Třinec – Motor ČB 4:0 (kon.) | Zlín – Litvínov 2:4 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 1:0 (kon.)
Kladno – Vítkovice 1:2 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:0 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.)
konec
HC Oceláři Třinec
4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Motor České Budějovice
Pátek 10.09.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 1. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Děkuji za pozornost. S dalším textovým přenosem z extraligového utkání zpod Javorového se přihlásíme v úterý 14. září, kdy se od 17 hodin ve Werk areně odehraje utkání 3. kola HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov. Do té doby mějte pěkné dny! (19:24:07)
   
  Statistiky utkání:

  Střely na branku 28:14
  Střely mimo 13:8
  Zblokované střely 11:19
  Hity 8:11
  Vhazování 29:29
  Trestné minuty 10:6
   
  Nejlepší hráči utkání: Martin Marinčin – Daniel Voženílek
   
  Třetí třetina nic nezměnila na tom, jak bylo utkání rozehráno. Tři body putují na konto domácího týmu a navíc se hned v prvním utkání za třinecké Oceláře uvedl čistým kontem Marek Mazanec. Ve třetí části hry navýšili domácí vedení brankami Daňa a Hrni.
   
  Konec zápasu.
   
  59:50
  Domácí mají puk na holích, zápas končí.
   
  59:32
  Stále je vidění fyzická hra, tentokrát v obranném rohu.
   
  59:02
  Hraje se za třineckou brankou, ale domácí se tam snaží hostům znepříjemnit hru a zašlápnout puk.
   
  58:28
  Beránek s Karabáčkem nic nevymysleli při přechodu do útočné třetiny a domácí otáčejí hru.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty, troufám si tvrdit zápasu.
   
  57:36
  Hosté pobývali v útočném pásmu a tahle situace končí poté, co Jaroměřský blokuje střelu před brankou a domácí vyvážejí hru mimo nebezpečnou zónu.
   
  56:48
  Domácí jsou kompletní a znova akce tři na dva, kterou vedl Hrehorčák. Tentokrát se do ní zapojil navrátilec Musil. Hrehorčák střílel a vedle.
   
  56:11
  Domácí zaútočili ve třech na dva i při oslabení. Hrehorčák hledal na levém křídle Jaroměřského a jeho pobídku před brankou lehce tečoval Dravecký.
   
  55:32
  Domácí zatím drží Motor při jeho nebezpečné disciplíně zkrátka.
   
  55:02
  Gulaš dostal nabito na své místo na levém kruhu a jeho bombu z první vytečoval mimo obrannou třetinu Marcinko snad nožem brusle.
   
  Dnešní utkání sleduje 2619 diváků.
   
  54:43
  Je ohlášená poslední komerční přestávka utkání a spolu s ní míří na trestnou lavici David Musil (TRI) za sekání. Jedna z posledních šancí Motoru zkorigovat výsledek utkání.
   
  54:26
  Abdul dobře zaforčekoval na Kundrátka s Musilem, ale nic nebezpečného pro hosty z toho nebylo. Domácí dokáží efektivně dostávat puk ze své třetiny.

  Michal Samiec

  Branky a nahrávky: 5. Martin Růžička (A. Nestrašil), 10. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 42. Daňo (Marinčin, Marcinko), 46. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička)


  HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Kundrátek, D. Musil, M. Doudera, Marinčin, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Daňo – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Kofroň, Miloš Roman, Hrehorčák – Dravecký (A).
  Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček (A), Bučko, Vráblík, Bindulis, Štich, Slováček, Štencel – J. Ondráček, Pech (A), Gulaš (C) – Venkrbec, D. Voženílek, Karabáček – Abdul, Toman, Valský – Vondrka, M. Hanzl, M. Beránek.

  Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gergely, Hlavatý

  Diváci: 2619