Litvínov – Motor ČB 3:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 3:8 (kon.) | Liberec – Plzeň 4:2 (kon.)
konec
Bílí Tygři Liberec
4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 26.11.2021, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga (ČR) • 26. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Děkuji za pozornost a přeji hezký večer. (20:31:16)
   
  Je konec! Bílí Tygři si už ve třetí části hlídali náskok, který navíc ještě pojistil dnes dvojnásobný střelec Tomáš Filippi. Svěřenci Patrika Augusty tedy vítězí podruhé v řadě a zapisují hodně důležité tři body. Plzeň nepředvedla špatný výkon, dnes to však nestačilo.

  Střely na branku – 29:32.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:32
  Zakázané uvolnění domácího celku vrací hru před Petra Kváču. Plzni se už hodně krátí čas, potřebuje ještě stihnout dva góly.
   
  59:15
  Liberec se nadále dobře brání.
   
  58:43
  Adam Klapka z vlastního obranného mířil do prázdné branky Plzně, trefil však jen její boční oblouk. Indiáni stále mají šanci!
   
  58:37
  Lukáš Derner zalehl kotouč za svojí brankou a protože bylo jasné, že se za současného stavu nebude rychle zvedat, přerušil rozhodčí hru.
   
  58:13
  Hosté to zkoušejí v šesti!
   
  58:13
  Před libereckou brankou bylo živo. Martinš Dzierkals z otočky vracel kotouč před rozhozeného Petra Kváču, domácí ale situaci ustáli! Následovala mela, vylučovat se nicméně nebude.
   
  57:28
  Ve výborné atmosféře mohl Tygry přiblížit k výhře Petr Jelínek, z předbrankového prostoru ovšem vystřelil těsně vedle.
   
  56:57
  Michal Bulíř krátce po přejetí modré čáry kvalitně vystřelil. Petr Kváča jeho pokus lízl rukavicí nad branku.
   
  56:16
  Hraje se dlouho bez přerušení, což spíše vyhovuje domácím. Daří se jim totiž držet kotouč daleko od prostoru své klece.
   
  Střely na branku – 26:29.
   
  55:20
  Adam Klapka za bránou ukázkově vybojoval puk pro Petra Jelínka. Liberecký kapitán okamžitě adresoval přihrávku do slotu, odkud Jaroslav Vlach ztroskotal na Miroslavu Svobodovi!
   
  54:38
  Petr Kolmann ztratil stabilitu za svojí brankou, plzeňští hokejisté toho ale pořádně nevyužili.
   
  53:21
  Liberec hraje v pěti.
   
  53:17
  Už to vypadalo, že se Petr Jelínek v oslabení dostane do samostatného úniku. Jeden ze soupeřů ho ale dojel a Jelínek už pak spíše jen setrvačností natlačil kotouč do Svobodových betonů.
   
  52:50
  Velký tlak indiánů zakončil ranou z kruhu Michal Bulíř, který trefil Petra Kváču přímo do masky! Liberecký gólman je naštěstí v pořádku.
   
  51:59
  Obrovská obětavost Liberce! Michal Ivan i T.J. Melancon v krátkém časovém sledu padli do dělovek soupeře, zejména ta Bulířova Melancona hodně bolela. Rozhodčí radši přerušil hru.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 8. Filippi (Gríger, Ordoš), 39. J. Vlach (P. Jelínek), 40. Gríger (Klepiš), 48. Filippi (Ordoš, Gríger) – 2. Budík, 36. M. Lang (F. Přikryl, Schleiss)


  Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, J. Šedivý – Ordoš, Filippi (A), Gríger – A. Najman, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek (C), Jiruš – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka.
  HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (C), Kremláček, Jiříček, Kvasnička, Budík, Hamšík – Dzierkals, Kodýtek (A), Schleiss – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – F. Suchý, Mertl, Kantner – Adamec, F. Přikryl, M. Lang.

  Rozhodčí: Pešina, Micka – Lučan, Kis.

  Diváci: 1 000