Hvězda Praha – Chomutov 6:1 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Slavia 1:6 (kon.)
Třemošná – K. Vary 1:5 (kon.) | Technika Brno – Kobra 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kladno 5:0 (kon.)
HC Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Plzeň – PZ Kladno 15:0 (kon.) | Třinec – Olomouc 7:0 (kon.)
Vítkovice – HK MD Šumperk 4:1 (kon.) | Zlín – Vsetín 6:2 (kon.) | Kometa Brno – Havířov 4:2 (kon.)
Motor ČB – Mountfield HK 2:6 (kon.)
konec
HC Kometa Brno
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
AZ Heimstaden Havířov
Sobota 25.09.2021, 16:30 • Winning Group Arena • Extraliga dorostu • Skupina Východ
Partner:
   
  Třetí třetina přinesla plno zvratů. Havířov nejprve ve vlastním oslabení neproměnil přečíslení dva na jednoho v podání Grygara s Jungem právě proto, aby Samuel Karol Jung mohl srovnat stav utkání o pár sekund později. Kometa si s reakcí počkala na symbolický moment a také v oslabení se prosadil Robin Rakus. Za jednobrankového vedení se Kometa usadila v útočném pásmu a Havířovu už moc nedovolila. Tlak vyústil až v branku na 4:2 v podání Matěje Bělohlava, který tak určil finální podobu výsledku dnešního zápasu mezi Kometou Brno a Havířovem.
  Ode mě je to pro dnešek vše, z Brna přeji příjemný zbytek sobotního večera. (18:27:01)
   
  Konec zápasu.
   
  59:23
  Vadovič si jako první všimnul, že vyhození Komety nebude posouzeno jako zakázané uvolnění a volný puk rychle dobruslil. Hosté se ani v posledních minutách nevzdávají a v útočném pásmu je vidět hlavně Zielinski.
   
  59:08
  Nahození havířovského obránce Beleše z levého kruhu Matoušek pro jistotu přikryl lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravici.
   
  58:24
  Halačkova teč v předbrankovém prostoru neuspěla. Hraje se v útočném pásmu Komety, především však u mantinelu.
   
  57:34
  Havířovští dostali puk do rohu za Matouškovou brankou. Tam nyní oba celky svádějí boj o kotouč.
   
  56:50
  Nechybělo mnoho a chyba domácích na modré čáře by skončila brejkem hostujícího Jelénka. Dvojice brněnských beků ale tento pokus o rychlé přesměrování hry včas zastavila.
   
  56:22
  Brněnští jsou stále aktivnější a drží se v útočném pásmu.
   
  54:43
  Kometa právě vstřelila branku!
  Tlak Komety vyústil ve čtvrtou branku domácího celku. V předbrankovém prostoru dobře pracovali Ondřej Kos a Robin Rakus, kteří připravili střeleckou pozici pro MATĚJE BĚLOHLAVA, jenž poslal kotouč do levého horního rohu. Asistence: Robin Rakus, Ondřej Kos.
   
  54:26
  Máša trefuje levou tyč.
   
  53:47
  Hosté v plném počtu. Kometa předvedla sympatickou přesilovku a v útoku se drží i po jejím skončení. Maňásek musel zasahovat proti dvěma střelám z hranice brankoviště.
   
  53:42
  Červenka střílel do brankářova protipohybu. K vyraženému kotouči se snažil dostat ještě jeden z jeho spoluhráčů, ale nebyl dostatečně rychlý.
   
  53:28
  Šantora zakončil na levém kruhu přes obránce Maršálka. Jeho střela končí v Maňáskově výstroji a hra je přerušena.
   
  52:59
  Zakončení nesedlo ani Kosovi, který střílel z pravého kruhu.
   
  52:25
  Brněnští kombinují v útočném pásmu, čtveřice Havířova je aktivně napadá. Bělohlavova střela z vrcholu levého kruhu nebyla přesná.
   
  51:52
  Havířov podél mantinelu vyhazuje až za Matouškovu branku.
   
  51:47
  Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Valouch – 2 min., vysoká hůl).
   
  50:32
  Aktivnějším týmem je nyní Kometa, která se snaží ještě navýšit vedení a uklidnit tak svou hru. S tím ale značně nesouhlasí Jung, který si v souboji na levém křídle opět vybojoval kotouč a sám se vydal dopředu.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Helena Hegeďová

  Branky a nahrávky: 10. Pavlík (Halačka, Červenka), 30. Nekvapil (Šantora, Škodík), 48. Rakus (Bělohlav), 55. Bělohlav (Rakus, Kos) – 25. Grygar (Middleton), 43. Jung (Zielinski)


  HC Kometa Brno: Matoušek (Fajmon) – Svoboda, Zubíček, Máša, Španěl, Eich (C), Mitro, Kuswito – Kos, Rakus, Pavlík, Halečka, Zduba, Červenka, Škodík, Bělohlav, Nekvapil, Šantora.
  AZ Heimstaden Havířov: Maňásek (Přecechtěl) – Lička, Beleš, Maršálek, Valouch, Zielinski, Jurček, Pilíšek, Vadovič – Bošek, Mlýnek, Middleton, Hansel, Jelének, Grygar, Jung, Svozil, Loza.

  Rozhodčí: Pavel – Polesný, Smetková