Írán – Francie 62:79 (kon.) | Itálie – Nigérie 80:71 (kon.) | Austrálie – Německo 89:76 (kon.)
USA – Česko cz 119:84 (kon.)
USA
119:84 (18:25, 47:43, 82:60)
Česko
Sobota 31.07.2021, 14:00Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (15:42:18)

Co to znamená pro postupové naděje českého týmu? Aktuální skóre mají Češi -49 bodů a to znamená, že ať už zápas mezi Argentinou a Japonskem dopadne jakkoliv, Češi do čtvrtfinále ze třetího místa nepostoupí.

Utkání skončilo a český tým po skvělém prvním poločase nedokázal zastavit nápor soupeře. Byť dali Češi 41 bodů, Američané nasázeli ve druhé půli 72 bodů a byli nezastavitelní.

Konec zápasu. (119:84)

39:59
    Sehnal dává ještě trojku z velké dálky, čímž uzavírá toto utkání. (119:84)

39:54
    McGee ještě dopíchl míč do obroučky po střele Tatuma. (119:81)

39:29
    Vyoral se snažil najet pod koš, ale střelu nedostal do obroučky. (117:81)

39:11
    McGee proměnil jeden ze dvou trestných hodů. (117:81)

38:59
    Audovi se povedlo ještě snížit dvoubodovou střelou. (116:81)

38:46
    Po neúspěšné střele Sehnala se naopak prosazují z velké dálky další trojkou Američané. (116:79)

38:21
    A za tři body se prosadil na druhé straně i Lavine. (113:79)

38:04
    Za tři body se prosadil Lukáš Palyza. (110:79)

37:42
    McGee z podkošového prostoru hladce střílí dva body, (110:76)

37:31
    Sehnal se v útoku nechal obrat o míč. Na hřišti se objevil ještě Lavine, který byl faulován. (108:76)

37:09
    McGee dává koš s faulem a proměňuje i bonusovou šestku. (108:76)

37:03
    Američané hrají už převážně s náhradníky, co dnes ještě nehráli. (105:76)

36:49
    Satoranský snižuje na rozdíl 29 bodů. (105:76)

36:18
    Dva body pro český tým. Češi nutně musí dávat body, jinak budou bez šance na postup. (105:74)

Jan Vojkůvka

USA: Johnson, Lavine, Lillard, Durant, Middleton, Grant, Tatum, McGee, Holiday, Adebayo, Green, Booker
    Česko: Auda, Vyoral, Satoranský (C), Schilb, Balvín, Peterka, Bohačík, Sehnal, Palyza, Veselý, Jelínek, Šiřina

Rozhodčí: Glišič (SRB), Mazzoni (ITA), Malo (CAN)
    Čtvrtiny: 18:25, 29:18, 35:17, 37:24