Kladno – Olomouc 2:3 (kon.)
konec
Rytíři Kladno
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
HC Olomouc
Čtvrtek 30.09.2021, 18:00 • ROCKNET Arena, Chomutov • Tipsport extraliga (ČR) • 10. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Olomouc se díky dnešní výhře dostala na čtvrté místo Tipsport extraligy. V osmi zápasech si připsala už 16 bodů. Kladno zůstává na příčce dvanácté, v devíti zápasech získalo 7 bodů.

  Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. Na počtenou! (20:28:43)
   
  Statistiky

  Střely na branku: 24 – 28
  Vyloučení: 8 – 4
  Góly v přesilovkách: 0 – 2
  Vhazování: 24 – 24
   
  Olomouc si připisuje třetí tříbodové vítězství v řadě. V Chomutově dokázala zdolat kladenské Rytíře poměrem 3:2. Přestože se o prvních dvou třetinách dá mluvit jako o vyrovnaných, tak v té třetí už hosté měli navrch. Rozhodující branky se nakonec dočkali v přesilovce 5 na 3, kterou dokázal využít Jakub Navrátil svým prvním gólem v sezoně. David Krejčí si i dnes zapsal dva kanadské body za asistence. V tuto chvíli je nejproduktivnějším hráčem soutěže.
   
  Konec zápasu.
   
  59:49
  Čas už ale Kladnu nezbývá. Domácí se složitě dostávají do útočného pásma, tudíž o majiteli tří bodů je zřejmě jasno.
   
  59:32
  Bow už je na střídačce! Domácí hrají v šesti.
   
  59:23
  Sedmatřicet sekund před třetí sirénou brankář Bow raději přerušil hru. Vhazovat se sice bude v jeho pásmu, ale David Čermák si vyžádal oddechový čas.
   
  59:01
  David Krejčí našel Lukáše Klimka, který svůj samostatný únik neproměnil. Landon Bow si zapsal další výtečný zásah.
   
  58:38
  Krejčí vybojoval puk v útočném pásmu. Kladno se stále nemůže usadit v ofenzivních pozicích.
   
  57:53
  Hosté si přihrávají v útočném pásmu. Tohle jim nyní samozřejmě nesmírně vyhovuje.
   
  57:36
  Domácí v plném počtu.
  57:13 Jakub NAVRÁTIL - 2:3
   
  57:13
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Hanáci svoji přesilovku pěti proti třem využívají. David Krejčí nabil Lukáši Nahodilovi, jehož rána se od horní tyče odrazila zpět do hry. K dorážce se ale dostal JAKUB NAVRÁTIL, pro kterého se jednalo o první trefu v sezoně. 2:3. Asistence: Lukáš Nahodil a David Krejčí.
   
  56:49
  Rána Davida Krejčího skončila na těle bránícího hráče. Kladno okamžitě vyhodilo přes všechny čáry.
   
  56:16
  Krejčí našel Nahodila, který tváří v tvář kladenskému brankáři neuspěl.
   
  55:36
  Petr Kolouch byl velmi nepříjemně faulován Nicolasem Hlavou, když byl poslán hlavou směrem na mantinel. Útočník Kladna je vyloučen za vražení na hrazení. Marek Baránek navíc dostal trest za hrubost, takže Olomouc bude hrát přesilovku pět na tři.
   
  55:16
  Po Krejčího přihrávce se na levé straně uvolnil Káňa, jenž se okamžitě snažil vracet touš před bránu. Jake Dotchin ale dobře zakročil směrem dozadu.
   
  54:44
  Račuk se chtěl vymanit z tlaku soupeřů, ale až ke střele si kotouč nenavedl. Okamžitě byl odstaven.

  Daniel Fekets

  Branky a nahrávky: 26. Plekanec (Kristo), 28. Donaghey (Dvořáček, Račuk) – 13. Ondrušek (Kunc, T. Černý), 30. J. Káňa (Ondrušek, Krejčí), 58. Navrátil (Nahodil, Krejčí)


  Rytíři Kladno: Bow (Stahl) – Dotchin (A), Kehar, Suchánek (A), Donaghey, Wood, Nilsen, Baránek – Jágr, Plekanec (C), Hlava – Kristo, Filip, J. Strnad – M. Beran, Račuk, Dvořáček – O. Bláha, Pitule, Hajný.
  HC Olomouc: Lukáš (J. Sedláček) – T. Černý, Ondrušek (C), Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – Kucsera, Krejčí (A), J. Káňa – Navrátil, J. Knotek (A), Burian – Kunc, Nahodil, Klimek – Bambula, P. Kolouch, Strapáč.

  Rozhodčí: Hodek, Sýkora – Brejcha, Votrubec