K. Vary – Třinec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:3 (po pr.) | Plzeň – Vítkovice 3:2 (po pr.)
Olomouc – Kladno 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:2 (kon.) | Motor ČB – Sparta 2:0 (kon.)
konec
Motor České Budějovice
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HC Sparta Praha
Neděle 21.11.2021, 18:00 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Statistiky utkání:

  Střely na branku: 17:33
  Střely mimo: 7:16
  Zblokované střely: 15:13
  Hity: 11:4
  Trestné minuty: 8:8 (20:38:36)
   
  Dnešní duel je tedy za námi. Českobudějovičtí vydrželi nápor pražské Sparty a radují se z důležitých tří bodů.
   
  Nejlepším hráčem hostí je vyhlášen Vladimír Sobotka, za domácí potom Dominik Hrachovina, který si připisuje první výhru v sezoně.
   
  Konec zápasu.
   
  59:53
  Milan Gulaš dojel kotouč v útočném pásmu a zkoušel přihrávat na jednoho ze spoluhráčů. Ten sice byl od přihrávky daleko, mrzet jej to nemusí. Utkání totiž končí a Motor bere tři body!
   
  59:11
  Dominik Hrachovina si opět vysloužil potlesk domácích fanoušků. Pokud nedojde k nějakému kolapsu v posledních sekundách domácí obrany, zcela poprávu bude Hrachovina vyhlášen hráčem utkání.
   
  58:39
  Domácí hokejisté dostali kotouč do středního pásma a mohou jít vystřídat.
   
  58:19
  Hostující celek si bere oddychový čas.
   
  58:19
  Vladimír Sobotka se dostal do další dobré střelecké pozice. I tentokrát si ale nepřišel na domácího strážce svatyně. Hrachovina opět úspěšný.
   
  57:48
  Alexander Salák míří na střídačku svého týmu!
   
  57:12
  Jiří Novotný se dostal do úniku, nakonec ho ale dohnal hostující bek, který naskočil ze střídačky. Novotný neměl potřebné síly, aby akci dotáhl.
   
  56:29
  Vladimír Sobotka si najel do dobré pozice na levém křídle. Odtud pak pálil z nápřahu, ale trefil jen těsně mimo brankovou konstrukci, kotouč ještě zřejmě stihl Hrachovina vychýlit.
   
  55:32
  Domácí již hrají velmi defenzivně. Nyní se jim podařilo kotouč udržet u mantinelu a rozhodčí tak přesune hru do středního pásma.
   
  54:46
  Domácí hráči nyní reagovali na sparťanský tlak vyhozením přes všechny čáry, bude se hrát opět v domácí třetině.
   
  53:29
  Hostující hráči nyní stále zkoušejí překonat domácí defenzivu. Motor v posledních okamžicích drží Dominik Hrachovina, který se dnes očividně rozhodl, že nepustí ani branku.
   
  52:09
  Nyní českobudějovická obrana trochu zaváhala. Roman Horák dostal přihrávku do mezikruží, kde byl úplně sám. Horákův pokus nakonec končí jen těsně mimo pravou tyč.
   
  51:25
  Hra se nám opět přesune před pravici domácího brankáře, a to po zakázaném uvolnění domácích hráčů.
   
  50:31
  Ondřej Mikliš se dostal do dobré střelecké pozice. Využil toho, že Hrachovinovi clonilo hned několik hráčů. Domácí brankář si ale i tentokrát dokázal poradit a udržel puk na výstroij.
   
  49:49
  Obrázek hry se v posledních minutách řpíliš nemění. Hokejisté z hlavního města se po druhé inkasované brance snaží útočit, nicméně zatím se nepropracovali k žádné lepší střele.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 24. Šenkeřík (L. Pech, Abdul), 47. Karabáček (M. Jandus, Hrachovina)


  Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Piskáček (A), Šenkeřík, Bindulis, Percy, Štich, M. Jandus, Vráblík – M. Beránek, J. Novotný, Karabáček – Abdul, M. Hanzl, Vondrka – J. Ondráček, L. Pech (A), Gulaš (C) – Holec, D. Voženílek, Valský.
  HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Matuškin, Pogorišnyj, Mikliš, Moravčík, A. Polášek (A), T. Pavelka, Radek Jeřábek – E. Thorell, R. Horák, Z. Doležal – D. Kaše, Sobotka (A), M. Řepík (C) – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček – J. Konečný, T. Jandus, J. Slavíček.

  Rozhodčí: Hradil, Lacina – Hynek, Zíka