Prekop si na záda navázal Soldáta, který ho málem obral o balon. To by zavánělo velmi zajímavým protiútokem, jenže sudí píská do píšťalky a akci přerušuje hned v jejím zárodku.
   
  115
  Urma i s trochou štěstí doručil míč do rukavic Ottmara, který ho vyhazuje až k půlící čáře. Hradec se musí uklidnit, Příbram pustil do tlaku a marně z něj hledá přímou cestu ven.
   
  114
  Král už nic nevymýšlí, v krátkém sledu nadvakrát odkopl míč za půlící čáru.
   
  113
  A na zemi tentokrát setrvává Cortez, který přitom parádně protančil vápnem a pak zkoušel míč lobovat někde za zadní tyč a záda brankáře Ottmara. Následně ho zřejmě sroloval Král, o penaltě ale nemůže být řeč.
   
  111
  Jaroslav Tregler zvládl další hlavičkový souboj, z čehož Příbram okamžitě vymyslela pobyt v pokutovém území. Boakye se znovu tlačil za zakončením, tentokrát gólový efekt z druhého poločasu nicméně nezopakoval.
   
  110
  Rohový kop přinášel potenciální šanci, jenže míč šel od praporku rovnou za brankovou čáru. Hodně chabá rozehrávka.
   
  109
  Balon sice zpracoval Prekop, k míči se přesto dostal Soldát a po něm i Vais, jenže centr druhého jmenovaného nedolétl až k útočícím hráčům. Skvěle totiž zasáhl Donát.
   
  108
  Hradec se dostal k obranné hlavičce, konkrétně se jednal o Dvořáka, který už pomáhá i při defenzivních standardkách.
   
  107
  Je znát, že Hradec Králové už se snaží pouze bránit příznivý výsledek a nikam se nežene. Také proto se z relativně slušné podívané v prvním poločase prodloužení stala nakopávaná bez výraznějšího efektu.

  Patrik Czepiec


  Hledáme zpravodaje pro tým 1.FK Příbram. Více informací zde.

  Branky: 58. Kodeš, 94. Dvořák – 75. Boakye

  Karty:   25. Dvořák (HKR), 68. Kodeš (HKR), 73. Vlkanova (HKR), 85. Procházka (HKR), 88. Kleščík (HKR) – 119. Tregler (PRI), 120+1. Vais (PRI)


  FC Hradec Králové: Ottmar – Procházka, Donát, Král, Leibl – Kodeš, Rada – Vlkanova, Kateřiňák, Novotný – Dvořák
  Náhradníci: Mach, Čech, Mejdr, Prekop, Soukeník, Urma, Záviška

  1.FK Příbram: Melichar – Cmiljanović, Tregler, Diarra, Svoboda, Pilík, Folprecht, Soldát, Hájek, Vávra, Rezek
  Náhradníci: Boakye, Pinc, Vais, Kleščík, Nový, Cortez, Šiman