Vítkovice – Zlín 1:2 (po pr.) | Motor ČB – Olomouc 1:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
Liberec – Kladno 3:2 (kon.) | Sparta – Třinec 5:8 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 23.12.2021, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 34. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (20:11:47)

Je dobojováno, druhý bonusový bod tak bere plzeňská Škodovka. Utkání bylo vyrovnané a zaslouženě dospělo až do prodloužení. V něm měla více štěstí domácí Plzeň.

63:55 Vojtěch BUDÍK - 2:1

63:55
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Dnešní utkání opravdu mohl rozhodnout jen moment jaký je tento. Tomáš Mertl našel na levé straně VOJTĚCHA BUDÍKA, který v pádu zadkem dovezl puk do sítě. Plzeňský obránce tak parádně oslavil dnešní prodloužení smlouvy v plzeňském klubu. Asistence: Tomáš Mertl.

63:55
    Zkoumá se video. Tomáš Mertl předložil pas před branku Vojtěchu Budíkovi, jenž puk doslova zadkem dopravil do brány. Bude gól z půlky rozhodující moment v dnešním duelu?

63:22
    Alex Lintuniemi chtěl jít do zakončením, do toho ho ovšem nepustil Michal Bulíř, který dnes hraje skvěle dopředu i do obrany.

62:15
    Plzeň ale získala puk zpět na své hokejky, Suchý předložil parádní pas Přikrylovi, ten ale utkání nerozhodl.

62:06
    Petr Kodýtek byl na modré čáře pod tlakem a nakonec také o puk přišel.

61:30
    Plzeň se zatím ke střele dostat nemůže, v dobré pozici byl Mertl, ale raději zahrál opět ke své brance.

60:38
    Prozatím puk drží hosté, z hranice slotu pálil Šťastný, Svoboda ale jeho pokus dokázal vyrazit.

60:01

Šedesát minut hry nenašlo vítěze dnešního duelu, utkání dvou Škodovek tak půjde do prodloužení. Obě branky dnešního večera padly již v první periodě. Za hosty se prosadil Matyáš Kantner, skóre za domácí srovnal Filip Suchý. Indiáni tak v letošní sezóně získávají proti Boleslavi svůj první bod v letošní sezóně, bude i druhý?

Střely na bránu: 32 – 32.

60:00

59:25
    Plzeň měla snahu rozhodnout, jenomže Martinš Dzierkals byl v postavení mimo hru, což neuniklo očím čárového rozhodčího.

58:35
    Obě mužstva si předhazují kotouče z vlastní třetiny. Přijde ještě rozhodující úder?

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:31
    Krátce po buly vyslal nepříjemnou ránu Matyáš Kantner, jeho ránu ale Svoboda viděl a explzeňský hráč tak nevstřelil svou druhou branku dnešního večera.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 19. F. Suchý (Kodýtek, Schleiss), 64. Budík (Mertl) – 12. Kantner (P. Kousal)

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, Kvasnička, J. Kindl (C), Kremláček – Dzierkals, Mertl, J. Dufek – F. Suchý, Bulíř, Schleiss – Blomstrand, Kodýtek (A), G. Thorell – M. Lang, F. Přikryl, Adamec.
    Trenér: Václav Baďouček, Miloš Říha.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kelemen, Fořt, D. Šťastný – Kantner, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, Pospíšil – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A).
    Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Brejcha, Votrubec.